Jak poprawnie wykonać makijaż mineralny? - Cz. I

jak wykonać makijaż mineralnyPomimo wszystkich niezaprzeczalnych zalet makijażu mineralnego kosmetyki te nie zawsze przynoszą nam tak doskonałe efekty, jak oczekiwaliśmy na początku. Nie należy jednak rezygnować w związku z tym z korzystania z takich rzeczy – wystarczy jedynie dostosować się do kilku podstawowych porad aby móc cieszyć się rzeczywiście idealnym makijażem. Jednym z najczęściej spotykanych problemów z makijażem mineralnym jest jego ciemnienie w ciągu dnia. Może on mieć kilka różnych przyczyn oraz rozwiązań.

Przede wszystkim trzeba mieć pewność co do tego, że skóra jest wcześniej odpowiednio nawilżona, a przed nakładaniem kosmetyków skorzystaliśmy z odpowiedniego toniku usuwającego wszystkie zanieczyszczenia z twarzy. W przypadku cery mieszanej lub tłustej warto skorzystać z pudru sypkiego, a do cery normalnej, suchej lub mieszanej lepiej będzie sięgnąć po puder satynowy. Oprócz tego warto wykończyć gotowy już makijaż wodą termalną, która ograniczy wydzielanie przez skórę sebum i sprawi, że makijaż będzie znacznie trwalszy.

jak zrobić makijażNiektóre osoby zwracają uwagę na to, że podkład w takich kosmetykach za bardzo się pyli, a ponadto nie jest zbyt wydajny. Często wynika to ze stosowania nieodpowiednich narzędzi do jego nakładania; najlepiej sprawdzi się tu miękki pędzelek o bardzo elastycznym włosiu – tzw. Kabuki. Należy tu uważać na to, aby nie nakładać na pędzel zbyt dużej ilości produktu, bowiem faktycznie prowadzi to do jego rozsypywania się. W czasie nakładania kosmetyków na twarz najlepiej jest stosować koliste, oszczędne ruchy. Wcześniej jednak należy strzepnąć z pędzla nadmiar kosmetyku – w taki sposób unikniemy problemów z jego nakładaniem. Pozwoli to ponadto na pewne oszczędności, bowiem dzięki temu będziemy zużywali znacznie mniej kosmetyków, a sama ich wydajność wyraźnie wzrośnie. O wiele korzystniej jest ponadto nałożyć kilka cienkich warstw podkładu zamiast jednej grubej. Czasami można także odnieść wrażenie, że podkład mineralny znika zbyt szybko. Główną tego przyczyną jest zbyt intensywna produkcja semu przez skórę – występuje to zazwyczaj w przypadku cery tłustej i mieszanej. Rozwiązaniem może być skorzystanie dodatkowo z pudru matującego w szczególnie mocno przetłuszczających się obszarach. W przypadku cery suchej warto korzystać z pudrów satynowych – wszystkie te produkty minimalizują problem zbyt intensywnie świecącej się skóry.

Powiązane artykuły

Profesjonalne kosmetyki mineralne dla Ciebie

Jeżeli poszukujesz sprawdzonych kosmetyków mineralnych wysokiej jakości odwiedź sklep internetowy firmy Earthnicity Minerals.

Produkty Earthnicity Minerals to znane na całym świecie kosmetyki mineralne, coraz bardziej popularne także w Polsce, głównie ze względu na ich naturalny skład i szeroką gamę oferowanych produktów. Na stronie producenta znajdziemy mineralne podkłady, korektory, pudry rozświetlające i matujące, róże, bronzery, cienie, pomadki czy pędzle kabuki.