Czy Patchology jest wolna od okrucieństwa i wegańska?

Ten post może zawierać linki partnerskie, dzięki którym bez dodatkowych kosztów mogę uzyskać niewielką prowizję.

Czy Patchology jest wolna od okrucieństwa?

Patchology jest wolna od okrucieństwa! Żaden ze składników, formuł ani gotowych produktów Patchology nie jest testowany na zwierzętach, w żadnym miejscu na świecie.

Polityka Patchology dotycząca testów na zwierzętach

Firma Patchology potwierdziła, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, ani nie prosi innych o testowanie w jej imieniu. Ich dostawcy również nie przeprowadzają testów na zwierzętach ani nie zezwalają na testowanie swoich produktów na zwierzętach, jeśli jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać testów na zwierzętach.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu z oficjalnego oświadczenia Patchology dotyczącego testów na zwierzętach:

Czy Patchology jest sprzedawana w Chinach?

Wszystkie importowane kosmetyki sprzedawane w Chinach kontynentalnych muszą być testowane na zwierzętach. Firma Patchology potwierdziła jednak, że nie sprzedaje swoich produktów w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych, a zatem nie jest zobowiązana do przeprowadzania testów na zwierzętach.

Poniżej znajduje się fragment odpowiedzi otrzymanej od Patchology:

"Patchology zobowiązuje się do dostarczania produktów, które nie są testowane na zwierzętach. Nie testujemy żadnego z naszych produktów na zwierzętach i świadomie nie kupujemy składników, które również były testowane na zwierzętach. Wymagamy również, aby nasi sprzedawcy, chemicy, dostawcy składników, producenci i formulatorzy przestrzegali naszych przekonań.

Nie sprzedajemy do Chin i nie jesteśmy własnością żadnych firm zewnętrznych, które testują na zwierzętach lub sprzedają do Chin.

Jedynymi składnikami pochodzenia zwierzęcego, których używamy, są miód i wydzielina ślimaka, jednak wszystkie nasze składniki pochodzą z etycznych źródeł".

Patchology spełnia wszystkie nasze kryteria na naszej liście kontrolnej Cruelty-Free.

Czy Patchology jest wegańska?

Nie uważam produktów Patchology za wegańskie. Patchology twierdzi, że jedynymi składnikami pochodzenia zwierzęcego, których używają, są miód i wydzielina ślimaka, ale zauważyłem karmin i kolagen w niektórych ich produktach do pielęgnacji skóry.

W odpowiedzi e-mailowej przedstawiciel Patchology poinformował mnie, że "jedynymi składnikami pochodzenia zwierzęcego, których używamy, są miód i wydzielina ślimaka, jednak wszystkie nasze składniki pochodzą z etycznych źródeł".

Przeglądając ich produkty i listy składników, zauważyłem karmin i hydrolizowany kolagen w niektórych z ich produktów. Wysłałam e-mail do Patchology, aby zapytać o źródło ich kolagenu i czy jest on pochodzenia zwierzęcego czy roślinnego, a także dlaczego karmin nie jest dla nich uważany za składnik pochodzenia zwierzęcego, ale wydzielina ślimaka tak.

Patchology odpowiedziała i poinformowała mnie, że,

"Nie możemy zagwarantować, że nasze produkty są wegańskie. W rzadkich przypadkach, gdy odpowiednia alternatywa roślinna nie jest dostępna, nasze produkty zawierają składniki pochodzenia zwierzęcego, takie jak kolagen. Ponadto, chociaż współpracujemy tylko z najlepszymi dostawcami składników, może wystąpić ryzyko zanieczyszczenia krzyżowego w zakładzie dostawcy".

W tej chwili nie uważamy produktów Patchology za wegańskie, ale powiedzieli mi, że pracują nad wyeliminowaniem produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego ze swoich formuł, więc trzymam kciuki!

Patchology jest uważana za wolną od okrucieństwa i nie testuje na zwierzętach, jednak ponieważ Patchology nie oferuje obecnie żadnych produktów wegańskich, Patchology nie znajduje się na naszej liście marek wolnych od okrucieństwa i wegańskich.

Aby marki znalazły się na naszej liście Cruelty-Free, muszą być wolne od okrucieństwa i oferować niektóre produkty wegańskie.


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł ci zrozumieć wolny od okrucieństwa i wegański status Patchology, a wybierając razem cruelty-free, możemy raz na zawsze położyć kres testowaniu kosmetyków na zwierzętach!

Powiązane artykuły

Profesjonalne kosmetyki mineralne dla Ciebie

Jeżeli poszukujesz sprawdzonych kosmetyków mineralnych wysokiej jakości odwiedź sklep internetowy firmy Earthnicity Minerals.

Produkty Earthnicity Minerals to znane na całym świecie kosmetyki mineralne, coraz bardziej popularne także w Polsce, głównie ze względu na ich naturalny skład i szeroką gamę oferowanych produktów. Na stronie producenta znajdziemy mineralne podkłady, korektory, pudry rozświetlające i matujące, róże, bronzery, cienie, pomadki czy pędzle kabuki.