Czy Almay (Revlon) jest Cruelty-Free i Vegan?

Ten post może zawierać linki partnerskie, dzięki którym bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę zarobić niewielką prowizję.

Czy Almay jest wolny od zanieczyszczeń?

☠️ Almay NIE jest cruelty-free w 2023 roku. Almay pozwala na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo.

Polityka Almay dotycząca testów na zwierzętach

Kiedy pytamy, czy Almay testuje na zwierzętach? Musimy spojrzeć dalej, aby upewnić się, że żaden ze składników ani dostawców firmy Almay nie testuje na zwierzętach. I nie sprzedają w żadnym kraju lub w warunkach, które mogą wymagać testowania na zwierzętach przez prawo.

Aby ocenić, czy marka jest wolna od okrucieństwa, zawsze zaczynam od oficjalnej polityki firmy dotyczącej testów na zwierzętach na jej stronie internetowej.

Na stronie Almay twierdzą, że jej produkty są "cruelty-free". Marka deklaruje również, że nie testuje swoich produktów na zwierzętach i uzasadnia bezpieczeństwo swoich produktów przy użyciu "humanitarnego i nowoczesnego sposobu."

Nie jest to jednak wystarczająca informacja dla nas, aby sklasyfikować Almay lub jakąkolwiek inną markę jako wolną od okrucieństwa według naszych standardów.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu pobrany ze strony internetowej firmy Almay, który przedstawia ich twierdzenia dotyczące "cruelty-free":

Almay twierdzi, że jest "cruelty-free"

Twierdzenia firmy Almay, że są "cruelty-free", ponieważ nie testują swoich produktów na zwierzętach, nie są wystarczające, abyśmy mogli uznać je za prawdziwie wolne od okrucieństwa, ponieważ testowanie kosmetyków na zwierzętach może mieć miejsce na różnych etapach rozwoju produktu. W tym na poziomie składników i często są przeprowadzane przez inne osoby, a nie samą firmę kosmetyczną.

Dlatego zawsze oceniamy politykę firmy w zakresie produktów wolnych od okrucieństwa za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach.

Zwróciłam się więc do Almay z prośbą o więcej informacji na temat ich polityki testowania na zwierzętach. Konkretnie, chciałam wiedzieć, czy firma zleca lub pozwala innym testować na zwierzętach nie tylko swoje produkty końcowe, ale również ich składniki, również w przypadku sprzedaży w krajach, które wymagają przeprowadzania testów na zwierzętach (jak np. Chiny).

Oto fragment odpowiedzi, którą otrzymałam po wysłaniu e-maila do Almay:

"Revlon nie przeprowadza testów na zwierzętach i nie robi tego od dziesięcioleci. Kompleksowo testujemy wszystkie nasze produkty przy użyciu najbardziej zaawansowanych technologicznie metod, aby zapewnić, że są one zarówno innowacyjne, jak i bezpieczne w użyciu. Wierzymy, że wszystkie kobiety powinny mieć możliwość wyrażenia siebie poprzez makijaż i sprzedajemy nasze produkty na wielu rynkach na całym świecie. Organy regulacyjne w niektórych krajach przeprowadzają niezależne testy w celu spełnienia własnych wymogów dotyczących obowiązkowej rejestracji, a ograniczona liczba tych krajów nie przyjęła jeszcze alternatywnych metod testowania. Chociaż Revlon spełnia wymogi bezpieczeństwa we wszystkich tych krajach, nadal współpracujemy z innymi firmami, aby opowiedzieć się za przyjęciem alternatywnych metod testowania i wyeliminowaniem testów na zwierzętach na całym świecie."

W oparciu o odpowiedź firmy Almay, Almay ma taką samą politykę testowania na zwierzętach jak jej firma macierzysta, Revlon. Obie firmy stwierdzają, że robią wyjątek, aby pozwolić swoim produktom na testowanie na zwierzętach, jeśli wymagają tego organy regulacyjne.

To mylące, że Almay twierdzi teraz, że jest wolny od okrucieństwa, kiedy nie może wyjaśnić lub odróżnić się od polityki Revlonu, która wyraźnie mówi, że testują na zwierzętach, kiedy wymaga tego prawo.

Dodatkowo, w 2016 roku, polityka Almay dotycząca testów na zwierzętach stwierdzała, że jej produkty są sprzedawane w krajach, które mogą wymagać testów na zwierzętach. Sugerowało to, że Almay sprzedawał swoje produkty w Chinach kontynentalnych, gdzie testy na zwierzętach są wymagane przez prawo dla większości importowanych kosmetyków.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu, który zrobiłem ze strony internetowej Almay w 2016 roku:

Czy Almay jest sprzedawany w Chinach?

Nie mogłem znaleźć żadnych źródeł ani dowodów na to, że Almay obecnie sprzedaje w Chinach w 2023 roku. Być może zdecydowali się na razie zatrzymać.

Ale jest bardzo mało prawdopodobne, że powodem, dla którego przestali sprzedawać w Chinach, było to, że nie zgadzali się z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach.

Tak więc, w tym momencie, nie uważalibyśmy Almay za cruelty-free z powodu ich niejasnej polityki.

Być może zmienili oni sformułowania w oświadczeniu o testowaniu na zwierzętach i w swoich materiałach marketingowych. Ale nie wygląda na to, że faktycznie zmienili cokolwiek w swojej polityce testowania na zwierzętach IRL.

Almay pozostaje również na liście PETA marek, które testują na zwierzętach w 2023 roku.

Polityka Cruelty-Free

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę firmy wolną od okrucieństwa, korzystając z naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach, nawet jeśli jest to wymagane przez prawo.

Zobacz poniżej naszą pełną listę kontrolną cruelty-free. Ponieważ Almay nie spełnia wszystkich kryteriów, nie możemy zaklasyfikować tej marki jako wolnej od okrucieństwa.

Czy Almay posiada certyfikat Cruelty-Free?

Marka Almay nie posiada żadnych certyfikatów, takich jak Leaping Bunny czy PETA.

Ponieważ Almay nie posiada certyfikatu "cruelty-free" wydanego przez stronę trzecią, nikt nie potwierdza ani nie kontroluje zobowiązań i oświadczeń Almay w zakresie "cruelty-free".

Czy firma Almay jest własnością firmy macierzystej, która nie jest wolna od okrucieństwa?

Tak. Właścicielem Almay jest Revlon, korporacja macierzysta, która w 2023 roku nadal angażuje się w testy na zwierzętach.

Niektórzy konsumenci wolni od okrucieństwa mogą zdecydować się na zakup i wspieranie marek wolnych od okrucieństwa, których właścicielami są korporacje macierzyste przeprowadzające testy na zwierzętach, ponieważ mają nadzieję, że w ten sposób przekonają firmę macierzystą do stania się wolną od okrucieństwa.

Jednak w tym przypadku, marka Almay NIE jest wolna od okrucieństwa, podobnie jak jej firma macierzysta, Revlon.

☕️ Każdego tygodnia, kontynuuję docieranie do nowych marek, jednocześnie starając się jak najlepiej, aby obecne marki były aktualizowane. Jeśli któryś z moich postów lub poradników okazał się dla Ciebie pomocny, rozważ zakupienie mi kawy! Będę bardzo wdzięczna! ❤️

Czy Almay testuje na zwierzętach?

Podsumowując, Almay zezwala na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo. Dlatego NIE uznamy Almay za markę cruelty-free.

Obecnie Almay znajduje się na naszej liście marek do uniknięcia - testowanych na zwierzętach.

Czy Almay jest wegański?

Almay NIE jest produktem wegańskim. Almay twierdzi, że oferuje kilka "wegańskich" opcji, które są wolne od składników pochodzenia zwierzęcego, ale Almay w pewnym stopniu angażuje się w testy na zwierzętach, więc w tej chwili nie uważamy żadnych produktów Almay za wegańskie.

Aby produkty mogły być uznane za wegańskie według standardów Ethical Elephant, produkty i ich składniki nie mogą być testowane na zwierzętach nigdzie na świecie. Nie mogą również zawierać żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych.

Wolne od okrucieństwa alternatywy dla Almay

Chcesz przejść na produkty wolne od okrucieństwa? Oto kilka wolnych od okrucieństwa marek, które warto sprawdzić:

Powiązane artykuły

Profesjonalne kosmetyki mineralne dla Ciebie

Jeżeli poszukujesz sprawdzonych kosmetyków mineralnych wysokiej jakości odwiedź sklep internetowy firmy Earthnicity Minerals.

Produkty Earthnicity Minerals to znane na całym świecie kosmetyki mineralne, coraz bardziej popularne także w Polsce, głównie ze względu na ich naturalny skład i szeroką gamę oferowanych produktów. Na stronie producenta znajdziemy mineralne podkłady, korektory, pudry rozświetlające i matujące, róże, bronzery, cienie, pomadki czy pędzle kabuki.