Czy produkty L'Oreal są wolne od okrucieństwa i wegańskie?

Ten post może zawierać linki partnerskie, za które bez dodatkowych kosztów dla Ciebie mogę otrzymać niewielką prowizję.

Produkty Youth to the People cruelty-free można znaleźć w Sephora, Amazon i Nordstrom.

Youth to the People jest *Cruelty-Free

Youth to the People potwierdziło, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, ani nie prosi innych osób o przeprowadzanie testów w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują na zwierzętach i nie pozwalają, aby ich produkty były testowane na zwierzętach, jeśli jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać przeprowadzania testów na zwierzętach.

Według naszych standardów uważamy, że produkty Youth to the People są *Cruelty-Free*.

2021 Aktualizacja: L 'Oreal ogłosił niedawno, że podpisał umowę o przejęciu Youth To The People. L'Oreal NIE jest korporacją wolną od okrucieństwa.

*Youth to the People zostanie przejęta przez L'Oreal, korporację, która NIE jest wolna od okrucieństwa, ponieważ pozwala niektórym swoim markom testować na zwierzętach.

To Twój wybór, czy chcesz wspierać, czy bojkotować marki wolne od okrucieństwa należące do firmy macierzystej, która nie jest wolna od okrucieństwa. Nie ma "dobrej" lub "złej" odpowiedzi na to pytanie. Zachęcam Cię do robienia tego, co jest dla Ciebie wygodne, ale uważam, że ważne jest, aby ujawnić, że L'Oreal wkrótce stanie się właścicielem Youth to the People.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu z informacją o tym, co obecnie znajduje się na stronie Youth to the People na temat jej deklaracji o braku okrucieństwa:

Co z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach?

Youth to the People potwierdziło, że nie sprzedaje swoich produktów w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych, dlatego nie jest zobowiązane do przeprowadzania testów na zwierzętach.

Od 1 maja 2021 r. niektóre importowane, zwykłe kosmetyki mogą być zwolnione z testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak w 2022 roku większość importowanych kosmetyków będzie nadal wymagała przeprowadzania testów na zwierzętach.

Polityka wolna od okrucieństwa

Należy pamiętać, że nie istnieje prawna definicja oznaczenia "Cruelty-Free". Może ono oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Zwykle jednak określenie Cruelty-Free oznacza brak testów na zwierzętach. Mówiąc dokładniej, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie powstawania produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę cruelty-free danej firmy, korzystając z naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach.

Należy też pamiętać, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

Organizacja Youth to the People jest w 100% wegańska

Youth to the People potwierdziło, że wszystkie jego produkty są wegańskie i nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu z informacją o tym, co obecnie widnieje na stronie internetowej Youth to the People na temat jej wegańskich deklaracji:

Polityka wegańska

Podobnie jak w przypadku "Cruelty-Free", nie istnieje standardowa lub prawna definicja etykiety "Vegan". Zazwyczaj jednak oznacza ona brak składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre z powszechnie stosowanych w kosmetykach produktów pochodzenia zwierzęcego to karmin, lanolina, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki pochodzenia perłowego lub jedwabnego, gliceryna pochodzenia zwierzęcego, keratyna i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy dany produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Dlatego najlepiej zapytać firmę i producentów o to, czy składniki, których zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł niezwierzęcych.


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zrozumieć, że Youth to the People jest produktem wolnym od okrucieństwa i wegańskim, a wybierając razem cruelty-free, możemy pomóc raz na zawsze położyć kres testowaniu kosmetyków na zwierzętach!

Powiązane artykuły

Profesjonalne kosmetyki mineralne dla Ciebie

Jeżeli poszukujesz sprawdzonych kosmetyków mineralnych wysokiej jakości odwiedź sklep internetowy firmy Earthnicity Minerals.

Produkty Earthnicity Minerals to znane na całym świecie kosmetyki mineralne, coraz bardziej popularne także w Polsce, głównie ze względu na ich naturalny skład i szeroką gamę oferowanych produktów. Na stronie producenta znajdziemy mineralne podkłady, korektory, pudry rozświetlające i matujące, róże, bronzery, cienie, pomadki czy pędzle kabuki.