Puder mineralny – jak nakładać ten kosmetyk?

Nakładanie pudru mineralnego Puder mineralny jest znacznie bardziej przyjazny naturalnym walorom skóry niż jego klasyczny odpowiednik. Kosmetyki mineralne charakteryzują się przede wszystkim lżejszą konsystencją, ale prze to że jest bardziej sypki, trzeba mieć większą wprawę w jego nakładaniu. Jednak dzięki lżejszej konsystencji, taki puder nie zatyka porów i nie obciąża skóry, jak tradycyjny kosmetyk. Do aplikacji pudru mineralnego potrzebujemy odpowiedniego pędzla, najlepsze są dwa szczególnie ulubione przez kobiety, czyli flat top oraz kabuki, które można używać na przemian w zależności od efektu makijażu jaki chcemy uzyskać. Od cech pędzla zależny który użyjemy. Pędzel typu flat top daje bardziej zwarte krycie, dzięki temu, że jego włosie jest mocno zbite i geste, a do tego ścięte na płasko. Jest miękki i łagodnie wpływa na cerę, nie podrażniając jej, dlatego polecany jest dla osób z wrażliwą skórą, choć nadaje się do każdego typu cery. Pędzle typu flat top są mniejsze, użycie ich zapewnia naturalny efekt i naturalne krycie, a warstwę pudru można stopniowo dokładając kolejne warstwy.

Najlepiej przy nakładaniu pudru wykonywać koliste ruchy, a wykończamy poprzez przyłożenie mokrego waciak który spoi kosmetyk ze skórą. Samo nakładanie pudru mineralnego różni się nieco od tego co znamy z klasycznego makijażu. Wcześniej należy pamiętać o dokładnym zwilżeniu skóry, najlepiej nakładając krem nawilżający i następnie czekając aż się dokładnie wchłonie. Puder mineralny nie może być nigdy sypany na twarz, należy go wcierać, aby dokładnie połączył się ze skórą. Puder można także aplikować „na mokro”, czyli spryskanie pędzla wodą, hydrolatem lub wodą termalną, nałożyć na niego kosmetyk i delikatnie rozprowadzać na twarzy. Najlepiej postarać się o atomizer, jest to najłatwiejsza metoda, aby zwilżyć pędzel. Inną metodą nakładania jest stemplowanie, czyli nałożenie pudru poprzez przykładanie kosmetyku do skóry miejsce w miejsce, lecz trzeba uważać, aby nie przesadzić z kosmetykiem, bo uzyskamy efekt maski. Taka technika jest czasochłonna, wymaga sporej cierpliwości i wprawy.

Powiązane artykuły

Profesjonalne kosmetyki mineralne dla Ciebie

Jeżeli poszukujesz sprawdzonych kosmetyków mineralnych wysokiej jakości odwiedź sklep internetowy firmy Earthnicity Minerals.

Produkty Earthnicity Minerals to znane na całym świecie kosmetyki mineralne, coraz bardziej popularne także w Polsce, głównie ze względu na ich naturalny skład i szeroką gamę oferowanych produktów. Na stronie producenta znajdziemy mineralne podkłady, korektory, pudry rozświetlające i matujące, róże, bronzery, cienie, pomadki czy pędzle kabuki.