Miejsca w których nie można przechowywać kosmetyków – krótki poradnik.

gdzie nie trzymać kosmetyków

Kosmetyki jakie używamy na co dzień, są bardzo często wcześniej starannie dobierane i sprawdzane, tak aby mogły nam służyć jak najdłużej. Jednak termin ich przydatności nie zawsze pokryje się z ich użytecznością, jeśli nie będą odpowiednio przechowywane i starannie chronione przed czynnikami szkodliwymi. Najłatwiej określić miejsce jakie powinniśmy wybrać do przechowywania kosmetyków - powinno być raczej przyciemnione, bez nadmiaru światła sztucznego lub naturalnego, oraz o odpowiedniej temperaturze, nie może być zbyt niska, ale też nie może tam panować gorąc. Teraz pora na porcję informacji skąd najlepiej zabrać kosmetyki i nigdy ich tam nie trzymać, chyba że nie chce ich dłużej używać i są nam zbędne. Wiele kobiet przechowuje kosmetyki w najróżniejszych miejscach, począwszy od torebek, gdzie są najczęściej przechowywane, aby szybko poprawić makijaż w ciągu dnia, lub też w schowku samochodowym, gdzie przewracają się z miejsca na miejsce. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że nasze ulubione miejsce składowania kosmetyków jest najmniej odpowiednie i powinniśmy jak najszybciej zabrać z niego nasze ulubione pomadki czy cienie do powiek. Poniżej przekażemy sporo wiadomości, gdzie nie należy trzymać kosmetyków i dlaczego tak się dzieje, mając nadzieję, że pomożemy tym wielu Paniom. Kosmetyki trzymane przy grzejniku lub kaloryferze, to kosmetyki skazane na negatywne działanie wysokich temperatur, które przyczynią się do wewnętrznego procesu niszczenia składników pielęgnacyjnych, regeneracyjnych i innych, nieodwracalnie powodując zmianę ich konsystencji i działania. Tym samym taki kosmetyk nie będzie miał długiego terminu przydatności i szybko wyląduje w śmieciach. Podobnie jest z kosmetykami trzymanymi na parapecie, gdzie światło słoneczne także nie sprzyja utrzymaniu konsystencji kosmetyku i może go rozrzedzić lub zagęścić. Wysoka temperatura niszczy także wszystkie wartościowe składniki kosmetyku i tym samym traci on wszystkie swoje cechy, a wszystko to może stać się w bardzo krótkim czasie. Łazienka to także nie jest dobry pomysł, ponieważ jest to miejsce gdzie pod wpływem pary wodnej powstaje idealne środowisko po rozwoju bakterii i pleśni, które później nieświadomie wklepujemy w twarz i skórę. Pamiętajmy także żeby unikać lodówki, jeśli nie jest to wyraźnie wpisane w instrukcji przechowywania kosmetyku, ponieważ niskie temperatury również wpływają na zmianę konsystencji kosmetyku. Również schowek w samochodzie nie jest dobrym pomysłem, po pierwsze ze względu na ilość bakterii jaka się zazwyczaj znajduje w samochodzie, a po drugie latem w samochodzie panują wysokie temperatury, które działają niszcząco na skład i właściwości kosmetyków.

Powiązane artykuły

Profesjonalne kosmetyki mineralne dla Ciebie

Jeżeli poszukujesz sprawdzonych kosmetyków mineralnych wysokiej jakości odwiedź sklep internetowy firmy Earthnicity Minerals.

Produkty Earthnicity Minerals to znane na całym świecie kosmetyki mineralne, coraz bardziej popularne także w Polsce, głównie ze względu na ich naturalny skład i szeroką gamę oferowanych produktów. Na stronie producenta znajdziemy mineralne podkłady, korektory, pudry rozświetlające i matujące, róże, bronzery, cienie, pomadki czy pędzle kabuki.