Czy kosmetyki Paul Mitchell są wegańskie i wolne od okrucieństwa?

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów mogą przynieść mi niewielką prowizję.

Produkty Paul Mitchell można znaleźć na Amazon i Ulta.

Paul Mitchell jest wolny od okrucieństwa

Paul Mitchell potwierdził, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach ani nie prosi innych o testowanie w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują na zwierzętach, ani nie zezwalają na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo.

Według naszych standardów uważamy, że firma Paul Mitchell jest wolna od okrucieństwa.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu tego, co obecnie znajduje się na stronie internetowej Paul Mitchell na temat polityki testowania na zwierzętach:

Co z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach?

Od 1 maja 2021 r. niektóre importowane zwykłe kosmetyki mogą być zwolnione z testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak w większości przypadków testy na zwierzętach są nadal prawnie wymagane w przypadku większości importowanych kosmetyków w 2022 roku.

W 2017 r. firma Paul Mitchell rozpoczęła sprzedaż niektórych swoich produktów Tea Tree w Chinach i twierdzi, że nie musiała testować ich na zwierzętach. Ale w jaki sposób Paul Mitchell ominął chińskie przepisy dotyczące testów na zwierzętach?

Oto, co obecnie znajduje się na stronie internetowej Paul Mitchell:

Wysłałem więc e-mail i zapytałem Paul Mitchell, w jaki sposób byli w stanie sprzedawać niektóre ze swoich produktów w Chinach bez testów na zwierzętach?

Wyjaśnili mi, że starali się, aby Chiny zatwierdziły i wykorzystały najnowszą technologię rekonstruowanych modeli tkanek ludzkich jako naukową metodę testowania bezpieczeństwa produktów bez udziału zwierząt.

Gdy tylko Chiny zaakceptowały tę nową alternatywę testowania bez udziału zwierząt, zezwoliły firmie Paul Mitchell na testowanie wybranych produktów przy użyciu tej nowej metody zamiast zwykłych testów na zwierzętach. W ten sposób firma Paul Mitchell uzyskała zgodę na sprzedaż niektórych swoich produktów w Chinach bez testów na zwierzętach.

Oto fragment odpowiedzi e-mail, którą otrzymałem od Paul Mitchell:

"Dziękujemy za zapytanie. W 2012 roku John Paul Mitchell Systems® nawiązał współpracę z amerykańską firmą, która jest liderem w dziedzinie inżynierii tkankowej i światowym liderem w produkcji innowacyjnych modeli 3D zrekonstruowanych tkanek ludzkich. Ich innowacyjne wykorzystanie testów bez udziału zwierząt (in vitro) miało potężny efekt synergii w postaci niższych kosztów i znacznie zwiększonego bezpieczeństwa produktu.

John Paul Mitchell Systems® sprowadził grupę szanowanych naukowców z Chin, aby pracowali ramię w ramię i szkolili się z ich zespołem, w wyniku czego chińska FDA zaakceptowała imponujące wyniki i powtarzalność alternatywnych testów bez udziału zwierząt i zgodziła się przetestować niewielki wybór produktów do zatwierdzenia bez wymaganych normalnie testów na zwierzętach. Następnie otrzymaliśmy zgodę na wprowadzenie na rynek w Chinach wybranej oferty produktów Paul Mitchell® i Tea Tree - bez testów na zwierzętach.
Dzięki ciężkiej pracy i poświęceniu zespołu, a także zgodnie z lokalnymi przepisami, John Paul Mitchell Systems® może teraz obsługiwać fryzjerów i gości w Chinach, zachowując swoją podstawową wartość korporacyjną, jaką jest zero testów na zwierzętach. Dzięki wieloletnim badaniom i staraniom, niezłomne zaangażowanie John Paul DeJoria w dostarczanie najwyższej jakości profesjonalnych produktów wolnych od okrucieństwa trwa do dziś.

Według współzałożyciela i prezesa zarządu Johna Paula DeJorii, "Od momentu założenia marki Paul Mitchell w 1980 roku, zawsze przestrzegaliśmy naszej ścisłej polityki nietestowania na zwierzętach i będziemy to kontynuować w przyszłości. Jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy pierwszą profesjonalną firmą kosmetyczną, która ogłosiła, że nie przeprowadza ani nie akceptuje testów na zwierzętach".

Następnie zapytałem o kwestię testów na zwierzętach po wprowadzeniu produktu na rynek. W przeszłości chińscy urzędnicy ściągali produkty z półek sklepowych i testowali je na zwierzętach. Często odbywało się to bez wiedzy lub zgody firmy.

Paul Mitchell zapewnił, że ich produkty nie podlegają testom na zwierzętach po wprowadzeniu na rynek w Chinach i stwierdził: "Dopóki produkty są prawidłowo zarejestrowane i wysyłane do zatwierdzonych punktów sprzedaży, nie będą testowane".

Z mojego rozeznania wynika, że Paul Mitchell oferuje tylko niewielki wybór zatwierdzonych produktów do określonych punktów sprzedaży w Chinach, specjalnie do użytku w salonach fryzjerskich lub przez fryzjerów w Chinach. Dlatego też produkty te nie muszą być testowane na zwierzętach.

Polityka wolna od okrucieństwa

Należy pamiętać, że nie ma prawnej definicji etykiety "Cruelty-Free". Może ona oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Określenie "Cruelty-Free" jest jednak zwykle używane w odniesieniu do braku testów na zwierzętach. Mówiąc dokładniej, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie rozwoju produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę cruelty-free firmy za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Gwarantuje to, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały testów na zwierzętach.

Należy również pamiętać, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

Paul Mitchell nie jest w 100% wegański

"Wegański" w kosmetykach może odnosić się do całej marki, która jest w 100% wegańska lub do konkretnego produktu, który jest wegański.

W przypadku Paul Mitchell nie wszystkie ich produkty są wegańskie. Mają jednak kilka produktów, które są odpowiednie dla wegan.

Paul Mitchell twierdzi również, że zobowiązał się do uczynienia 10 z 12 linii produktów w 100% wegańskimi do 2023 roku.

Jak sprawdzić, które produkty Paul Mitchell są wegańskie?

Wszystkie wegańskie produkty Paul Mitchell są wyraźnie oznaczone na ich stronie internetowej. Poniżej znajduje się przykład.

Wegańskie produkty Paul Mitchell

Poniżej znajduje się lista produktów Paul Mitchell, które są odpowiednie dla wegan i nie zawierają żadnych składników ani produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Od 2021 roku nie będę już regularnie aktualizować tej listy wegańskich produktów Paul Mitchell, ponieważ wszystkie ich wegańskie produkty są teraz wyraźnie oznaczone. Sprawdź ich stronę internetową, aby uzyskać najbardziej aktualne i dokładne informacje o tym, które produkty są wegańskie, a które nie.

Szampon - Paul Mitchell Vegan

Odżywka - Paul Mitchell Vegan

Kuracje do włosów i skóry głowy - Paul Mitchell Vegan

Produkty do stylizacji włosów - Paul Mitchell Vegan

Pielęgnacja skóry + ciało - Paul Mitchell Vegan

Farba do włosów - Paul Mitchell Vegan


Zasady wegańskie

Podobnie jak w przypadku "Cruelty-Free", nie ma standardowej ani prawnej definicji etykiety "Vegan". Jest ona jednak zwykle używana w kontekście opisywania czegoś, co nie zawiera żadnych składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre powszechne produkty pochodzenia zwierzęcego stosowane w kosmetykach obejmują karmin, lanolinę, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki perłowe lub jedwabne, glicerynę pochodzenia zwierzęcego, keratynę i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Dlatego najlepiej jest zapytać firmę i producentów, aby upewnić się, że składniki, które zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł niezwierzęcych.

Gdzie produkowane są produkty Paul Mitchell?

Zapytałem Paul Mitchell, gdzie produkowane są ich produkty, a oni powiedzieli mi:

"Nasze narzędzia do stylizacji są produkowane w Chinach, a nasze linie płynów są produkowane w całych Stanach Zjednoczonych".

*Uwaga: Kosmetyki produkowane w Chinach nie muszą być testowane na zwierzętach. Tylko kosmetyki importowane i sprzedawane w fizycznych sklepach w Chinach kontynentalnych muszą być testowane na zwierzętach zgodnie z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach.

Polityka etycznego wydobycia miki

Mika to minerał stosowany w kosmetykach w celu nadania im połysku. Jednak wydobycie naturalnej miki wiąże się z pracą dzieci i łamaniem praw człowieka.

Dopóki firma nie ujawni swojej polityki wydobycia miki, nie mamy możliwości dowiedzenia się, czy jej mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez pracy dzieci lub pracy przymusowej.

Zapytałem więc firmę Paul Mitchell, czy ich mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez wykorzystywania pracy dzieci, a oni odpowiedzieli, stwierdzając,

"Obecnie używamy miki w 2 produktach: Tea Tree Grooming Pomade i Invisiblewear Pump Me Up. Nasza mika pochodzi z Niemiec i jest pozyskiwana w sposób etyczny i bezpieczny!".


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł ci zrozumieć status produktów Paul Mitchell jako wolnych od okrucieństwa i wegańskich, a wybierając razem produkty wolne od okrucieństwa, możemy raz na zawsze położyć kres testowaniu kosmetyków na zwierzętach!

Powiązane artykuły

Profesjonalne kosmetyki mineralne dla Ciebie

Jeżeli poszukujesz sprawdzonych kosmetyków mineralnych wysokiej jakości odwiedź sklep internetowy firmy Earthnicity Minerals.

Produkty Earthnicity Minerals to znane na całym świecie kosmetyki mineralne, coraz bardziej popularne także w Polsce, głównie ze względu na ich naturalny skład i szeroką gamę oferowanych produktów. Na stronie producenta znajdziemy mineralne podkłady, korektory, pudry rozświetlające i matujące, róże, bronzery, cienie, pomadki czy pędzle kabuki.