Odkryj możliwości kosmetyków mineralnych

możliwości kosmetyków mineralnych Kosmetyki mineralne to obecnie jeden z najgłośniejszych tematów na rynku kosmetycznym. Prodenci nierzadko reklamują je jako iście cudowny lek na całe zło, jakie tylko dostrzegamy w naszej skórze. Czy jednak rzeczywiście tak jest? Przede wszystkim musimy zdać sobie sprawę z tego, że nawet faktycznie dobre kosmetyki tego typu nigdy nie będą w stanie zastąpić nam kremu nawilżającego czy środków przeciwzmarszczkowych i na trądzik; z tego też powodu nie można ślepo ufać wyłącznie w ich właściwości. Z drugiej strony trudno byłoby zaprzeczyć temu, że kosmetyki mineralne faktycznie mają bardzo dobry wpływ na naszą skórę. Zawierają one składniki takie jak między innymi dwutlenek tytanu i tlenek cynku. Wykazują one właściwości ochronne i skutecznie blokują zbyt silne promienie słoneczne, niwelując ich zgubny wpływ na zdrowie naszej skóry.

Tlenek cynku ma również działanie przeciwzapalne. Stosuje się go zresztą nie tylko w takich kosmetykach, ale również i w wielu środkach, w tym również i takich przeznaczonych dla małych dzieci. Na świecie nie brakuje jednak ludzi twierdzących, że kosmetyki mineralne mogą mieć bardzo zły wpływ na ludzką skórą. Na przykład niektórzy ich przeciwnicy uważają, że zawierają one niewielkie cząsteczki które wnikają do struktury skóry i wywołują tam szkodliwe reakcje.

Nie jest to jednak potwierdzone naukowo, a ponadto takie cząsteczki musiałyby mieć tak niewielkie rozmiary, że kosmetyki mineralne w żaden sposób nie kryłyby niedoskonałości cery. Oprócz tego w mediach swego czasu głośno było o tlenochlorku bizmutu, składniku który rzekomo ma wywoływać stany zapalne i trądzik. Co prawda również i na te tezy nie ma naukowych dowodów, ale skutkiem tej akcji było wycofanie przez niektórych producentów ze sprzedaży tych produktów, które zawierają ten właśnie składnik. Kosmetyki mineralne raczej nie są cudownym lekiem na całe zło, jak starają się przekonywać nas ich producenci. Nie zmienia to jednak faktu, że przy odpowiednim ich dobraniu można za ich pomocą osiągnąć naprawdę dobre efekty. Co więcej, ich wybór jest obecnie wręcz ogromny, dzięki czemu dosłownie każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie odpowiedniego.

Powiązane artykuły

Profesjonalne kosmetyki mineralne dla Ciebie

Jeżeli poszukujesz sprawdzonych kosmetyków mineralnych wysokiej jakości odwiedź sklep internetowy firmy Earthnicity Minerals.

Produkty Earthnicity Minerals to znane na całym świecie kosmetyki mineralne, coraz bardziej popularne także w Polsce, głównie ze względu na ich naturalny skład i szeroką gamę oferowanych produktów. Na stronie producenta znajdziemy mineralne podkłady, korektory, pudry rozświetlające i matujące, róże, bronzery, cienie, pomadki czy pędzle kabuki.