Czym jest puder mineralny?

puder mineralnyTradycyjne, płynne odpowiedniki pudru nie zapewniają tak naturalnego i świeżego wyglądu skóry twarzy jak pudry mineralne. Występuje on w formie proszku, stosowany jest zazwyczaj jako podkład, wykończenie do makijażu lub korektor; nakłada się go miękkim pędzlem do makijażu. Istnieje wiele powodów, dla których produkty takie mogą być uważane za zdecydowanie najlepsze dla naszej skóry – przede wszystkim łatwo się je usuwa, a ponadto nie posiadają żadnych substancji drażniących. Większość pudrów mineralnych składa się przede wszystkim z tlenku tytanu oraz dwutlenku cynku. Składniki te chronią naszą skórę przed szkodliwym działaniem słońca i mają właściwości łagodzące stany zapalne. Przy prawidłowym nałożeniu puder wygląda bardzo naturalnie i nie powoduje efektu „maski” - jest to zresztą hasło bardzo często spotykane w reklamach takich produktów. Istotną zaletą jest również jego uniwersalność, bowiem znajdziemy w nim wiele kolorów, a ponadto można z niego korzystać przy właściwie wszystkich rodzajach skóry – warto poświęcić tu nieco czasu na znalezienie produktów odpowiednich do swojej karnacji.

włąściwości pudru mineralnegoOprócz tego można stosować nieco odmienne od siebie odcienie w okresie intensywnego opalania się, dobierając je do zmian zachodzących w kolorze naszej skóry – pomocne mogą być przy tym specjalne testery, ułatwiające wybór. Warto pamiętać, że kosmetyki mineralne nakłada się zazwyczaj za pomocą specjalnego pędzla – nieco różni się to od nakładania standardowych kosmetyków i może wymagać od nas pewnej wprawy. W czasie nabierania pudru na pędzel należy uważać, aby nie nałożyć zbyt dużo produktu; najlepiej jest wówczas delikatnie nim strzepnąć, aby nadmiar spadł z powrotem do pudełeczka. Za pomocą drobniejszych pędzelków można bardzo skutecznie zamaskować wszelkie niedoskonałości naszej cery. Aby uniknąć ścierania się naszego makijażu, można stosować specjalne korektory oraz pudry wykańczające na podkład. Warto pamiętać, aby regularnie myć specjalnym mydłem antybakteryjnym pędzle z których korzystamy do nakładania takiego pudru. W czasie nakładania go na twarz należy również uważać, aby puder nie przylegał do naszych włosów czy brwi – jak już jednak powiedzieliśmy, po kilku próbach skutecznie uda nam się opanować sztukę jego nakładania.

Powiązane artykuły

Profesjonalne kosmetyki mineralne dla Ciebie

Jeżeli poszukujesz sprawdzonych kosmetyków mineralnych wysokiej jakości odwiedź sklep internetowy firmy Earthnicity Minerals.

Produkty Earthnicity Minerals to znane na całym świecie kosmetyki mineralne, coraz bardziej popularne także w Polsce, głównie ze względu na ich naturalny skład i szeroką gamę oferowanych produktów. Na stronie producenta znajdziemy mineralne podkłady, korektory, pudry rozświetlające i matujące, róże, bronzery, cienie, pomadki czy pędzle kabuki.