Makijaż kosmetykami mineralnymi - aplikacja "na mokro"

Inspirujący makijaż

W przypadku cery, która jest pokryta niedoskonałościami będzie wymagać używania dobrze kryjących kosmetyków. Jeśli chce się uzyskać pełne krycie w przypadku kosmetyków mineralnych konieczna będzie aplikacja na mokro. Najważniejsze jest spryskanie pędzla hydrolatem albo też wodą termalną. Do aplikacji na mokro przydawać się może wacik, który jest nasączony hydrolatem, którym wykonywać można stemplowanie. Ta technika zajmuje sporo czasu, ponieważ całą skórę należy obłożyć stemplowanie. Ta technika zajmuje sporo czasu, ponieważ trzeba całą skórę obłożyć stemplami z kosmetyków. dzięki temu zapewnić można sobie mocne krycie, jednak trzeba pamiętać, by nie doprowadzić do tak zwanego efektu maski.

Makijaż kosmetykami mineralnymi - jak nakładać korektor?

Mogłoby się wydawać, że suchy i sypki korektor to w sumie dwa określenia, które się wykluczają. Wiele kobiet nie wybiera tych produktów, ponieważ obawia się, że nie będą się trzymać twarzy. To jednak przekonanie błędne. Sypka konsystencja mineralnego korektora będzie gęsta i powinien stopić się ze skórą bardzo dobrze. Korektor nakładamy tak samo jak podkład mineralny. Umieszcza się niewielką ilość produktu na wieczku opakowania i zanurzamy tam niewielki pędzelek. Pamiętamy, by mocno wbić pędzel w kosmetyk, a nadmiar strzepujemy na wieczko. Na twarz nanosimy w tym miejscu, które będzie tego wymagać. Korektor wcieramy tak długo w skórę, by wypracować należyte krycie.

Kosmetyki mineralne do makijażu

Czym się będą różnić od tradycyjnych?

Makijaż mineralny wykonuje się z użyciem kosmetyków mineralnych takich jak puder, cienie czy kolorowe kosmetyki. Mają one wiele zalet.

Podkłady dla kobiet

Makijaż kosmetykami mineralnymi - jak nakładać cienie do powiek?

Cienie do powiek należy nakładać na sucho oraz na mokro. Należy pamiętać, że jeśli są nakładane na mokro będą nieco ciemniejsze. Makijaż oczu kosmetykami mineralnymi niewiele różni się od tego tradycyjnego. Jeśli na co dzień będziemy używać sypkich cieni do powiek będzie można sobie z tym spokojnie poradzić. Tutaj również nakładanie będzie podobne, wsypujemy produkt na wieczko i mocno wbijamy pyłek w pędzel. Nakładamy cienie wedle uznania na powieki w takiej ilości, która będzie nam odpowiadać. Można blendować kolory. Jeśli chcemy wykorzystywać cienie, by stworzyć kreskę tak jak eyelinerem należy dodać do sypkiego produktu pewną ilość wody termalnej i następnie zanurzamy tam lekko pędzel w cieniach i wykonujemy kreskę.

Wśród kosmetyków mineralnych znajdziesz:

pudry,

podkłady (kryjący, rozświetlający, matujący),

korektory,

cienie do powiek,

róże,

bronzery,

tusze i eyelinery.

Powiązane artykuły

Profesjonalne kosmetyki mineralne dla Ciebie

Jeżeli poszukujesz sprawdzonych kosmetyków mineralnych wysokiej jakości odwiedź sklep internetowy firmy Earthnicity Minerals.

Produkty Earthnicity Minerals to znane na całym świecie kosmetyki mineralne, coraz bardziej popularne także w Polsce, głównie ze względu na ich naturalny skład i szeroką gamę oferowanych produktów. Na stronie producenta znajdziemy mineralne podkłady, korektory, pudry rozświetlające i matujące, róże, bronzery, cienie, pomadki czy pędzle kabuki.