Makijaż wykonywany z użyciem kosmetyków mineralnych

makijaż mineralny

Makijaż mineralny ceniony jest za swoją wysoką trwałość, delikatność i bardzo ładną kolorystykę. Za pomocą cieniów czy pudrów można poprawić swój wygląd w dwójnasób poprzez interwencję estetyczną oraz pielęgnacyjną. W kosmetykach mineralnych nie ma sztucznych składników, które mogłyby podrażniać skórę. Nie ma tutaj zbędnych substancji zapachowych czy tłuszczy, jakie szkodzą nam w typowych kosmetykach.

Puder tradycyjny kontra mineralny

Kosmetyki mineralne bardzo szybko zaczęły zdobywać rynek po swoim pojawieniu się w USA, ponieważ są bezpieczne dla cery i bardzo delikatne. Ich podstawowym zadaniem było pełnienie roli klasycznych kosmetyków w sytuacji, kiedy skóra była podrażniona lub wrażliwa. Warto zaznaczyć, że w jakiejś mierze każdy kosmetyk jest mineralny, ponieważ domieszki minerałów znajdują się w praktycznie wszystkich produktach. Różnica pomiędzy prawdziwym kosmetykiem mineralnym i tym z minerałami to zawartość parabenów, konserwantów i innych dodatków chemicznych. W kosmetykach mineralnych nie ma tych teoretycznie niebezpiecznych substancji.

Bardzo ważne jest to, że kosmetyki mineralne są ważne bezterminowo, chociaż na ich opakowaniu znajdują się daty ważności. Związane jest to z wymogami Unii Europejskiej i konkretnymi badaniami. W USA takich dat nie ma. Mineralne składniki nie są pożywką dla bakterii czy grzybów i takie substancje nie będą się w nich rozwijać. Ważne jest jedynie to, by nie było tam żadnych dodatków organicznych. Jeśli takie się pojawią, ważność kosmetyku to maksymalnie kilka lat.

Największe zalety kosmetyków mineralnych

Za największą zaletę kosmetyków mineralnych uchodzi to, że skóra pod nimi może swobodnie oddychać. Nie zablokują się pory, nie będzie podrażnień i skóra nie będzie się wysuszać. Co więcej, pudry mineralne skutecznie powodują matowienie skóry ukrywając jej niedoskonałości.

Jak nakładać puder mineralny?

Za zaletę kosmetyków mineralnych uchodzi także fakt, że można je nakładać warstwami. Po pierwsze warstwie można spokojnie nałożyć kolejną, co poprawi krycie i nie doprowadzi do powstania żadnych nieprzyjemnych efektów.

Które produkty mineralne wybierać?

Jak w przypadku wszystkich kosmetyków, w czasie zakupu trzeba zwracać uwagę przede wszystkim na podany na opakowaniu skład. Tym razem będziemy sprawdzać, czy produkt na pewno jest w stu procentach mineralny i czy nie pojawiają się tutaj żadne potencjalnie niebezpieczne dodatki. Produkty mineralne posiadają zalety kosmetyków mineralnych tylko wtedy, kiedy są w pełni mineralne.

Powiązane artykuły

Profesjonalne kosmetyki mineralne dla Ciebie

Jeżeli poszukujesz sprawdzonych kosmetyków mineralnych wysokiej jakości odwiedź sklep internetowy firmy Earthnicity Minerals.

Produkty Earthnicity Minerals to znane na całym świecie kosmetyki mineralne, coraz bardziej popularne także w Polsce, głównie ze względu na ich naturalny skład i szeroką gamę oferowanych produktów. Na stronie producenta znajdziemy mineralne podkłady, korektory, pudry rozświetlające i matujące, róże, bronzery, cienie, pomadki czy pędzle kabuki.