Czy SK-II (P&G) jest Cruelty-Free i Vegan?

Ten post może zawierać linki partnerskie, dzięki którym bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę zarobić niewielką prowizję.

SK-II NIE jest Cruelty-Free!

SK-II zezwala na testowanie swoich produktów lub składników na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo, w tym podczas sprzedaży w sklepach w Chinach kontynentalnych.

Ponadto właścicielem SK-II jest Procter & Gamble (P&G), firma macierzysta, która NIE jest wolna od okrucieństwa.

Polityka SK-II dotycząca testów na zwierzętach

Podczas badań, aby dowiedzieć się więcej o statusie SK-II jako cruelty-free, nie mogłam znaleźć oficjalnej polityki marki dotyczącej testów na zwierzętach nigdzie na jej stronie internetowej.

Zwróciłam się więc do SK-II z prośbą o więcej informacji na temat ich polityki dotyczącej testów na zwierzętach. Konkretnie, chciałam wiedzieć, czy zlecają lub pozwalają innym testować swoje produkty/składniki na zwierzętach, również w przypadku sprzedaży w krajach, które wymagają przeprowadzania testów na zwierzętach (jak np. w Chinach).

Niestety, SK-II nigdy nie odpowiedziało na żaden z moich e-maili. To zdecydowanie podnosi pewne czerwone flagi.

SK-II jest własnością Procter & Gamble, a P&G pozwala niektórym swoim innym markom testować na zwierzętach, gdy wymaga tego prawo (jak np. przy sprzedaży w Chinach). Więc chciałem zobaczyć, czy SK-II jest również sprzedaż w Chinach, gdzie ich produkty będą wymagane do testowania na zwierzętach przez chińskie władze też.

Czy SK-II jest sprzedawany w Chinach?

W moich badaniach odkryłem, że produkty SK-II są rzeczywiście sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu lokalizatora sklepów SK-II pokazujący wyniki w Chinach kontynentalnych:

Ale czy Chiny nie prowadzą już testów na zwierzętach?

Firmy mogą ominąć chińskie testy na zwierzętach, decydując się na produkcję swoich zwykłych lub ogólnych kosmetyków w Chinach, ale nigdzie nie jest powiedziane, że SK-II wybrało tę drogę.

Dodatkowo, możliwość przeprowadzenia testów na zwierzętach po wprowadzeniu produktu na rynek nie jest całkowicie wykluczona i może być przeprowadzana na niektórych kosmetykach sprzedawanych w sklepach fizycznych w Chinach.

Od 1 maja 2021 roku firmy kosmetyczne mogą również eksportować i sprzedawać swoje zwykłe lub ogólne kosmetyki w Chinach bez testów na zwierzętach, tylko jeśli najpierw spełnią zestaw warunków wstępnych. Jednak spełnienie tych warunków okazało się trudne i nadal nie jest jasne, co dokładnie jest akceptowane zgodnie z nowymi przepisami. Nie ma więc jeszcze słowa o żadnej firmie, która z powodzeniem tego dokonała.

Podążaj za podkreślonymi liniami na poniższej grafice, aby zobaczyć, dlaczego większość kosmetyków sprzedawanych w Chinach (jak SK-II) jest nadal wymagana przez prawo do testowania na zwierzętach w 2022 roku.

Ponieważ SK-II zdecydowało się na sprzedaż w sklepach w Chinach kontynentalnych, muszą wyrazić zgodę i zapłacić za testowanie swoich produktów na zwierzętach. Dlatego większość marek kosmetycznych sprzedających w Chinach kontynentalnych nie może być uznana za cruelty-free w 2022 roku.

Chociaż SK-II może nie przeprowadzać tych testów na zwierzętach samodzielnie, świadomie pozwalają chińskim władzom testować swoje produkty na zwierzętach, aby sprzedawać w Chinach.

Z tych powodów nie uznajemy firmy SK-II za wolną od okrucieństwa według naszych standardów.

Polityka cruelty-free

Wiele marek prawdziwie wolnych od okrucieństwa zdecydowało się nie sprzedawać swoich produktów w Chinach ze względu na obowiązujące tam prawo dotyczące testów na zwierzętach. Niestety, SK-II odmawia zrobienia tego samego i dlatego nie może być uznana za wolną od okrucieństwa.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę firmy wolną od okrucieństwa przy pomocy naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach, także wtedy, gdy wymaga tego prawo.

Zobacz poniżej naszą pełną listę kontrolną cruelty-free. Ponieważ SK-II nie spełnia dwóch ostatnich warunków, nie możemy zaklasyfikować tej marki jako wolnej od okrucieństwa.

Czy SK-II posiada certyfikat Cruelty-Free?

SK-II nie posiada certyfikatu cruelty-free wydanego przez jakiekolwiek niezależne organizacje, takie jak Leaping Bunny czy PETA.

Ponieważ SK-II nie posiada certyfikatu cruelty-free wydanego przez stronę trzecią, nikt nie sprawdza ani nie uzasadnia zobowiązań i twierdzeń SK-II w zakresie cruelty-free.

Czy SK-II jest własnością firmy macierzystej, która nie jest wolna od okrucieństwa?

Tak. Właścicielem SK-II jest P&G, korporacja macierzysta, która w 2022 roku nadal prowadzi testy na zwierzętach.

Niektórzy wolni od okrucieństwa konsumenci mogą zdecydować się na zakup i wspieranie wolnych od okrucieństwa marek należących do korporacji macierzystych prowadzących testy na zwierzętach, ponieważ mają nadzieję, że w ten sposób przekonają firmę macierzystą do stania się wolną od okrucieństwa.

Jednak w tym przypadku SK-II NIE jest wolny od okrucieństwa i nie jest nim również jego firma macierzysta, P&G.

Czy SK-II jest cruelty-free?

Podsumowując, decydując się na sprzedaż w Chinach kontynentalnych, SK-II musi testować swoje produkty na zwierzętach. Dlatego NIE uważamy SK-II za markę cruelty-free.

Obecnie SK-II znajduje się na naszej liście marek do unikania - testowanych na zwierzętach.

Czy SK-II jest wegańskie?

SK-II nie twierdzi ani nie reklamuje się jako marka oferująca jakiekolwiek opcje przyjazne dla wegan. A ponieważ SK-II angażuje się w testy na zwierzętach, nie uważamy, aby cokolwiek sprzedawane lub produkowane przez SK-II było wegańskie.

Aby produkty mogły być uznane za wegańskie według standardów Ethical Elephant, produkty i ich składniki nie mogą być testowane na zwierzętach nigdzie na świecie. Nie mogą też zawierać żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych.

Alternatywy cruelty-free:

Szukając opcji cruelty-free dla SK-II, poniżej przedstawiamy kilka naszych ulubionych marek cruelty-free


Powiązane artykuły

Profesjonalne kosmetyki mineralne dla Ciebie

Jeżeli poszukujesz sprawdzonych kosmetyków mineralnych wysokiej jakości odwiedź sklep internetowy firmy Earthnicity Minerals.

Produkty Earthnicity Minerals to znane na całym świecie kosmetyki mineralne, coraz bardziej popularne także w Polsce, głównie ze względu na ich naturalny skład i szeroką gamę oferowanych produktów. Na stronie producenta znajdziemy mineralne podkłady, korektory, pudry rozświetlające i matujące, róże, bronzery, cienie, pomadki czy pędzle kabuki.