Lista marek wolnych od okrucieństwa - aktualizacja część 1

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów mogą przynieść mi niewielką prowizję.

Mam nadzieję, że wszyscy są bezpieczni i pozostają w domu w tych chaotycznych i niepewnych czasach.

Chciałam dać wam aktualne informacje na temat tego, nad czym będę pracować w nadchodzących tygodniach, abyście wszyscy byli na bieżąco, ponieważ wszyscy jesteśmy w tym razem - czy to w walce z rozprzestrzenianiem się wirusa, czy w walce o globalny koniec testów na zwierzętach.

Jeśli nie wiesz, nasza lista marek wolnych od okrucieństwa jest regularnie aktualizowana. Zawsze dodaję do niej nowo zatwierdzone marki wolne od okrucieństwa i niektóre wegańskie, a w rzadkich przypadkach usuwam marki, które nie są już wolne od okrucieństwa. - Physicians Formula i Wet N Wild to kilka z nich, które ostatnio ze smutkiem usunęłam.

Będę nadal aktualizować listę w miarę możliwości o wszelkie zmiany w branży lub gdy pojawią się nowe informacje.

Ponadto w nadchodzących tygodniach będę pracować nad aktualizacją i dopracowaniem listy i postaram się jak najlepiej informować wszystkich o tym, dlaczego niektóre marki zostały usunięte.

Na początek usunąłem wszystkie marki cruelty-free, które już nie działają lub były nieaktywne i/lub nie reagowały w mediach społecznościowych od początku 2020 roku.

Niektóre z marek cruelty-free, których zamknięcie było dla mnie smutne, to:

Było też kilka marek wolnych od okrucieństwa, które zmieniły nazwę firmy - Primal Pit Paste to teraz Pretty Frank, upewniłam się, że skontaktowałam się z nimi ponownie, aby ponownie potwierdzić ich zaangażowanie.

W przypadku garstki marek cruelty-free, które nie publikowały postów w swoich mediach społecznościowych od początku 2020 roku, postanowiłam usunąć je z listy po prostu dlatego, że uważam, że ważne jest, aby marki utrzymywały kontakt ze swoimi klientami i zapewniały, że te linie komunikacji (nawet w mediach społecznościowych) są zawsze otwarte i zachęcane.

Oprócz tego, że marki będą musiały zweryfikować swoją politykę testowania na zwierzętach, aby znaleźć się na liście, zaczniemy również brać pod uwagę inne standardy etyczne, środowiskowe i społeczne, starając się promować marki, które świadomie podejmują wysiłki, aby lepiej działać na rzecz ludzi, zwierząt i planety.

Więcej aktualizacji naszej listy marek wolnych od okrucieństwa pojawi się w nadchodzących tygodniach.

Bądź miły. Bądź bezpieczny. Zostań w domu.

Powiązane artykuły

Profesjonalne kosmetyki mineralne dla Ciebie

Jeżeli poszukujesz sprawdzonych kosmetyków mineralnych wysokiej jakości odwiedź sklep internetowy firmy Earthnicity Minerals.

Produkty Earthnicity Minerals to znane na całym świecie kosmetyki mineralne, coraz bardziej popularne także w Polsce, głównie ze względu na ich naturalny skład i szeroką gamę oferowanych produktów. Na stronie producenta znajdziemy mineralne podkłady, korektory, pudry rozświetlające i matujące, róże, bronzery, cienie, pomadki czy pędzle kabuki.