Produkty czyszczące i marki wegańskie i wolne od okrucieństwa

Ten post może zawierać linki partnerskie, za które bez dodatkowych kosztów dla Ciebie mogę otrzymać niewielką prowizję.

Oprócz kosmetyków i produktów higieny osobistej testowanych na zwierzętach, w 2020 roku na zwierzętach testowane są także domowe środki czystości i ich składniki.

Niektóre z niepotrzebnych i przerażających eksperymentów na zwierzętach, przeprowadzanych w celu zbadania bezpieczeństwa lub skuteczności domowych środków czystości i ich składników, obejmują wkraplanie chemikaliów do oczu zwierząt, pocieranie ich skóry i wpychanie ich do gardła.

Jako konsumenci możemy głosować za pomocą naszych dolarów, decydując się na kupowanie wyłącznie wolnych od okrucieństwa środków czystości od marek, które nie testują swoich składników ani gotowych produktów na zwierzętach.

Poniżej znajdziesz listę wegańskich i wolnych od okrucieństwa marek środków czystości, które nie testują na zwierzętach. Ponadto zaznaczyłam również, które marki cruelty-free są w 100% wegańskie i nie używają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych w swoich liniach produktów.

Uwaga: Jeśli nie popierasz marek wolnych od okrucieństwa, których właścicielem jest firma macierzysta prowadząca testy na zwierzętach, unikaj marek Ecover, Method, Mrs. Meyer's i Seventh Generation.

Marki wolne od okrucieństwa

Marki, których należy unikać

Produkty czyszczące wolne od okrucieństwa

Mając do wyboru wiele wegańskich i wolnych od okrucieństwa marek środków czystości, chciałam wyróżnić kilka z moich ulubionych wraz z krótkim opisem tego, co można w nich pokochać!

Czysty Dzień Pani Meyer - Certyfikat Króliczka Leaping Bunny. Mrs. Meyer's jest marką wolną od okrucieństwa, jednak jej właścicielem jest SC Johnson, korporacja macierzysta, która przeprowadza testy na zwierzętach. Inspirowane ogrodem, pachnące, wolne od okrucieństwa środki czystości Mrs. Meyer's są produkowane ze składników pochodzenia roślinnego i olejków eterycznych.

Mrs. Meyer's Clean Day oferuje szereg wegańskich produktów czyszczących, w tym środki czystości, środki do mycia naczyń, prania i odświeżacze powietrza. Wszystkie ich produkty nie zawierają amoniaku, chloru, parabenów, ftalanów, formaldehydu, sztucznych barwników, fosforanów ani destylatów ropy naftowej.

Method - Certyfikat Króliczka Leaping Bunny. Method jest wolna od okrucieństwa, jednak jej właścicielem jest SC Johnson, korporacja macierzysta, która przeprowadza testy na zwierzętach. Poza tym, że są wolne od okrucieństwa i nie testują na zwierzętach, wszystkie produkty Method są również wegańskie i nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych.

Kolekcja produktów do czyszczenia domu firmy Method obejmuje środki uniwersalne, łazienkowe, do podłóg, szkła i powierzchni, chusteczki czyszczące, a także środki do mycia naczyń i produkty do prania. Dostępne są również saszetki do ponownego napełniania.

Ecover - certyfikat Królika Skaczącego. Ecover jest wolny od okrucieństwa, ale należy do SC Johnson, korporacji macierzystej, która prowadzi testy na zwierzętach.

Produkty czyszczące Ecover są również wegańskie i zawierają składniki pochodzenia naturalnego. Ecover oferuje środki czyszczące do każdego pomieszczenia w domu, w tym środki do kuchni, łazienki i pralni. Ecover posiada również kolekcję bezzapachowych środków czyszczących, które zawierają 0% substancji zapachowych i barwników.

Puracy - certyfikat Królika Leniwca. Puracy to mała, rodzinna firma założona w Austin w Teksasie, oferująca gamę wielokrotnie nagradzanych wegańskich, naturalnych i organicznych środków czystości. Od ogólnych środków czyszczących, środków do usuwania plam, szamponów do dywanów i tapicerki, po produkty do mycia naczyń i prania... Puracy ma wszystko!

Produkty Puracy nie zawierają żadnych silnych substancji chemicznych, siarczanów (SLS, SLES, SCS), triklosanu, formaldehydu, parabenów, fosforanów, MEA, DEA, TEA, chloru, wybielaczy, substancji petrochemicznych, produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego, alergenów, perfum, barwników ani substancji żrących.

Nature Clean - Nature Clean jest lokalną firmą z siedzibą w Kanadzie i wszystkie jej produkty są wytwarzane i pakowane w Kanadzie! Wszystkie środki czystości Nature Clean są hipoalergiczne, biodegradowalne i zawierają składniki pochodzenia naturalnego oraz składniki wegańskie.

Nature Clean posiada kolekcję wegańskich i wolnych od okrucieństwa mydeł do naczyń, środków do mycia wielu powierzchni, szyb i okien oraz produktów do prania.

Seventh Generation - Certyfikat Króliczka Leaping Bunny. Seventh Generation jest wolne od okrucieństwa, ale należy do Unilever, korporacji macierzystej, która przeprowadza testy na zwierzętach. Seventh Generation produkuje skuteczne środki czystości z odnawialnych składników roślinnych, a opakowania ich produktów są wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu.

Seventh Generation oferuje szeroki wybór produktów czyszczących, w tym środki do dezynfekcji, środki do czyszczenia domu, prania i zmywania naczyń.

Uwaga: Seventh Generation nie używa w swoich produktach żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych, jednak na pytanie, czy wszystkie ich produkty są wegańskie, uprzejmie poinformowano mnie: "Produkty Seventh Generation nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych. Jednak nasze produkty nie posiadają certyfikatu wegańskiego. [...] Seventh Generation przedkłada stosowanie składników pochodzenia roślinnego nad składniki syntetyczne. Te roślinne składniki pochodzą z surowców, które są uprawiane przy użyciu standardowych praktyk rolniczych, w tym nawozów pochodzenia zwierzęcego, takich jak obornik."

Doceniam szczerość i przejrzystość Seventh Generation w kwestii stosowania nawozów pochodzenia zwierzęcego do pozyskiwania składników roślinnych. Należy pamiętać, że większość owoców i warzyw sprzedawanych w sklepach spożywczych również używa nawozów pochodzenia zwierzęcego. A według naszych standardów produkty, które nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego i produktów ubocznych, są uważane za wegańskie. Dlatego w naszych poradnikach konsumenckich nadal będziemy uznawać produkty Seventh Generation za wegańskie.

Astonish - Certyfikat Królika Leniwego i certyfikat Vegan Society. Astonish to brytyjska firma oferująca gamę wolnych od okrucieństwa domowych środków czystości, które nie są testowane na zwierzętach i nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego. Astonish oferuje produkty czyszczące dla gospodarstw domowych, kuchni, łazienki, środki do mycia podłóg, zmywania naczyń, prania, a nawet do samochodu. Wszystkie produkty Astonish są wytwarzane lokalnie w Wielkiej Brytanii, "od powstania pomysłu w naszym laboratorium do produkcji i pakowania, wszystko odbywa się pod jednym dachem".

AspenClean - certyfikat królika doświadczalnego. W pełni naturalne środki czystości AspenClean zawierają organiczne olejki eteryczne oraz składniki pochodzenia roślinnego i certyfikowane składniki naturalne. Produkty są wytwarzane w Kanadzie i pakowane w plastikowe butelki pochodzące w 100% z recyklingu. Cała gama produktów AspenClean jest w 100% wegańska i nie zawiera żadnych składników pochodzenia zwierzęcego. Mają naturalne środki czyszczące do domu, kuchni, łazienki, podłóg, szkła, mycia naczyń i prania.

Nellie's - Certyfikat Króliczka Leaping Bunny. Wszystkie produkty Nellie's są biodegradowalne, a cała ich linia jest wolna od szkodliwych toksyn, fosforanów i syntetycznych substancji zapachowych. Nellie's oferuje środki czyszczące do prania, domu, kuchni i łazienki.

Szczególnie lubię proszki do prania Nellie's - są bardziej skoncentrowane niż inne detergenty, w przypadku których wystarczy jedna łyżka stołowa na każdy załadunek prania. Ponadto proszki do prania Nellie's nie zawierają żadnych wypełniaczy i wypłukują się całkowicie czysto, nie pozostawiając nic po sobie. Bez perfum, bez wybielaczy optycznych, bez stałych syntetyków.

ATTITUDE - ta kanadyjska firma jest wolna od okrucieństwa i w 100% wegańska. W pełni naturalne środki czystości Attitude obejmują uniwersalne środki czyszczące, środki do łazienki, kuchni, podłogi, okien, mycia naczyń, a także produkty do prania.

Dr. Bronner's - Jeśli potrzebujesz tylko jednego produktu czyszczącego, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania, gorąco polecamy Pure-Castile Soap Dr. Bronner's. Wyprodukowane ze składników organicznych i pochodzących z certyfikowanego sprawiedliwego handlu, pakowane w butelki w 100% pochodzące z recyklingu. Ta jedna butelka poradzi sobie z każdym zadaniem związanym ze sprzątaniem, od zmywania naczyń, przez mopowanie, pranie, po czyszczenie powierzchni.

ECOS - Certyfikat Królika Skaczącego. Ta rodzinna firma tworzy roślinne i wolne od okrucieństwa środki czyszczące dla gospodarstw domowych, kuchni, łazienki, pralni, zmywalni i odświeżaczy powietrza.

Common Good - Jeśli chodzi o nisko- lub bezodpadowe, wolne od okrucieństwa i wegańskie środki czystości, polecamy Common Good. Ich produkty czyszczące do wielokrotnego napełniania są stworzone z delikatnych składników roślinnych i mineralnych i pachną w 100% czystymi olejkami eterycznymi.

W ofercie Common Goods znajdują się bezpieczne, ekologiczne środki czyszczące do wielokrotnego napełniania, w tym uniwersalne środki czyszczące, środki do łazienki i szkła, a także mydła do prania i mycia naczyń.

Powiązane artykuły

Profesjonalne kosmetyki mineralne dla Ciebie

Jeżeli poszukujesz sprawdzonych kosmetyków mineralnych wysokiej jakości odwiedź sklep internetowy firmy Earthnicity Minerals.

Produkty Earthnicity Minerals to znane na całym świecie kosmetyki mineralne, coraz bardziej popularne także w Polsce, głównie ze względu na ich naturalny skład i szeroką gamę oferowanych produktów. Na stronie producenta znajdziemy mineralne podkłady, korektory, pudry rozświetlające i matujące, róże, bronzery, cienie, pomadki czy pędzle kabuki.