Piękny makijaż na wesele

weselny makijażWybierając się na wesele nigdy nie wolno nam zapominać o tym, jak istotnym elementem naszej kreacji jest odpowiedni makijaż. Oczywiście, jego wykonanie nie jest niczym prostym, ale przy dobrym podejściu każdy będzie mógł osiągnąć tu w pełni zadowalające efekty. Wesele jest na tyle wyjątkową uroczystością, że można zrezygnować przy nim z tych bardziej standardowych rozwiązań i zdecydować się na coś znacznie mocniejszego i wyraźniejszego. Ciekawym rozwiązaniem jest na przykład zaakcentowanie jednego tylko elementu twarzy – na przykład, przy mocnym makijażu można zostawić jedynie delikatnie pomalowane oczy. Równocześnie jednak korzystanie ze zbyt dużej ilości kosmetyków i stosowanie zbyt mocnego makijażu jest rzeczą, której należy się wystrzegać. Celem jest tutaj osiągnięcie nieco rozświetlonego, naturalnego wyglądu twarzy. Jeśli nie mamy zbyt dużo czasu na przygotowanie takiego makijażu to lepiej będzie nie eksperymentować z nieznanymi nam kosmetykami.

make up na weselePrzed nałożeniem właściwego makijażu konieczne jest użycie odpowiedniej bazy – zapewni nam ona trwałe efekty nawet w czasie hucznej zabawy. Następnie możemy nakładać podkład. Pod oczami dobrze jest zastosować delikatny korektor który rozjaśni nasze spojrzenie i zniweluje nieładne cienie. Nieco mocniejszego korektora można użyć w miejscach przy bardziej widocznych niedoskonałościach skóry. Bardzo ważne jest również odpowiednie zmatowienie cery, dzięki któremu nasz makijaż pozostanie trwały i świeży przez całą noc. Do tego zadania najlepsze będą zmielone pudry transparentne. Warto sięgnąć także po puder utrwalający, który zmniejszy wydzielanie sebum i ograniczy świecenie się twarzy. Nie można jednak przesadzać z ilością pudrów, bowiem powoduje to niezbyt estetyczny efekt maski. Warto mieć pod ręką specjalne bibułki matujące – dzięki niewielkim rozmiarom bez problemu można zmieścić je w zwykłej torebce. Do wymodelowania twarzy najlepiej będzie skorzystać z bronzera, zaś kości policzkowe można podkreślić delikatnym różem – dzięki temu nasza twarz stanie się smuklejsza, a jej rysy ostrzejsze.

Powiązane artykuły

Profesjonalne kosmetyki mineralne dla Ciebie

Jeżeli poszukujesz sprawdzonych kosmetyków mineralnych wysokiej jakości odwiedź sklep internetowy firmy Earthnicity Minerals.

Produkty Earthnicity Minerals to znane na całym świecie kosmetyki mineralne, coraz bardziej popularne także w Polsce, głównie ze względu na ich naturalny skład i szeroką gamę oferowanych produktów. Na stronie producenta znajdziemy mineralne podkłady, korektory, pudry rozświetlające i matujące, róże, bronzery, cienie, pomadki czy pędzle kabuki.