Czy Rare Beauty jest wolne od okrucieństwa i wegańskie?

Ten post może zawierać linki partnerskie, dzięki którym bez dodatkowych kosztów mogę uzyskać niewielką prowizję.

Status Rare Beauty Cruelty-Free jest niejasny

Od jakiegoś czasu nie jestem w stanie uzyskać od Rare Beauty informacji, które pozwoliłyby mi zaklasyfikować markę jako prawdziwie wolną od okrucieństwa lub testowaną na zwierzętach. W rezultacie Rare Beauty znajduje się na liście Grey Area - Brands with Unclear Policies.

Polityka Rare Beauty dotycząca testów na zwierzętach

Poniżej znajduje się zrzut ekranu tego, co obecnie znajduje się na stronie FAQ Rare Beauty,

Niestety, nie są to wystarczające informacje, abyśmy mogli uznać jakąkolwiek markę za wolną od okrucieństwa. Wysłałam więc e-mail do Rare Beauty, aby zapytać o szczegóły dotyczące ich polityki testowania na zwierzętach.

Otrzymałam odpowiedź, która była podobna do tego, co napisano na stronie zrównoważonego rozwoju:

"Rare Beauty jest: Cruelty Free and Vegan, certyfikowane przez PETA's Global Beauty Without Bunnies. Stworzeni z miłości do zwierząt, jesteśmy wolni od składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego i nigdy nie testujemy na zwierzętach (ani nie prosimy innych o testowanie w naszym imieniu)".

Rare Beauty twierdzi, że jest wolna od okrucieństwa i posiada certyfikat PETA. Mówiąc dokładniej, wspomnieli, że nigdy nie testują na zwierzętach ani nie proszą innych o testowanie w ich imieniu.

To świetny początek. Jednak testowanie kosmetyków na zwierzętach może mieć miejsce na różnych etapach tworzenia i produkcji produktu.

A próbując uzasadnić twierdzenia Rare Beauty o braku okrucieństwa, firma nie odniosła się do tego, czy weryfikuje wszystkich swoich dostawców składników i producentów, aby upewnić się, że nie testują na zwierzętach. Ani czy Rare Beauty zezwala na testowanie swoich produktów na zwierzętach, jeśli wymaga tego prawo.

Czy Rare Beauty jest sprzedawana w Chinach?

Rare Beauty poinformowało mnie, że ich produkty nie są dostępne w Chinach. W związku z tym Rare Beauty nie jest zobowiązana do przeprowadzania testów na zwierzętach zgodnie z obowiązującymi w Chinach przepisami.

Czy Rare Beauty nie posiada certyfikatu PETA?

Tak, Rare Beauty posiada certyfikat PETA jako produkt wolny od okrucieństwa. Jednak standardy PETA nie są tak surowe jak Leaping Bunny i Cruelty Free International.

Na przykład PETA nie przeprowadza audytów w celu zapewnienia zgodności ani nie wymaga od marek przedstawienia dokumentów potwierdzających, że w całym łańcuchu dostaw nie przeprowadzono testów na zwierzętach. Z drugiej strony Leaping Bunny posiada obszerny i dokładny system monitorowania dostawców, który obejmuje przeprowadzanie audytów i wymaganie podpisanych dokumentów od wszystkich dostawców.

Dowiedz się więcej: Jaka jest różnica między PETA a Leaping Bunny? →

Dlatego zawsze lubię samodzielnie weryfikować oświadczenia firm o braku okrucieństwa, nawet jeśli posiadają one certyfikat PETA.

Polityka wolna od okrucieństwa

Należy pamiętać, że nie ma prawnej definicji etykiety "Cruelty-Free". Może ona oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Określenie "Cruelty-Free" jest jednak zwykle używane w znaczeniu braku testów na zwierzętach. Mówiąc dokładniej, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie rozwoju produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę cruelty-free firmy za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Gwarantuje to, że sama marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały testów na zwierzętach.

W przypadku Rare Beauty firma była w stanie potwierdzić tylko 3 z 6 naszych kryteriów.

Wspaniale jest słyszeć, że Rare Beauty nie testuje swoich gotowych produktów na zwierzętach ani nie prosi innych o testowanie w ich imieniu. I że Rare Beauty nie jest sprzedawana w Chinach.

Ale pozostałe kryteria cruelty-free, których Rare Beauty nie spełniło, są następujące:

Dopóki nie otrzymamy więcej informacji od Rare Beauty na temat powyższych warunków, Rare Beauty znajduje się na liście Grey Area - Brands with Unclear Policies.

Powiązane artykuły

Profesjonalne kosmetyki mineralne dla Ciebie

Jeżeli poszukujesz sprawdzonych kosmetyków mineralnych wysokiej jakości odwiedź sklep internetowy firmy Earthnicity Minerals.

Produkty Earthnicity Minerals to znane na całym świecie kosmetyki mineralne, coraz bardziej popularne także w Polsce, głównie ze względu na ich naturalny skład i szeroką gamę oferowanych produktów. Na stronie producenta znajdziemy mineralne podkłady, korektory, pudry rozświetlające i matujące, róże, bronzery, cienie, pomadki czy pędzle kabuki.