Więcej marek kosmetycznych przechodzi w 100% na weganizm, a niektóre nie są wegańskie, jak twierdzą - Ethical Elephant Update

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów mogą przynieść mi niewielką prowizję.

Kiedyś robiłem serię miesięcznych aktualizacji Cruelty-Free, dzieląc się podsumowaniem i podsumowaniem tego, co nowego w przestrzeni wolnej od okrucieństwa pod koniec każdego miesiąca. Było to jeszcze w 2016 roku!

Nie pamiętam, dlaczego przestałem robić tę serię, ale przywracam ją, aby spróbować informować was wszystkich na bieżąco o zmianach w statusach marek cruelty-free i wegańskich, a także o niektórych zmianach, które nastąpią tutaj na etycznym słoniu w nadchodzących miesiącach!

Jak dotąd w tym miesiącu dowiedziałem się, że kilka marek jest teraz w 100% wegańskich, a niektóre samozwańcze marki "w 100% wegańskie" nie są w rzeczywistości całkowicie wegańskie, jak twierdzą.

Yardley London jest teraz w 100% wegański!

W zeszłym roku Yardley London powiedział mi, że wszystkie ich produkty są wegańskie, ale czytelnik powiedział, że zauważył "łojowinian sodu" w jednym z ich mydeł sprzedawanych na Amazon. Ponieważ nie wymieniają swoich składników na swojej stronie internetowej, wysłałem do nich e-mail z prośbą o wyjaśnienie, czy łojowinian sodu pochodzenia zwierzęcego jest składnikiem ich obecnej formuły mydła. Nigdy jednak nie odezwali się do mnie, więc musiałem usunąć etykietę "100% Vegan" z listy Yardley London.

View this post on Instagram

A post shared by Yardley of London UK (@yardleylondonuk

)

Na początku tego roku zauważyłem, że Yardley London opublikował na swoim IG, że wszystkie ich produkty są w 100% wegańskie. Potwierdziłem to z marką i powiedzieli mi, że to prawda, są teraz w 100% wegańscy i nie używają składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych w żadnej ze swoich formuł.

Zapytałem również, czy nadal sprzedają niektóre ze swoich niewegańskich produktów lub czy inni sprzedawcy detaliczni nadal mają zapasy swoich niewegańskich produktów. Odpowiedzieli mi, że najlepiej szukać ich logo "Vegan and Cruelty-Free" z tyłu ich produktów. A jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące ich starego produktu, skontaktuj się z nimi bezpośrednio, aby zapytać.

Eva NYC jest teraz w 100% wegańska!

W ubiegłym roku marka kosmetyków do pielęgnacji włosów bez okrucieństwa Eva NYC zauważyła na swojej stronie internetowej, że wszystkie jej produkty są wegańskie, z wyjątkiem wybranych produktów. Brzmiało to tak, jakby pracowali nad przeformułowaniem i wycofaniem niektórych swoich niewegańskich produktów, aby stać się w 100% wegańską marką.

I tak właśnie się stało, ponieważ Eva NYC potwierdziła, że wszystkie ich formuły i linie produktów są teraz certyfikowane jako wegańskie!

A czy widziałeś już nowe aluminiowe butelki Eva NYC nadające się do recyklingu? Witaj, zrównoważony rozwoju! ????????

View this post on Instagram

A post shared by Eva NYC (@evahairnyc

)

China Glaze NIE jest w 100% wegańska, jak twierdz

ą.

W zeszłym roku China Glaze powiedziała mi i innym, że wszystkie ich lakiery do paznokci są wegańskie i nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego. Jednak w zeszłym tygodniu czytelniczka zwróciła moją uwagę, że niektóre z ich czerwonych odcieni zawierają karmin, czerwony barwnik pochodzący ze zmiażdżonych ciał owadów i wyraźnie nie jest to składnik wegański.

Gdy czytelniczka poprosiła China Glaze o wyjaśnienia, firma przeprosiła za "zamieszanie" i potwierdziła, że karmin znajduje się również w innych odcieniach czerwieni.

"Bardzo przepraszamy za zamieszanie. Sprawdziliśmy, że wymienione składniki są prawidłowe. Krótko mówiąc, najprawdopodobniej znajdziesz te składniki pochodzenia zwierzęcego również w innych naszych czerwonych odcieniach. Jeśli masz inne pytania, daj nam znać".

Było to niezwykle frustrujące, ponieważ China Glaze nie powinna mówić klientom, że wszystkie ich lakiery do paznokci są wegańskie, gdy niektóre zawierają karmin. W rzeczywistości niektórzy ludzie są uczuleni na karmin! Nie odnieśli się również do tego, czy ich produkty będą nadal zawierać karmin, ani nie zaoferowali klientowi zwrotu pieniędzy, ponieważ China Glaze omyłkowo przekazała nam błędne informacje.

Nie w porządku, China Glaze. ????????

Według nas R+Co NIE jest w 100% wegańskie

Byłam bardzo podekscytowana, gdy marka do pielęgnacji włosów R+Co ogłosiła, że jest teraz w 100% wegańską marką. Marka pracowała nad przeformułowaniem swoich niewegańskich produktów, aby stać się w pełni wegańską linią. W 2019 roku ogłosili, że w końcu zaktualizowali wszystkie swoje formuły, aby były wegańskie.

Zobacz ten post na Instagramie

Post udostępniony przez R+Co (@randco

)

Od tego czasu marka twierdzi i promuje swoją linię jako wegańską. Zauważyłam jednak, że ich szczotki do włosów są wykonane z naturalnego włosia dzika! Byłam bardzo smutna, gdy to odkryłam i niestety nie mogę już wymieniać R+Co jako marki "w 100% wegańskiej".

Chociaż R+Co twierdzi, że ich *formuły* są wegańskie (patrz poniżej, co podano na ich stronie internetowej), co jest technicznie prawdą, ale należy zauważyć, że ich szczotki do włosów NIE są wegańskie.

"Wszystkie nasze formuły są bezpieczne dla koloru, chronią przed ciepłem i promieniowaniem UV, są wegańskie, okrutne i bezglutenowe oraz nie zawierają szkodliwych składników, takich jak parabeny, siarczany (SLS lub SLES), olej mineralny i wazelina".

Adesse New York NIE jest w 100% wegańska

Adesse New York twierdzi, że "PETA i Leaping Bunny Certified Cruelty Free, Vegan, Paraben and Fragrance Free. Wyprodukowano w USA." na większości stron produktów w ich witrynie internetowej.

A w zeszłym roku powiedzieli mi, że "produkty Adesse są wegańskie i nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego". Tak więc zawsze myślałem, że Adesse jest w 100% wegańskie i oznaczyłem je jako takie na mojej stronie internetowej i w przewodnikach.

Ale ostatnio zauważyłam, że ich szminki i produkty do ust zawierają wosk pszczeli i karmin, a oni nadal twierdzą, że są "wegańskie" w opisach produktów.

Poniżej kilka przykładów.

To było dla mnie przypomnienie, aby zawsze sprawdzać listę składników, zanim po prostu uwierzę marce na słowo, że jest wegańska. * westchnienie ????


Jeśli pytasz, jak to jest legalne, że marki oznaczają swoje produkty jako "wegańskie", gdy tak nie jest?

Niestety, etykieta "wegańska" dla kosmetyków jest nieuregulowana i nie ma definicji prawnej. Marki mogą więc nazywać swoje produkty "wegańskimi", a jeśli klient zwróci im uwagę, mogą wycofać swoje roszczenia bez żadnych konsekwencji lub konsekwencji prawnych.

To sprawia, że klienci są sfrustrowani, ponieważ polegamy na tym, co jest podane na stronie internetowej marki, aby podjąć świadomą decyzję. Niezależnie od tego, czy jest to zamierzone, czy też jest to uczciwy błąd, marki powinny zostać pociągnięte do odpowiedzialności za niewłaściwe oznakowanie swoich produktów.

Jeśli kiedykolwiek kupiłeś coś, co zostało wyraźnie oznaczone przez markę jako "wegańskie", ale okazało się, że tak nie jest i faktycznie zawiera produkty pochodzenia zwierzęcego lub produkty uboczne, radzę skontaktować się z marką, aby poinformować ją o tym i, jeśli to konieczne, poprosić o zwrot pieniędzy. Jeśli to marka składa te fałszywe oświadczenia, powinna w 100% zostać pociągnięta do odpowiedzialności.

Większość marek jest wyrozumiała i czasami może to być uczciwa pomyłka lub błąd ludzki polegający na wpisaniu niewłaściwego opisu, za który przyjmą pełną odpowiedzialność, poprawiając informacje i oferując klientom zwrot pieniędzy.

Ale w przypadku marek, które nie chcą zmienić swoich oświadczeń marketingowych i / lub zwrócić ci pieniędzy, napisz do mnie, a postaram się jak najlepiej znaleźć dla ciebie rozwiązanie. A jeśli zajdzie taka potrzeba, zwrócę uwagę każdej marce, która uważa, że może ujść jej na sucho, nadal fałszywie twierdząc, że jej produkty są "wegańskie" i odrzucając opinie klientów.

Powiązane artykuły

Profesjonalne kosmetyki mineralne dla Ciebie

Jeżeli poszukujesz sprawdzonych kosmetyków mineralnych wysokiej jakości odwiedź sklep internetowy firmy Earthnicity Minerals.

Produkty Earthnicity Minerals to znane na całym świecie kosmetyki mineralne, coraz bardziej popularne także w Polsce, głównie ze względu na ich naturalny skład i szeroką gamę oferowanych produktów. Na stronie producenta znajdziemy mineralne podkłady, korektory, pudry rozświetlające i matujące, róże, bronzery, cienie, pomadki czy pędzle kabuki.