Czy IGK Hair jest Cruelty-Free i Vegan?

Ten post może zawierać linki partnerskie, za które bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę zarobić niewielką prowizję.

Produkty IGK Hair cruelty-free można znaleźć na stronie igkahir.com, Ulta, Sephora i Amazon.

IGK Hair jest wolne od okrucieństwa

Firma IGK Hair potwierdziła, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, ani nie prosi innych o przeprowadzanie testów w jej imieniu. Ich dostawcy również nie testują na zwierzętach, ani nie pozwalają na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać testów na zwierzętach.

Według naszych standardów, uważamy, że IGK Hair jest Cruelty-Free.

Poniżej znajduje się zrzut ekranowy informacji o polityce IGK Hair w zakresie testów na zwierzętach:

Co z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach?

Firma IGK Hair potwierdziła, że nie sprzedaje swoich produktów w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych, dlatego nie ma obowiązku przeprowadzania testów na zwierzętach.

Od 1 maja 2021 roku niektóre importowane zwykłe kosmetyki mogą być zwolnione z testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak w większości przypadków testy na zwierzętach są nadal prawnie wymagane dla większości importowanych kosmetyków w 2022 roku.

Polityka wolna od okrucieństwa

Należy pamiętać, że nie ma prawnej definicji dla etykiety "Cruelty-Free". Może ona oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Jednak określenie "Cruelty-Free" oznacza zazwyczaj brak testów na zwierzętach. Dokładniej mówiąc, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie rozwoju produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę firmy w zakresie cruelty-free za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały testów na zwierzętach.

Należy również pamiętać, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

IGK Hair jest w 100% wegańskie

IGK Hair potwierdza, że wszystkie jego produkty są wegańskie i nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych.

Poniżej znajduje się fragment odpowiedzi e-mailowej, którą otrzymałam od IGK Hair, gdy zapytałam, czy wszystkie ich produkty są wegańskie:

"Jesteśmy całkowicie cruelty free i wszystkie nasze produkty są wegańskie".

Polityka "Vegan

Podobnie jak w przypadku "Cruelty-Free", nie ma standardowej lub prawnej definicji etykiety "Vegan". Ale zazwyczaj oznacza ona brak składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre produkty pochodzenia zwierzęcego stosowane w kosmetykach to karmin, lanolina, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki pochodzące z pereł lub jedwabiu, gliceryna pochodzenia zwierzęcego, keratyna i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy dany produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Najlepiej więc zapytać firmę i producentów o to, czy składniki, które zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł innych niż zwierzęce.

Gdzie powstają produkty IGK Hair?

Zapytałem IGK Hair, gdzie produkowane są ich produkty i powiedzieli mi:

"90% naszych produktów jest wytwarzanych w Stanach Zjednoczonych. W naszym katalogu mamy tylko kilka produktów, które są wytwarzane i pozyskiwane przez naszych partnerów spoza Stanów Zjednoczonych. Bardzo dbamy o to, aby współpracować z producentami, którzy przestrzegają ścisłych procesów etycznych i moralnych. Rutynowo przeprowadzamy audyty i kontrole zgodności z każdym partnerem, z którym współpracujemy".

Polityka etycznego wydobywania miki

Mika to minerał, który jest używany w kosmetykach, aby nadać im efekt połysku. Jednak wydobycie naturalnej miki wiąże się z pracą dzieci i łamaniem praw człowieka.

Jeśli firma nie ujawni swojej polityki wydobycia miki, nie możemy wiedzieć, czy mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez udziału dzieci lub pracy przymusowej.

Więc zapytałem IGK Hair, czy ich mika jest etycznie pozyskiwana bez użycia pracy dzieci, a oni odpowiedzieli stwierdzeniem,

"Witamy w IGK i dziękujemy za przemyślane pytanie. Będąc w branży kosmetycznej jesteśmy boleśnie świadomi tego samego. Wszystkie nasze produkty zawierające mikę są pozyskiwane w sposób etyczny. Sprawdzamy nawet, czy partnerzy, z którymi współpracujemy i używamy ich składników w naszych produktach, przestrzegają tych samych procedur, co my. Możesz używać z ufnością, że robimy wszystko, co możliwe, aby zapewnić, że jesteśmy częścią rozwiązania, a nie problemu."


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zrozumieć status IGK Hair jako cruelty-free i vegan, a wybierając cruelty-free razem możemy pomóc zakończyć testowanie kosmetyków na zwierzętach raz na zawsze!

Powiązane artykuły

Profesjonalne kosmetyki mineralne dla Ciebie

Jeżeli poszukujesz sprawdzonych kosmetyków mineralnych wysokiej jakości odwiedź sklep internetowy firmy Earthnicity Minerals.

Produkty Earthnicity Minerals to znane na całym świecie kosmetyki mineralne, coraz bardziej popularne także w Polsce, głównie ze względu na ich naturalny skład i szeroką gamę oferowanych produktów. Na stronie producenta znajdziemy mineralne podkłady, korektory, pudry rozświetlające i matujące, róże, bronzery, cienie, pomadki czy pędzle kabuki.