Czy Yes To jest wolne od okrucieństwa i wegańskie?

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów mogą przynieść mi niewielką prowizję.

Wolne od okrucieństwa produkty Yes To można znaleźć na Amazon, Ulta, Walmart, Target i Well.ca.

Czy Yes To jest wegańskie i wolne od okrucieństwa

? Yes To jest wolne od okrucieństwa

.

Yes To potwierdziło, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach ani nie prosi innych o testowanie w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują na zwierzętach, ani nie zezwalają na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać testów na zwierzętach.

Według naszych standardów uważamy, że Yes To jest Cruelty-Free.

"Nasze produkty są testowane na pracownikach, przyjaciołach i rodzinie YES TO, ale nigdy (przenigdy) na zwierzętach. Jesteśmy przeciwni testom na zwierzętach i zapewniamy, że nasi producenci przestrzegają tej samej zasady. YES TO wierzy w bezpieczne i skuteczne alternatywy testowania, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo produktów i konsumentów".

Co z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach?

Yes To potwierdziło, że nie sprzedaje swoich produktów w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych, dlatego nie ma obowiązku przeprowadzania testów na zwierzętach.

Od 1 maja 2021 r. niektóre importowane zwykłe kosmetyki mogą być zwolnione z testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak w większości przypadków testy na zwierzętach są nadal prawnie wymagane w przypadku większości importowanych kosmetyków w 2022 roku.

Polityka wolna od okrucieństwa

Należy pamiętać, że nie ma prawnej definicji etykiety "Cruelty-Free". Może ona oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Określenie "Cruelty-Free" jest jednak zwykle używane w znaczeniu braku testów na zwierzętach. Mówiąc dokładniej, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie rozwoju produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę cruelty-free firmy za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Gwarantuje to, że marka, jej dostawcy ani osoby trzecie nie przeprowadzały testów na zwierzętach.

Należy również pamiętać, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

Yes To nie jest w 100% wegańskie

"Wegański" w kosmetykach może odnosić się do całej marki, która jest w 100% wegańska lub do konkretnego produktu, który jest wegański.

W przypadku Yes To, nie wszystkie ich produkty są wegańskie. Mają jednak kilka produktów, które są odpowiednie dla wegan.

Jak sprawdzić, które produkty kosmetyczne są wegańskie?

Wszystkie wegańskie produkty Yes To są wyraźnie oznaczone na ich stronie internetowej.

"Dziękujemy za zapytanie o nasze wegańskie produkty! Dobra wiadomość - większość naszych produktów jest całkowicie wegańska! Niektóre z nich nie są wegańskie, ponieważ zawierają mleko/jogurt, wosk pszczeli, aminokwasy jedwabiu, karmin lub miód, które nie powodują żadnych szkód podczas zbierania".

Lista produktów Yes To Vegan

Poniżej znajduje się lista produktów Yes To, które są odpowiednie dla wegan i nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych.

Poniżej znajduje się lista produktów Yes To, które nie zawierają wosku pszczelego, miodu i aminokwasów jedwabiu, a zatem są przyjazne dla wegan!

Yes to Carrots - lista produktów wegańskich

Yes to Carrots - Vegan


Tak dla jagód - lista produktów wegańskich

Tak dla jagód - produkt wegański


Yes to Grapefruit - lista produktów wegańskich

Tak dla grejpfruta - produkt wegański


Tak dla ogórka - lista produktów wegańskich

Yes to Cucumber - Vegan


Yes to Coconut - Wegańska lista produktów

Yes to Coconut - Vegan

FACE

CIAŁO

WŁOSY


Produkty wegańskie Yes to Tomatoes

Tak dla pomidorów - Wegański


Tak dla węgla drzewnego

Tak dla bawełny

Tak dla Miracle Oil

Tak do drzewa herbacianego

Tak do Arbuz


NIE wegańskie - Tak dla

Poniższe produkty Yes To zawierają składniki pochodzenia zwierzęcego i NIE są odpowiednie dla wegan.


Zasady wegańskie

Podobnie jak w przypadku "Cruelty-Free", nie ma standardowej ani prawnej definicji etykiety "Vegan". Jest ona jednak zwykle używana w kontekście opisywania czegoś, co nie zawiera żadnych składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre powszechne produkty pochodzenia zwierzęcego stosowane w kosmetykach obejmują karmin, lanolinę, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki perłowe lub jedwabne, glicerynę pochodzenia zwierzęcego, keratynę i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy dany produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Dlatego najlepiej jest zapytać firmę i producentów, aby upewnić się, że składniki, które zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł niezwierzęcych.

Polityka etycznego wydobycia miki

Mika to minerał stosowany w kosmetykach w celu nadania im połysku. Jednak wydobycie naturalnej miki wiąże się z pracą dzieci i łamaniem praw człowieka.

Dopóki firma nie przedstawi publicznie swojej polityki wydobycia miki, nie mamy możliwości dowiedzenia się, czy jej mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez pracy dzieci lub pracy przymusowej.

Zapytałem więc Yes To, czy ich mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez wykorzystywania pracy dzieci, a oni odpowiedzieli, stwierdzając,

"Dziękujemy za skontaktowanie się z nami! Cała mika w naszych produktach jest pozyskiwana w sposób odpowiedzialny, nie wspieramy pracy dzieci i wymagamy dokumentacji od odpowiednich dostawców".


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł ci zrozumieć status Yes To jako firmy wolnej od okrucieństwa i wegańskiej, a wybierając razem cruelty-free, możemy raz na zawsze położyć kres testowaniu kosmetyków na zwierzętach!

Powiązane artykuły

Profesjonalne kosmetyki mineralne dla Ciebie

Jeżeli poszukujesz sprawdzonych kosmetyków mineralnych wysokiej jakości odwiedź sklep internetowy firmy Earthnicity Minerals.

Produkty Earthnicity Minerals to znane na całym świecie kosmetyki mineralne, coraz bardziej popularne także w Polsce, głównie ze względu na ich naturalny skład i szeroką gamę oferowanych produktów. Na stronie producenta znajdziemy mineralne podkłady, korektory, pudry rozświetlające i matujące, róże, bronzery, cienie, pomadki czy pędzle kabuki.