Czy Dr. Jart jest wegański i wolny od okrucieństwa?

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów mogą przynieść mi niewielką prowizję.

Dr. Jart+ to koreańska marka oferująca szereg produktów do pielęgnacji skóry, ale czy Dr. Jart jest cruelty-free w 2022 roku?

Czy Dr. Jart jest cruelty-free?

Kosmetyki Dr. Jart+ NIE są wolne od okrucieństwa. Dr. Jart+ płaci i zezwala na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo. Dr. Jart+ sprzedaje również swoje produkty w sklepach w Chinach kontynentalnych, gdzie testy na zwierzętach są obowiązkowe dla większości importowanych kosmetyków.

Dr. Jart jest własnością Estee Lauder, firmy macierzystej, która również nie jest wolna od okrucieństwa.

Po zbadaniu marki nie mogłem znaleźć żadnej wzmianki o polityce Dr. Jart+ Skincare dotyczącej testów na zwierzętach w dowolnym miejscu na ich stronie internetowej, co nie jest dobrym znakiem.

Po krótkich poszukiwaniach odkryłam, że marka ma silną pozycję i wiele sklepów sprzedających jej produkty w Chinach kontynentalnych. Większość marek kosmetycznych importujących i sprzedających swoje produkty w Chinach jest prawnie zobowiązana do przesłania próbki swoich produktów do testów na zwierzętach.

Oznacza to, że kosmetyki Dr. Jart muszą być testowane na zwierzętach, aby mogły być sprzedawane w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych.

Na przestrzeni lat kilka źródeł donosiło o ekspansji Dr. Jart na rynek chiński i decyzji firmy o otwarciu wielu sklepów w Chinach, potwierdzając, że marka rzeczywiście prowadzi sprzedaż w Chinach.

Ponadto widzę również, że Sephora China sprzedaje produkty Dr. Jart+ Skincare. Poniżej znajduje się zrzut ekranu ze strony internetowej Sephora China:

Dr. Jart Sprzedawane w Chinach - Wymagane testy na zwierzętach

Wiele prawdziwie wolnych od okrucieństwa marek zdecydowało się nie sprzedawać w Chinach ze względu na obowiązujące tam przepisy dotyczące testów na zwierzętach, ale niestety Dr. Jart+ Skincare bardziej dba o zarabianie pieniędzy niż o zwierzęta

.

Podsumowanie: Dr. Jart NIE jest cruelty-free!

Decydując się na sprzedaż w Chinach kontynentalnych, Dr. Jart+ Skincare musi testować swoje produkty na zwierzętach. Dlatego też nie uważam Dr. Jart+ za markę wolną od okrucieństwa.

Dr. Jart+ znajduje się na naszej liście marek, których należy unikać - testowanych na zwierzętach.

Czy Dr. Jart+ jest produktem wegańskim?

Dr. Jart+ nie twierdzi, że jego produkty są wegańskie.

Wolne od okrucieństwa alternatywy dla Dr Jart:

Chcesz przejść na marki wolne od okrucieństwa? Oto kilka wolnych od okrucieństwa i przyjaznych weganom opcji, które są podobne do Dr. Jart+:


Powiązane artykuły

Profesjonalne kosmetyki mineralne dla Ciebie

Jeżeli poszukujesz sprawdzonych kosmetyków mineralnych wysokiej jakości odwiedź sklep internetowy firmy Earthnicity Minerals.

Produkty Earthnicity Minerals to znane na całym świecie kosmetyki mineralne, coraz bardziej popularne także w Polsce, głównie ze względu na ich naturalny skład i szeroką gamę oferowanych produktów. Na stronie producenta znajdziemy mineralne podkłady, korektory, pudry rozświetlające i matujące, róże, bronzery, cienie, pomadki czy pędzle kabuki.