Właściwości makijażu mineralnego

Organiczna pielęgnacja skóry

Kosmetyki ekologiczne

Ekologiczne kosmetyki mineralne są z każdym rokiem coraz bardziej popularne. Cenione są za swoją subtelność i delikatny sposób, w jaki podkreślają urodę. Dla wielu osób ważniejsze są jeszcze ich właściwości pielęgnacyjne. Wszystko to możliwe jest dzięki faktowi, iż w kosmetykach mineralnych nie ma żadnych sztucznych dodatków, które podrażniałyby skórę. Nie dodaje się do nich produkowanych na bazie ropy wypełniaczy, konserwantów czy zatykających pory sztucznych barwników. Wszystkie te substancje mogą powodować alergie. Zamiast nich pojawiają się drobno zmielone i oczyszczone minerały, w tym przede wszystkim mika oraz tlenki żelaza, cynku i tytanu.

Mika

Do najważniejszych elementów kosmetyków mineralnych zaliczamy przede wszystkim mikę, tlenki żelaza oraz tlenki cynku i tytanu. Mika jest elementem wypełniającym kosmetyki. Zapewnia im rozświetlające właściwości oraz potrafi wchłaniać sebum. Bardzo dobrze ukrywa wszystkie niedoskonałości skóry, zwłaszcza zmarszczki i powoduje, że produkt ma dobrą objętość.

Tlenek żelaza jest przede wszystkim substancja barwiącą .Dzięki różnym tlenkom można uzyskać kolory od żółtego do czarnego, a poprzez mieszanie można dostać nawet barwy pomarańczowe i morelowe.

Tlenki cynku i tytanu to z koeli białe pigmenty rozjaśniające cały kosmetyk i zapewniające mu dodatkowe właściwości. Mowa tu przede wszystkim o blokowani promieniowania ultrafioletowego oraz o właściwościach antybakteryjnych, skutecznych zwłaszcza w przypadku cery trądzikowej. Omawiane tlenki poprawiają także skuteczność krycia.

Podkreślenie urody makijażem

Kosmetyki naturalne – składniki

Ogromne znaczenie dla kosmetyków tego typu ma także fakt, że mają one właściwości lecznicze. Stosuje się je po różnych zabiegach kosmetycznych, które mogą skórę podrażniać. Nadają się również idealnie do skóry atopowej i trądzikowe. Nie można zapominać, że chronią przed fotostarzeniem.

Kosmetyki dla cery trądzikowej

Część kosmetyków tego typu posiada stosunkowo silne właściwości antybakteryjne, które powinny mieć duże znaczenie dla osób ze skórą przetłuszczającą się i trądzikową. Nie tylko są w stanie skutecznie wchłaniać nadmiar serum, ale jeszcze całkiem skutecznie leczą wszelkie drobne stany zapalne i ułatwiają skórze naturalne procesy leczenia.

Powiązane artykuły

Profesjonalne kosmetyki mineralne dla Ciebie

Jeżeli poszukujesz sprawdzonych kosmetyków mineralnych wysokiej jakości odwiedź sklep internetowy firmy Earthnicity Minerals.

Produkty Earthnicity Minerals to znane na całym świecie kosmetyki mineralne, coraz bardziej popularne także w Polsce, głównie ze względu na ich naturalny skład i szeroką gamę oferowanych produktów. Na stronie producenta znajdziemy mineralne podkłady, korektory, pudry rozświetlające i matujące, róże, bronzery, cienie, pomadki czy pędzle kabuki.