Substancje, które najczęściej uczulają w kosmetykach

substancje uczulające w kosmetykach

Miejscowe działanie kosmetyków może prowadzić do działań drażniących i alergicznych. Coraz częściej do produktów wprowadza się środki syntetyczne, które mogą stać się przyczyną alergii czy stanów zapalnych. Każda substancja, która dla organizmu jest obca może prowadzić do reakcji alergicznych.

Częstość uczuleń związana jest z rodzajem środka, który do nich prowadzi. Kosmetyk może uczulać przede wszystkim przez syntetyczne związki, które znajdują się w jego składzie. Uczulenie nie jest wynikiem aplikacji na skórę. Często wynika z wielu różnych innych czynników, które związane są z rodzajem skóry, ale przede wszystkim w związku z tym jaki środek jest stosowany. Można również zwrócić uwagę na miejsce aplikacji preparatu, ponieważ również od tego może zależeć jaka reakcja będzie na dany środek.

Między innymi skóra twarzy jest dużo bardziej wrażliwa niż inne części ciała i dlatego warto w tym zakresie stosować delikatne środki. Wrażliwe są również okolice fałd pachowych i pachwinowych, gdzie skóra jest najczęściej delikatna i tam również może dochodzić do różnych sytuacji związanych z uczuleniami.

uczulenie na kosmetykiReakcję na kosmetyki związane mogą być także ze stanem skóry. Jeśli skóra jest wcześniej podrażniona to nałożenie na niej kosmetyków może prowadzić do reakcji alergicznych. Podobnie, jeśli wcześniej występuje już jakiś stan zapalny to taka skóra bardziej narażona jest na reakcje alergiczne. Jest wiele związków, które znajdują się w kosmetykach i mogą mieć działanie alergizujące.

Dlatego warto zwrócić uwagę na skład poszczególnych preparatów, ponieważ w ten sposób będzie można określić czy dany środek może być niebezpieczny. Wśród tych niebezpiecznych czynników znajdować się mogą również olejki eteryczne, na które również będzie trzeba uważać. Wszelkie substancje zapachowe, które wykorzystywane są przy produkcji kosmetyków bardzo często maja działanie alergizujące. Dlatego niezależnie jakie kosmetyki będziemy wykorzystywać należy być ostrożnym, by ustrzec się przykrych reakcji organizmu.

Powiązane artykuły

Profesjonalne kosmetyki mineralne dla Ciebie

Jeżeli poszukujesz sprawdzonych kosmetyków mineralnych wysokiej jakości odwiedź sklep internetowy firmy Earthnicity Minerals.

Produkty Earthnicity Minerals to znane na całym świecie kosmetyki mineralne, coraz bardziej popularne także w Polsce, głównie ze względu na ich naturalny skład i szeroką gamę oferowanych produktów. Na stronie producenta znajdziemy mineralne podkłady, korektory, pudry rozświetlające i matujące, róże, bronzery, cienie, pomadki czy pędzle kabuki.