Czy Boo Bamboo jest produktem wolnym od okrucieństwa i wegańskim?

Ten post może zawierać linki partnerskie, za które mogę otrzymać niewielką prowizję bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Wolne od okrucieństwa produkty Boo Bamboo można znaleźć na Well.ca i Amazon.

Boo Bamboo jest wolne od okrucieństwa

Boo Bamboo potwierdziło, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, ani nie prosi innych o testowanie w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują na zwierzętach, ani nie zezwalają na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać testów na zwierzętach.

Według naszych standardów uważamy, że Boo Bamboo jest Cruelty-Free.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu tego, co obecnie znajduje się na stronie internetowej Boo Bamboo na temat polityki testowania na zwierzętach:

Ponadto wysłałem e-mail do Boo Bamboo, aby zweryfikować jej politykę testowania na zwierzętach i poniżej znajduje się kilka ich odpowiedzi:

"Dziękujemy za e-mail. Wszystkie nasze produkty są wolne od okrucieństwa i wegańskie, zatwierdzone przez Peta. Nigdy nie testujemy na zwierzętach ani nie sprzedajemy do krajów, które wymagają testów na zwierzętach.

Traktujemy okrucieństwo wobec zwierząt bardzo poważnie

Kiedy opracowujemy nasze produkty, wymagamy od naszych dostawców składników wolnych od okrucieństwa. Nie używamy żadnych składników, które były testowane na zwierzętach".

Co z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach?

Firma Boo Bamboo potwierdziła, że nie sprzedaje swoich produktów w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych, dlatego nie jest zobowiązana do przeprowadzania testów na zwierzętach.

Od 1 maja 2021 r. niektóre importowane zwykłe kosmetyki mogą być zwolnione z testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak w większości przypadków testy na zwierzętach są nadal prawnie wymagane w przypadku większości importowanych kosmetyków w 2022 roku.

Polityki wolne od okrucieństwa

Należy pamiętać, że nie ma prawnej definicji etykiety "Cruelty-Free". Może ona oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Określenie "Cruelty-Free" jest jednak zwykle używane w celu zasugerowania braku testów na zwierzętach. Mówiąc dokładniej, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie rozwoju produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę firmy w zakresie cruelty-free, korzystając z naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Gwarantuje to, że sama marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały testów na zwierzętach.

Należy również pamiętać, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

Boo Bamboo jest w 100% wegańska

Boo Bamboo potwierdziła, że wszystkie jej produkty są wegańskie i nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych.

"Nie używamy żadnych produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego w żadnym z naszych produktów, są one certyfikowane jako wegańskie".

Polityka wegańska

Podobnie jak w przypadku "Cruelty-Free", nie ma standardowej ani prawnej definicji etykiety "Vegan". Jest ona jednak zwykle używana w kontekście opisywania czegoś, co nie zawiera żadnych składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre powszechne produkty pochodzenia zwierzęcego stosowane w kosmetykach obejmują karmin, lanolinę, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki perłowe lub jedwabne, glicerynę pochodzenia zwierzęcego, keratynę i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy dany produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Dlatego najlepiej jest zapytać firmę i producentów, aby upewnić się, że składniki, które zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł niezwierzęcych.

Gdzie wytwarzane są produkty Boo Bamboo?

Zapytałem Boo Bamboo, gdzie produkowane są ich produkty, a oni powiedzieli mi:

"Wszystkie produkty Boo Bamboo są wytwarzane w Kanadzie, z wyjątkiem chusteczek".


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł ci zrozumieć wolny od okrucieństwa i wegański status Boo Bamboo, a wybierając razem cruelty-free, możemy raz na zawsze położyć kres testowaniu kosmetyków na zwierzętach!

Powiązane artykuły

Profesjonalne kosmetyki mineralne dla Ciebie

Jeżeli poszukujesz sprawdzonych kosmetyków mineralnych wysokiej jakości odwiedź sklep internetowy firmy Earthnicity Minerals.

Produkty Earthnicity Minerals to znane na całym świecie kosmetyki mineralne, coraz bardziej popularne także w Polsce, głównie ze względu na ich naturalny skład i szeroką gamę oferowanych produktów. Na stronie producenta znajdziemy mineralne podkłady, korektory, pudry rozświetlające i matujące, róże, bronzery, cienie, pomadki czy pędzle kabuki.