Czy produkt Astonish jest wolny od okrucieństwa i wegański?

Ten post może zawierać linki partnerskie, za które bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę zarobić niewielką prowizję.

Produkty Astonish cruelty-free można znaleźć na Amazon.

Astonish jest Cruelty-Free

Firma Astonish potwierdziła, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, ani nie prosi innych o przeprowadzanie testów w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują na zwierzętach, ani nie zezwalają na testowanie swoich produktów na zwierzętach, jeśli jest to wymagane przez prawo.

Według naszych standardów, uważamy Astonish za Cruelty-Free.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu z informacjami na temat polityki firmy Astonish dotyczącej testów na zwierzętach:

Cruelty-Free Policies

Zwróć uwagę, że nie istnieje prawna definicja etykiety "Cruelty-Free". Może ono oznaczać różne rzeczy dla różnych ludzi. Jednak termin Cruelty-Free jest zazwyczaj używany w znaczeniu braku testów na zwierzętach. Mówiąc dokładniej, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie powstawania produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę cruelty-free danej firmy, korzystając z naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy lub strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach.

Należy również pamiętać, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

Astonish jest w 100% wegański

Firma Astonish potwierdziła, że wszystkie jej produkty są wegańskie i nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych.

"Nie testujemy naszych produktów na zwierzętach ani nie używamy składników pochodzenia zwierzęcego".

Polityka dotycząca produktów wegańskich

Podobnie jak w przypadku "Cruelty-Free", nie istnieje standardowa lub prawna definicja etykiety "Vegan". Zazwyczaj jednak oznacza ono, że nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre domowe środki czystości zawierają środki powierzchniowo czynne i rozpuszczalniki pochodzenia zwierzęcego.

Jeśli nie ma wyraźnej informacji, że środki powierzchniowo czynne i rozpuszczalniki są roślinne lub pochodzenia roślinnego, czasem trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy dany produkt jest wegański, czytając listę składników.

Dlatego najlepiej zapytać firmę i producentów o to, czy składniki, których zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł niezwierzęcych.

Gdzie powstają produkty Astonish?

Na swojej stronie internetowej firma Astonish stwierdza,

"Obecnie nadal jesteśmy jedyną marką środków czystości produkowaną w Wielkiej Brytanii, która została zatwierdzona przez Cruelty Free International, The Vegan and Vegetarian Society. Lubimy myśleć o sobie, że jesteśmy nieskazitelnie czyści".


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zrozumieć status Astonish jako cruelty-free i vegan, a wybierając cruelty-free razem możemy pomóc zakończyć testowanie na zwierzętach raz na zawsze!

Powiązane artykuły

Profesjonalne kosmetyki mineralne dla Ciebie

Jeżeli poszukujesz sprawdzonych kosmetyków mineralnych wysokiej jakości odwiedź sklep internetowy firmy Earthnicity Minerals.

Produkty Earthnicity Minerals to znane na całym świecie kosmetyki mineralne, coraz bardziej popularne także w Polsce, głównie ze względu na ich naturalny skład i szeroką gamę oferowanych produktów. Na stronie producenta znajdziemy mineralne podkłady, korektory, pudry rozświetlające i matujące, róże, bronzery, cienie, pomadki czy pędzle kabuki.