Czy The Body Shop jest wegański i wolny od okrucieństwa?

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów mogą przynieść mi niewielką prowizję.

Produkty wolne od okrucieństwa The Body Shop można znaleźć na thebodyshop.com i Ulta.

The Body Shop jest wolny od okrucieństwa

The Body Shop potwierdził, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach ani nie prosi innych o testowanie w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują na zwierzętach, ani nie zezwalają na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać testów na zwierzętach.

Według naszych standardów uważamy, że The Body Shop jest wolny od okrucieństwa.

Należy pamiętać, że The Body Shop był kiedyś własnością L'Oreal, jednak w 2017 roku L'Oreal sprzedał The Body Shop firmie Natura Cosmeticos. Natura jest korporacją wolną od okrucieństwa.

Poniżej znajduje się aktualna informacja na stronie internetowej The Body Shop:

Co z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach?

The Body Shop potwierdził, że sprzedaje swoje produkty wyłącznie online, a nie w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych; w związku z tym nie ma obowiązku przeprowadzania testów na zwierzętach.

Ponadto The Body Shop nie prowadzi obecnie handlu w Chinach kontynentalnych, w sklepach wolnocłowych ani w innych miejscach. W czerwcu 2014 r. Chińska Agencja ds. Żywności i Leków (CFDA), odpowiedzialna za regulowanie testów kosmetyków na zwierzętach w Chinach, zniosła obowiązkowy wymóg przeprowadzania testów na zwierzętach w przypadku kosmetyków produkowanych w kraju. Publicznie z zadowoleniem przyjęliśmy to nowe podejście chińskich władz. Z niecierpliwością czekamy na sprzedaż naszych produktów w Chinach na pewnym etapie w przyszłości.

Obecnie The Body Shop sprzedaje szereg swoich etycznie produkowanych, wolnych od okrucieństwa produktów bezpośrednio chińskim klientom za pośrednictwem T-Mall, chińskiego rynku internetowego. Chińscy klienci, którzy od dawna kupują produkty The Body Shop za pośrednictwem sklepów na innych rynkach, mogą teraz kupować nasze oryginalne, wysokiej jakości produkty online i dostarczać je do swoich domów.

Nasze produkty z certyfikatem Leaping Bunny pozostają wolne od okrucieństwa dzięki specjalnym ustaleniom chińskiego rządu dotyczącym transgranicznego handlu elektronicznego, który nie podlega testom na zwierzętach.

Od 1 maja 2021 r. niektóre importowane zwykłe kosmetyki mogą być zwolnione z testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak w większości przypadków testy na zwierzętach są nadal prawnie wymagane w przypadku większości importowanych kosmetyków w 2022 roku.

Kto jest właścicielem The Body Shop?

The Body Shop został wcześniej przejęty przez L'Oreal w 2006 roku, jednak The Body Shop nie jest już własnością L'Oreal.

W 2017 roku L'Oreal sprzedał The Body Shop brazylijskiej grupie kosmetycznej Natura.

Czy Natura jest wolna od okrucieństwa? Tak, spółka macierzysta The Body Shop, Natura, jest korporacją wolną od okrucieństwa i posiada również certyfikat Leaping Bunny.

Zasady dotyczące produktów wolnych od okrucieństwa

Należy pamiętać, że nie ma prawnej definicji etykiety "Cruelty-Free". Może ona oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Określenie "Cruelty-Free" jest jednak zwykle używane w znaczeniu braku testów na zwierzętach. Mówiąc dokładniej, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie rozwoju produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę cruelty-free firmy za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Gwarantuje to, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały testów na zwierzętach.

Należy również pamiętać, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

The Body Shop nie jest w 100% wegański

"Wegański" w kosmetykach może odnosić się do całej marki, która jest w 100% wegańska lub do konkretnego produktu, który jest wegański.

W przypadku The Body Shop nie wszystkie ich produkty są wegańskie. Ale mają kilka produktów, które są odpowiednie dla wegan.

Aktualności: The Body Shop ogłosił, że firma usunie wszystkie produkty pochodzenia zwierzęcego ze swoich receptur, aby stać się w pełni wegańską marką do końca 2023 roku.

Jak sprawdzić, które produkty The Body Shop są wegańskie?

Wszystkie wegańskie produkty The Body Shop są wyraźnie oznaczone na ich stronie internetowej. Poniżej znajduje się przykład.

Które produkty The Body Shop są wegańskie?

Od 2021 r. nie będę już regularnie aktualizować tej listy wegańskich produktów The Body Shop, ponieważ wszystkie ich wegańskie produkty są teraz wyraźnie oznaczone. Sprawdź ich stronę internetową, aby uzyskać najbardziej aktualne i dokładne informacje o tym, które produkty są wegańskie, a które nie.

Poniżej znajduje się lista produktów The Body Shop, które są odpowiednie dla wegan i nie zawierają żadnych produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Możesz również dowiedzieć się, które z ich produktów są wegańskie na stronie internetowej The Body Shop.

Wegańska pielęgnacja ciała - The Body Shop


Wegańska pielęgnacja skóry - The Body Shop


Wegańska pielęgnacja włosów - The Body Shop


Wegański makijaż - The Body Shop


Zasady wegańskie

Podobnie jak w przypadku "Cruelty-Free", nie ma standardowej ani prawnej definicji etykiety "Vegan". Jest ona jednak zwykle używana w kontekście opisywania czegoś, co nie zawiera żadnych składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre powszechne produkty pochodzenia zwierzęcego stosowane w kosmetykach obejmują karmin, lanolinę, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki perłowe lub jedwabne, glicerynę pochodzenia zwierzęcego, keratynę i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Dlatego najlepiej jest zapytać firmę i producentów, aby upewnić się, że składniki, które zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł niezwierzęcych.

Etyczna polityka wydobycia miki

Mika to minerał stosowany w kosmetykach w celu nadania im połysku. Jednak wydobycie naturalnej miki wiąże się z pracą dzieci i łamaniem praw człowieka.

Dopóki firma nie ujawni swojej polityki wydobycia miki, nie mamy możliwości dowiedzenia się, czy jej mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez pracy dzieci lub pracy przymusowej.

Zapytałam więc The Body Shop, czy ich mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez wykorzystywania pracy dzieci, a oni odpowiedzieli, stwierdzając,

"Mika (minerał występujący w skałach) sprawia, że kosmetyki są błyszczące i białe. Być może słyszałeś jakieś kontrowersje dotyczące miki i niebezpiecznych warunków pracy - ale nie martw się. Kupujemy tylko od dostawców, którzy nie wykorzystują pracy dzieci i zapewniają dobre standardy bezpieczeństwa".


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł ci zrozumieć status The Body Shop jako sklepu wolnego od okrucieństwa i wegańskiego, a wybierając razem cruelty-free, możemy raz na zawsze położyć kres testowaniu kosmetyków na zwierzętach!

Powiązane artykuły

Profesjonalne kosmetyki mineralne dla Ciebie

Jeżeli poszukujesz sprawdzonych kosmetyków mineralnych wysokiej jakości odwiedź sklep internetowy firmy Earthnicity Minerals.

Produkty Earthnicity Minerals to znane na całym świecie kosmetyki mineralne, coraz bardziej popularne także w Polsce, głównie ze względu na ich naturalny skład i szeroką gamę oferowanych produktów. Na stronie producenta znajdziemy mineralne podkłady, korektory, pudry rozświetlające i matujące, róże, bronzery, cienie, pomadki czy pędzle kabuki.