Czy Coola jest wolna od okrucieństwa i wegańska?

Ten post może zawierać linki partnerskie, za które bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę otrzymać niewielką prowizję.

Produkty cruelty-free można znaleźć w Sephora, Ulta, Nordstrom, Dermstore oraz na Amazon.

Coola jest wolna od okrucieństwa

Firma Coola potwierdziła, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, ani nie prosi innych o przeprowadzanie testów w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują na zwierzętach, ani nie zezwalają na testowanie swoich produktów na zwierzętach, jeśli jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać przeprowadzania testów na zwierzętach.

Według naszych standardów, Coola jest Cruelty-Free.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu oficjalnego oświadczenia firmy COOLA dotyczącego testów na zwierzętach:

Co z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach?

Firma Coola potwierdziła, że nie sprzedaje swoich produktów w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych, dlatego nie jest zobowiązana do przeprowadzania testów na zwierzętach.

"Jesteśmy dostępni w Hongkongu, gdzie testy na zwierzętach nie są wymagane.

Hongkong nie jest częścią Chin kontynentalnych, więc nie obowiązują tam te same przepisy dotyczące testów na zwierzętach, co w Chinach kontynentalnych. Dlatego firma Coola nie ma obowiązku przeprowadzania testów na zwierzętach.

Od 1 maja 2021 r. niektóre importowane zwykłe kosmetyki mogą być zwolnione z testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak w 2022 roku większość importowanych kosmetyków nadal będzie wymagała przeprowadzania testów na zwierzętach.

Polityka wolna od okrucieństwa

Należy pamiętać, że nie istnieje prawna definicja oznaczenia "Cruelty-Free". Może ono oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Zwykle jednak określenie Cruelty-Free oznacza brak testów na zwierzętach. Mówiąc dokładniej, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie powstawania produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę cruelty-free danej firmy, korzystając z naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach.

Należy również pamiętać, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

Coola nie jest w 100% wegańska

Określenie "wegański" w kosmetyce może odnosić się do całej marki, która jest w 100% wegańska lub do konkretnego produktu, który jest wegański.

W przypadku Coola, nie wszystkie ich produkty są wegańskie. Jednak niektóre produkty są odpowiednie dla wegan.

Jak rozpoznać, które z produktów Coola są wegańskie?

Wszystkie wegańskie produkty Coola są wyraźnie oznaczone na ich stronie internetowej.

Ponadto, poniżej znajduje się zrzut ekranu z oficjalnej strony internetowej firmy COOLA z informacjami o jej produktach wegańskich:

Lista produktów wegańskich COOLA

Poniższe produkty COOLA są odpowiednie dla wegan i nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych.

Od 2021 r. nie będę już regularnie aktualizować tej listy wegańskich produktów Coola, ponieważ wszystkie ich wegańskie produkty są teraz wyraźnie oznaczone. Najbardziej aktualne i dokładne informacje na temat tego, które produkty są wegańskie, a które nie, można znaleźć na ich stronie internetowej.

Krem przeciwsłoneczny - COOLA Vegan

Twarz

Ciało

Uroda i włosy - COOLA Vegan

Samoopalacze - COOLA Vegan


Nie jest wegański - COOLA

Następujące produkty firmy COOLA nie są uważane za wegańskie, ponieważ zawierają pewne składniki pochodzenia zwierzęcego lub produkty uboczne:


Zasady dotyczące produktów wegańskich

Podobnie jak w przypadku oznaczenia "Cruelty-Free", nie istnieje standardowa lub prawna definicja etykiety "Vegan". Zazwyczaj jednak używa się go w kontekście czegoś, co nie zawiera żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre produkty pochodzenia zwierzęcego stosowane w kosmetykach to karmin, lanolina, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki pochodzenia perłowego lub jedwabnego, gliceryna pochodzenia zwierzęcego, keratyna i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy dany produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Dlatego najlepiej zapytać firmę i producentów o to, czy składniki, których zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł niezwierzęcych.

Gdzie powstają produkty Coola?

Coola podaje na swojej stronie internetowej,

"Wszystkie nasze produkty są wytwarzane w USA!".

Etyczna polityka wydobywania miki

Mika jest minerałem używanym w kosmetykach, aby nadać im efekt połysku. Jednak wydobycie naturalnej miki jest związane z pracą dzieci i łamaniem praw człowieka.

Jeśli firma nie ujawni swojej polityki wydobywania miki, nie mamy możliwości sprawdzenia, czy jej mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez pracy dzieci lub pracy przymusowej.

Zapytałam więc firmę Coola, czy ich mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez wykorzystywania pracy dzieci, a oni odpowiedzieli mi stwierdzeniem,

"Dziękujemy za kontakt z firmą COOLA! Używamy naturalnej miki tylko w przypadkach, gdy mamy pewność, że jest wydobywana w sposób odpowiedzialny i wymagamy pełnej dokumentacji potwierdzającej jej pozyskiwanie i zrównoważony rozwój."


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zrozumieć status Coola jako cruelty-free i vegan, a wybierając cruelty-free razem, możemy pomóc zakończyć testowanie kosmetyków na zwierzętach raz na zawsze!

Powiązane artykuły

Profesjonalne kosmetyki mineralne dla Ciebie

Jeżeli poszukujesz sprawdzonych kosmetyków mineralnych wysokiej jakości odwiedź sklep internetowy firmy Earthnicity Minerals.

Produkty Earthnicity Minerals to znane na całym świecie kosmetyki mineralne, coraz bardziej popularne także w Polsce, głównie ze względu na ich naturalny skład i szeroką gamę oferowanych produktów. Na stronie producenta znajdziemy mineralne podkłady, korektory, pudry rozświetlające i matujące, róże, bronzery, cienie, pomadki czy pędzle kabuki.