Czy manucurist jest wolny od okrucieństwa i wegański?

Ten post może zawierać linki afiliacyjne, za które bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę otrzymać niewielką prowizję.

Produkty manucurist cruelty-free można znaleźć w Cult Beauty.

manucurist jest wolny od okrucieństwa

Firma manucurist potwierdziła, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, ani nie prosi innych o przeprowadzanie testów w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują na zwierzętach, ani nie zezwalają na testowanie swoich produktów na zwierzętach, jeśli jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać przeprowadzania testów na zwierzętach.

Według naszych standardów, uważamy, że manucurist jest Cruelty-Free.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu z informacjami na temat polityki firmy manucurist dotyczącej testów na zwierzętach, zamieszczonymi na jej stronie internetowej:

Polityka Cruelty-Free

Należy pamiętać, że nie istnieje prawna definicja oznaczenia "Cruelty-Free". Może ono oznaczać różne rzeczy dla różnych ludzi. Jednak Cruelty-Free oznacza, że produkt nie jest testowany na zwierzętach. Mówiąc dokładniej, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie powstawania produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę cruelty-free danej firmy, korzystając z naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach.

Należy również pamiętać, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

manucurist jest w 100% wegański

manucurist potwierdził, że wszystkie jego produkty są wegańskie i nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych.

Zasady dotyczące produktów wegańskich

Podobnie jak w przypadku oznaczenia "Cruelty-Free", nie istnieje standardowa lub prawna definicja oznaczenia "Vegan". Zazwyczaj jednak oznacza ona brak składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre z powszechnie stosowanych w kosmetykach produktów pochodzenia zwierzęcego to karmin, lanolina, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki pochodzenia perłowego lub jedwabnego, gliceryna pochodzenia zwierzęcego, keratyna i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy dany produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Dlatego najlepiej zapytać firmę i producentów o to, czy składniki, których zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł niezwierzęcych.

Gdzie powstają produkty manucurist?

manucurist podaje na swojej stronie internetowej,

"Gdzie powstająwasze produkty?
Wszystkie nasze produkty są wytwarzane we Francji, z wyjątkiem naszych lamp LED. (Niestety, nie udało nam się znaleźć producenta w Europie, więc są one wysyłane statkiem zza oceanu)."

Etyczna polityka wydobywania miki

Mika to minerał, który jest używany w kosmetykach, aby nadać im efekt połysku. Jednak wydobycie naturalnej miki jest związane z pracą dzieci i łamaniem praw człowieka.

Jeśli firma nie ujawni swojej polityki wydobywania miki, nie mamy możliwości dowiedzieć się, czy jej mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez pracy dzieci lub pracy przymusowej.

Zapytałem więc firmę Manucurist, czy ich mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez wykorzystywania pracy dzieci, a oni odpowiedzieli stwierdzeniem,

"Cieszę się, że tak samo jak nam zależy Ci na dzieciach w pracy! Posiadamy certyfikat, który stwierdza, że wszyscy nasi dostawcy pereł na bazie miki spełniają następujące warunki:

- w procesie produkcyjnym nie pracują dzieci,

- na niektórych obszarach geograficznych specjalne fundusze są przeznaczane na poprawę sytuacji dzieci poprzez budowę szkół lub szpitali,

-stosujemy się do Inicjatywy Odpowiedzialnej Miki".


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Wam zrozumieć status manucurist cruelty-free i vegan, a wybierając cruelty-free razem możemy pomóc raz na zawsze skończyć z testowaniem kosmetyków na zwierzętach!

Powiązane artykuły

Profesjonalne kosmetyki mineralne dla Ciebie

Jeżeli poszukujesz sprawdzonych kosmetyków mineralnych wysokiej jakości odwiedź sklep internetowy firmy Earthnicity Minerals.

Produkty Earthnicity Minerals to znane na całym świecie kosmetyki mineralne, coraz bardziej popularne także w Polsce, głównie ze względu na ich naturalny skład i szeroką gamę oferowanych produktów. Na stronie producenta znajdziemy mineralne podkłady, korektory, pudry rozświetlające i matujące, róże, bronzery, cienie, pomadki czy pędzle kabuki.