Czy Klorane jest wegańskie i wolne od okrucieństwa?

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów mogą przynieść mi niewielką prowizję.

Klorane oferuje szereg produktów do pielęgnacji włosów i skóry, które są formułowane z najczystszych ekstraktów roślinnych, które są uprawiane w sposób zrównoważony, ale czy Klorane jest wolne od okrucieństwa i wegańskie?

Czy Klorane jest wolna od okrucieństwa?

Klorane NIE jest wolna od okrucieństwa. Klorane płaci i zezwala na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo. Klorane sprzedaje również swoje produkty w sklepach w Chinach kontynentalnych, gdzie testy na zwierzętach są obowiązkowe dla większości importowanych kosmetyków.

Polityka Klorane dotycząca testów na zwierzętach

Klorane jest marką zależną Pierre Fabre. Na swojej stronie internetowej Klorane twierdzi, że nie przeprowadza testów na zwierzętach w swoich produktach, jednak otrzymałam znacznie inną odpowiedź, gdy wysłałam e-mail do firmy.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu tego, co obecnie znajduje się na stronie internetowej Klorane:

Klorane's "Cruelty-Free" Claims

Czy produkty Klorane są sprzedawane w Chinach?

Kiedy wysłałem e-mail do Klorane, aby zapytać o ich politykę testowania na zwierzętach, poinformowali mnie, że rzeczywiście sprzedają swoje produkty w Chinach. A decydując się na sprzedaż w Chinach, większość importowanych kosmetyków musi być testowana na zwierzętach.

Poniżej znajduje się fragment tego, co powiedział mi Klorane:

"Sprzedajemy nasze produkty w Chinach, a testy narzucone przez lokalne przepisy są przeprowadzane przez laboratoria akredytowane przez chińskie władze. Niektóre z tych testów są przeprowadzane na zwierzętach. Nie zgadzamy się na tę praktykę, jednak nie możemy się jej sprzeciwić.

Cosmetics Europe i inne międzynarodowe stowarzyszenia profesjonalistów z branży kosmetycznej prowadzą dialog z chińskimi władzami, aby powstrzymać ten obowiązek.

Pierre Fabre Dermo-Cosmetics Laboratories, jako członek Cosmetics Europe, wspiera działania podejmowane w celu przekonania chińskich władz do zawieszenia testów na zwierzętach i stosowania alternatywnych metod, tak jak ma to już

miejsce w Europie.

Jesteśmy przekonani, że dzięki wspólnej pracy z chińskimi władzami sprawy pójdą naprzód".

Chociaż Klorane może nie przeprowadzać tych testów na zwierzętach samodzielnie, pozwala i płaci chińskim urzędnikom za testowanie swoich produktów na zwierzętach przed dopuszczeniem ich do sprzedaży w ich kraju.

Wiele marek wolnych od okrucieństwa zdecydowało się nie prowadzić sprzedaży w sklepach w Chinach kontynentalnych ze względu na obowiązujące w tym kraju wymogi dotyczące testów na zwierzętach. Niestety, Klorane odmawia zrobienia tego samego i zdecydowała się przedłożyć zyski nad dobro zwierząt.

Podsumowanie: Klorane NIE jest cruelty-free!

Klorane i Pierre Fabre sprzedają swoje produkty w Chinach, a produkty te muszą być testowane na zwierzętach. Nie uważamy Klorane ani Pierre Fabre za produkty wolne od okrucieństwa.

Klorane znajduje się na naszej liście marek, których należy unikać - testowanych na zwierzętach.

Czy Klorane jest wegańska?

Klorane twierdzi, że ich suche szampony są "wegańskie" i nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego, jednak ponieważ Klorane nie jest wolna od okrucieństwa, a ich produkty są testowane na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo, nie uważamy obecnie niczego sprzedawanego lub produkowanego przez Klorane za wegańskie.

Poniżej znajduje się to, co obecnie znajduje się na stronie internetowej Klorane, a ich suchy szampon twierdzi, że jest wegański:

Klorane twierdzi, że ich suche szampony są wegańskie, ale NIE są wolne od okrucieństwa.

Chociaż suchy szampon Klorane nie zawiera żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych i teoretycznie jest "wegański", produkt nie jest wolny od okrucieństwa i był testowany na zwierzętach, dlatego nie zalecamy, aby ich produkty były wegańskie lub wolne od okrucieństwa.

Przeczytaj także: Jaka jest różnica: Cruelty-Free vs Vegan?

Zauważyłam również, że Sephora wymienia niektóre produkty Klorane w kategorii "Wegańska pielęgnacja skóry", ale należy pamiętać, że Klorane NIE jest wolna od okrucieństwa. Produkty Klorane są testowane na zwierzętach.

Zakładam, że Sephora oznacza produkty jako "wegańskie", gdy są one opracowane bez żadnych składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych. Ale kosmetyki "wegańskie" powinny również uwzględniać to, czy produkty lub ich składniki były testowane na zwierzętach, gdziekolwiek na świecie.

Wolne od okrucieństwa i wegańskie alternatywy dla Klorane:

Jeśli szukasz wolnej od okrucieństwa i wegańskiej alternatywy dla suchego szamponu Klorane, zalecamy wypróbowanie następujących wegańskich suchych szamponów:


Jeśli ten artykuł okazał się pomocny, zapisz się do naszego comiesięcznego biuletynu, aby uzyskać więcej zasobów i przewodników po najlepszym życiu bez okrucieństwa i wegańskim życiu! Można nas również znaleźć na Instagramie i Facebooku.


Powiązane artykuły

Profesjonalne kosmetyki mineralne dla Ciebie

Jeżeli poszukujesz sprawdzonych kosmetyków mineralnych wysokiej jakości odwiedź sklep internetowy firmy Earthnicity Minerals.

Produkty Earthnicity Minerals to znane na całym świecie kosmetyki mineralne, coraz bardziej popularne także w Polsce, głównie ze względu na ich naturalny skład i szeroką gamę oferowanych produktów. Na stronie producenta znajdziemy mineralne podkłady, korektory, pudry rozświetlające i matujące, róże, bronzery, cienie, pomadki czy pędzle kabuki.