Jak wykorzystać kosmetyki mineralne do makijażu?

Makijaż kosmetykami mineralnymiMalowanie się kosmetykami mineralnymi nie jest zbyt skomplikowane, nie można jednak zapominać, że opiera się na nieco innych zasadach niż wykorzystywanie kosmetyków klasycznych. Jedna z najważniejszych dotyczy ich nakładania, w tym konkretnym przypadku zastosowanie znajduje bowiem zasada mówiąca o tym, że im mniej kosmetyków się stosuje, tym lepiej.

Jeśli więc mamy do czynienia z preparatami o sypkiej konsystencji, warto zaopatrzyć się w specjalny pędzel charakteryzujący się wyjątkowo gęstym włosiem znany też jako pędzel kabuki. Oczywiście, nie jest to wymóg, którego należy bezwzględnie przestrzegać, pomocny może okazać się bowiem każdy pędzel pod warunkiem, że będzie mały i zwarty. Duży pędzel do pudru nie jest już tak dobrym rozwiązaniem, drobinki minerałów mogą bowiem osiadać wszędzie wokół psując efekt końcowy. Ciekawym rozwiązaniem jest też płaski pędzelek o lekkim zaokrągleniu, okazuje się on bowiem niezawodny, gdy pojawia się konieczność aplikacji cieni.

Gdy nakładamy kosmetyk zwracajmy też uwagę na to, aby nie nabierać go zbyt wiele, jeśli bowiem makijaż wniknie w pory podkreśli zarówno zmarszczki, jak i inne niedoskonałości cery. Kosmetyki mineralne nie rozczarują nas wtedy, gdy będziemy chcieli wykonać z ich wykorzystaniem nude make-up. Jeśli zdecydujemy się na ich zastosowanie zyskamy pewność, że nasza skóra nie będzie niepotrzebnie obciążona. Cieliste, spokojne kolory to kolejny plus, dzięki nim cera może bowiem sprawiać wrażenie idealnie gładkiej. Co ważne, jest to makijaż sprawdzający się w każdej sytuacji.

Powiązane artykuły

Profesjonalne kosmetyki mineralne dla Ciebie

Jeżeli poszukujesz sprawdzonych kosmetyków mineralnych wysokiej jakości odwiedź sklep internetowy firmy Earthnicity Minerals.

Produkty Earthnicity Minerals to znane na całym świecie kosmetyki mineralne, coraz bardziej popularne także w Polsce, głównie ze względu na ich naturalny skład i szeroką gamę oferowanych produktów. Na stronie producenta znajdziemy mineralne podkłady, korektory, pudry rozświetlające i matujące, róże, bronzery, cienie, pomadki czy pędzle kabuki.