Czy Kulfi Beauty jest Cruelty-Free i Vegan?

Ten post może zawierać linki partnerskie, dzięki którym bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę zarobić niewielką prowizję.

Produkty Kulfi Beauty cruelty-free znajdziesz w Sephora.

Czy Kulfi jest cruelty-free?

Kulfi jest marką wolną od okrucieństwa. Kulfi potwierdziło, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, ani nie prosi innych o przeprowadzanie testów w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują na zwierzętach, ani nie zezwalają na testowanie ich produktów na zwierzętach, jeśli jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać przeprowadzania testów na zwierzętach.

Według naszych standardów, uważamy, że Kulfi jest Cruelty-Free.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu przedstawiający to, co obecnie znajduje się na stronie internetowej Kulfi na temat jej polityki dotyczącej testów na zwierzętach:

Co z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach?

Kulfi potwierdziła, że nie sprzedaje swoich produktów w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych, dlatego też nie ma obowiązku przeprowadzania testów na zwierzętach.

Od 1 maja 2021 r. niektóre importowane zwykłe kosmetyki mogą być zwolnione z testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak w większości przypadków testy na zwierzętach są nadal prawnie wymagane dla większości importowanych kosmetyków w 2022 roku.

Polityka wolna od okrucieństwa

Należy pamiętać, że nie ma prawnej definicji dla etykiety "Cruelty-Free". Może ona oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Jednak określenie "Cruelty-Free" oznacza zazwyczaj brak testów na zwierzętach. Dokładniej mówiąc, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie rozwoju produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę firmy w zakresie cruelty-free za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały testów na zwierzętach.

Należy również pamiętać, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

Czy Kulfi jest wegańskie?

Kulfi jest marką w 100% wegańską. Kulfi potwierdziło, że wszystkie jego produkty są wegańskie i nie zawierają żadnych składników ani produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Polityka wegańska

Podobnie jak w przypadku "Cruelty-Free", nie ma standardowej lub prawnej definicji etykiety "Vegan". Zazwyczaj jednak oznacza ona brak składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre produkty pochodzenia zwierzęcego stosowane w kosmetykach to karmin, lanolina, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki pochodzące z pereł lub jedwabiu, gliceryna pochodzenia zwierzęcego, keratyna i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy dany produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Najlepiej więc zapytać firmę i producentów o to, czy składniki, które zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł innych niż zwierzęce.

Gdzie powstają produkty Kulfi?

Zapytałem, gdzie produkowane są produkty Kulfi Beauty, a oni powiedzieli mi:

"Nasze eyelinery są produkowane w Niemczech, a i nasze korektory są produkowane w Kanadzie".

Etyczna polityka wydobywania miki

Mika jest minerałem, który jest używany w kosmetykach, aby dodać efekt shimmery. Jednak wydobycie naturalnej miki jest związane z pracą dzieci i łamaniem praw człowieka.

Jeśli firma nie ujawni swojej polityki wydobywania miki, nie możemy wiedzieć, czy jej mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez udziału dzieci lub pracy przymusowej.

Na szczęście Kulfi stwierdza na swojej stronie internetowej:

"Jak zapewniacie, że używana mika jest etyczna?
Otrzymujemy od dostawcy składników certyfikat potwierdzający stosowanie przez niego etycznej pracy. Wybieramy dostawców, którzy albo posiadają własne kopalnie i kontrolują siłę roboczą, albo firmy, które mają programy audytu, aby zapewnić zgodność źródła."


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Wam zrozumieć status Kulfi jako cruelty-free i vegan, a wybierając cruelty-free razem możemy pomóc zakończyć testowanie kosmetyków na zwierzętach raz na zawsze!

Powiązane artykuły

Profesjonalne kosmetyki mineralne dla Ciebie

Jeżeli poszukujesz sprawdzonych kosmetyków mineralnych wysokiej jakości odwiedź sklep internetowy firmy Earthnicity Minerals.

Produkty Earthnicity Minerals to znane na całym świecie kosmetyki mineralne, coraz bardziej popularne także w Polsce, głównie ze względu na ich naturalny skład i szeroką gamę oferowanych produktów. Na stronie producenta znajdziemy mineralne podkłady, korektory, pudry rozświetlające i matujące, róże, bronzery, cienie, pomadki czy pędzle kabuki.