Czy Avene jest wegańska i wolna od okrucieństwa?

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów mogą przynieść mi niewielką prowizję.

Eau Thermale Avène oferuje wszystkie rodzaje produktów dla wyjątkowej i wrażliwej skóry. Są oni głównie znani ze swojej Wody Termalnej w sprayu, która jest również głównym składnikiem większości ich produktów. Ale chciałam wiedzieć, czy Avene jest cruelty-free lub wegański?

Czy Avene jest cruelty-free?

Avene NIE jest cruelty-free. Avene płaci i zezwala na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo. Avene sprzedaje również swoje produkty w sklepach w Chinach kontynentalnych, gdzie testy na zwierzętach są obowiązkowe dla większości importowanych kosmetyków.

Oświadczenie Avene dotyczące testów na zwierzętach

Na swojej stronie internetowej Avene twierdzi, że ich produkty i składniki nie są testowane na zwierzętach, zgodnie z unijnym zakazem marketingu i sprzedaży kosmetyków testowanych na zwierzętach. Jednak unijny zakaz testowania na zwierzętach nie obejmuje kosmetyków testowanych na zwierzętach poza UE lub w ramach zagranicznych przepisów.

Tak więc Avène nie wspomniała o jednej ważnej rzeczy na swojej stronie internetowej dotyczącej polityki testowania na zwierzętach: Avène sprzedaje swoje produkty w Chinach. Zgodnie z obowiązującymi w Chinach przepisami, większość importowanych kosmetyków musi być testowana na zwierzętach.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu tego, co obecnie znajduje się na stronie internetowej firmy Avene:

W niedawnej odpowiedzi e-mail Avene oświadczył i potwierdził:

"W tej chwili Avene sprzedaje swoje produkty w Chinach. Wiemy, że Chiny aktualizują i ulepszają swoje przepisy dotyczące testowania, więc z niecierpliwością czekamy na zmiany i wdrożenia, które wprowadzą w ciągu najbliższych kilku lat". (Lipiec 2019)

Produkty Avene są nadal sprzedawane w Chinach kontynentalnych, gdzie nadal wymagane jest, aby większość importowanych kosmetyków była testowana na zwierzętach.

W poprzedniej odpowiedzi e-mailowej z 2016 r. potwierdzili, że ich produkty są rzeczywiście sprzedawane w Chinach i dlatego muszą być poddawane testom na zwierzętach zgodnie z wymogami chińskiego prawa.

"Sprzedajemy nasze produkty w Chinach, a testy wymagane przez lokalne przepisy są przeprowadzane przez laboratoria akredytowane przez chińskie władze. Niektóre z tych testów są przeprowadzane na zwierzętach. Nie zgadzamy się na tę praktykę, jednak nie możemy się jej sprzeciwić". (luty 2016)

Ze względu na decyzję Avene o sprzedaży swoich produktów w sklepach w Chinach kontynentalnych, firma musi wyrazić zgodę i zapłacić chińskiemu rządowi za testowanie swoich produktów na zwierzętach. Dlatego też większość marek kosmetyków sprzedawanych w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych nie może być uznana za wolną od okrucieństwa.

Chociaż Avene może nie przeprowadzać tych testów na zwierzętach samodzielnie, świadomie zezwala chińskim władzom na testowanie swoich produktów na zwierzętach w celu sprzedaży w Chinach.

Wiele prawdziwie wolnych od okrucieństwa marek zdecydowało się nie sprzedawać swoich produktów w Chinach ze względu na obowiązujące w tym kraju przepisy dotyczące testów na zwierzętach. Niestety, Avene odmawia zrobienia tego samego i zdecydowała się przedłożyć zyski nad dobro zwierząt.

Podsumowanie: Avene NIE jest Cruelty-Free!

Decydując się na sprzedaż w Chinach kontynentalnych, Avene musi testować swoje produkty na zwierzętach. Dlatego nie uważam Avene za markę wolną od okrucieństwa.

Avene znajduje się na naszej liście marek, których należy unikać - testowanych na zwierzętach.

Jeśli Avene nie zgadza się z obowiązkowymi chińskimi wymogami dotyczącymi testów na zwierzętach, jak twierdzą, to nie powinni sprzedawać swoich produktów w Chinach, dopóki przepisy te nie zostaną zmienione.

Chociaż Avene twierdzi, że pracuje nad "przekonaniem chińskich władz do zawieszenia testów na zwierzętach i stosowania alternatywnych metod", osobiście nie ufam ani nie czuję się komfortowo wspierając lub kupując od firmy, która twierdzi, że jest przeciwna testom na zwierzętach, ale jednocześnie płaci innym za testowanie ich własnych produktów na zwierzętach.

Czy Avene jest wegański?

Avene twierdzi, że ich woda termalna w sprayu jest wegańska, jednak ponieważ nie uważamy Avene za wolną od okrucieństwa, ponieważ ich produkty są testowane na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo, nie uważalibyśmy również niczego sprzedawanego lub produkowanego przez Avene za wegańskie.

Poniżej znajduje się to, co obecnie znajduje się na stronie internetowej Avene na temat ich wegańskich produktów:

Aby produkty mogły zostać uznane za wegańskie zgodnie ze standardami etycznego słonia, produkty i ich składniki nie mogą być testowane na zwierzętach w żadnym miejscu na świecie, a także nie mogą zawierać żadnych składników ani produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Wolne od okrucieństwa alternatywy dla Avene:

Istnieje wiele wolnych od okrucieństwa alternatyw dla Avene, oto kilka moich osobistych rekomendacji wolnych od okrucieństwa:


Powiązane artykuły

Profesjonalne kosmetyki mineralne dla Ciebie

Jeżeli poszukujesz sprawdzonych kosmetyków mineralnych wysokiej jakości odwiedź sklep internetowy firmy Earthnicity Minerals.

Produkty Earthnicity Minerals to znane na całym świecie kosmetyki mineralne, coraz bardziej popularne także w Polsce, głównie ze względu na ich naturalny skład i szeroką gamę oferowanych produktów. Na stronie producenta znajdziemy mineralne podkłady, korektory, pudry rozświetlające i matujące, róże, bronzery, cienie, pomadki czy pędzle kabuki.