Czy Lawless Beauty jest Cruelty-Free i Vegan?

Ten post może zawierać linki partnerskie, dzięki którym bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę zarobić niewielką prowizję.

Produkty Lawless Beauty cruelty-free możesz znaleźć w Sephora.

Czy Lawless jest cruelty-free?

Lawless jest marką cruelty-free. Firma Lawless potwierdziła, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, ani nie prosi innych o przeprowadzanie testów w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują na zwierzętach, ani nie pozwalają na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać testów na zwierzętach.

Według naszych standardów, uznalibyśmy Lawless za Cruelty-Free.

Poniżej znajduje się zrzut ekranowy tego, co obecnie znajduje się na stronie internetowej Lawless na temat polityki testowania na zwierzętach:

Co z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach?

Lawless potwierdził, że nie sprzedaje swoich produktów w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych; dlatego nie ma obowiązku przeprowadzania testów na zwierzętach.

Od 1 maja 2021 roku niektóre importowane zwykłe kosmetyki mogą być zwolnione z testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak w większości przypadków testy na zwierzętach są nadal prawnie wymagane dla większości importowanych kosmetyków w 2022 roku.

Polityka wolna od okrucieństwa

Należy pamiętać, że nie ma prawnej definicji dla etykiety "Cruelty-Free". Może ona oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Jednak określenie "Cruelty-Free" oznacza zazwyczaj brak testów na zwierzętach. Dokładniej mówiąc, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie rozwoju produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę firmy w zakresie cruelty-free za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy lub strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach.

Należy również pamiętać, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

Czy kosmetyki Lawless są wegańskie?

'Vegan' w kosmetykach może odnosić się do całej marki, która jest w 100% wegańska lub do konkretnego produktu, który jest wegański.

W przypadku Lawless, nie wszystkie ich produkty są wegańskie. Ale mają kilka produktów, które są odpowiednie dla wegan.

Jak sprawdzić, które z produktów Lawless są wegańskie?

Wszystkie wegańskie produkty Lawless są wyraźnie oznaczone na ich stronie internetowej.

Polityka dotycząca produktów wegańskich

Podobnie jak w przypadku "Cruelty-Free", nie ma standardowej lub prawnej definicji etykiety "Vegan". Jednak zazwyczaj oznacza ona brak składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre produkty pochodzenia zwierzęcego stosowane w kosmetykach to karmin, lanolina, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki pochodzące z pereł lub jedwabiu, gliceryna pochodzenia zwierzęcego, keratyna i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy dany produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Najlepiej więc zapytać firmę i producentów o to, czy składniki, które zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł niezwierzęcych.

Gdzie powstają produkty Lawless?

Zapytałem Lawless, gdzie ich produkty są produkowane i powiedzieli mi:

"Dziękujemy za zainteresowanie Lawless Beauty! Nasz makijaż jest produkowany w USA i Europie w zakładach, które specjalizują się w czystym pięknie."

Polityka etycznego wydobywania miki

Mika to minerał, który jest używany w kosmetykach, aby dodać efekt shimmery. Jednak wydobycie naturalnej miki wiąże się z pracą dzieci i łamaniem praw człowieka.

Jeśli firma nie ujawni swojej polityki wydobywania miki, nie mamy możliwości dowiedzieć się, czy jej mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez pracy dzieci lub pracy przymusowej.

Zapytałem więc firmę Lawless, czy ich mika jest pozyskiwana etycznie bez wykorzystania pracy dzieci, a oni odpowiedzieli stwierdzeniem,

"Dziękujemy za zainteresowanie Lawless Beauty! Mika zawarta w naszym pudrze nie jest wydobywana przez dzieci, a składniki pochodzą z uczciwego handlu. Nie pozyskujemy naszych składników na poziomie firmy. Nasz producent zagwarantował jednak, że jest to sprawiedliwy handel i wydobywany etycznie."


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zrozumieć status Lawlessa jako cruelty-free i weganina, a wybierając cruelty-free razem możemy pomóc zakończyć testowanie kosmetyków na zwierzętach raz na zawsze!

Powiązane artykuły

Profesjonalne kosmetyki mineralne dla Ciebie

Jeżeli poszukujesz sprawdzonych kosmetyków mineralnych wysokiej jakości odwiedź sklep internetowy firmy Earthnicity Minerals.

Produkty Earthnicity Minerals to znane na całym świecie kosmetyki mineralne, coraz bardziej popularne także w Polsce, głównie ze względu na ich naturalny skład i szeroką gamę oferowanych produktów. Na stronie producenta znajdziemy mineralne podkłady, korektory, pudry rozświetlające i matujące, róże, bronzery, cienie, pomadki czy pędzle kabuki.