Czy Mario Badescu jest Cruelty-Free i Vegan?

Ten post może zawierać linki partnerskie, dzięki którym bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę zarobić niewielką prowizję.

Czy Mario Badescu jest Cruelty-Free?

???? Mario Badescu jest marką cruelty-free. Żaden ze składników ani produktów Mario Badescu nie jest testowany na zwierzętach. Mario Badescu spełnił wszystkie kryteria zawarte w naszej liście kontrolnej Cruelty-Free i jest uwzględniony w naszym katalogu Cruelty-Free.

Czy Mario Badescu testuje na zwierzętach?

Pytając, czy Mario Badescu testuje na zwierzętach? Musimy spojrzeć dalej, aby upewnić się, że żaden ze składników lub dostawców Mario Badescu nie testuje na zwierzętach. I nie sprzedają w żadnym kraju lub w warunkach, które mogą wymagać testowania na zwierzętach przez prawo.

W naszych badaniach odkryliśmy, co następuje:

Spełniając wszystkie nasze kryteria Cruelty-Free, Mario Badescu jest marką prawdziwie wolną od okrucieństwa według naszych standardów.

Jaka jest polityka Mario Badescu dotycząca testów na zwierzętach?

Poniżej znajduje się zrzut ekranowy tego, co obecnie znajduje się na stronie internetowej Mario Badescu na temat polityki testów na zwierzętach:

Co z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach?

Mario Badescu potwierdziło, że nie sprzedaje swoich produktów w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych; dlatego nie jest zobowiązane do przeprowadzania testów na zwierzętach.

"Mario Badescu nie ma żadnych produktów zarejestrowanych do sprzedaży w Chinach".

Dzięki obecnym zmianom w chińskich przepisach dotyczących testów na zwierzętach, niektóre kosmetyki sprzedawane w Chinach mogą być zwolnione z testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak bez spełnienia tych warunków, testy na zwierzętach są nadal prawnie wymagane dla większości kosmetyków sprzedawanych w Chinach w 2023 roku.

Czy Mario Badescu posiada certyfikat Cruelty-Free?

Mario Badescu nie jest certyfikowany przez niezależne organizacje, takie jak Leaping Bunny czy PETA.

Chociaż Mario Badescu nie posiada certyfikatu cruelty-free, firma potwierdziła, że jest marką prawdziwie wolną od okrucieństwa, spełniając wszystkie kryteria z naszej listy kontrolnej Cruelty-Free.

Należy pamiętać, że firmy mogą pozostać wolne od okrucieństwa bez oficjalnego certyfikatu cruelty-free. Niektóre firmy mogą zrezygnować z certyfikatu cruelty-free ze względu na koszty, prywatność lub brak zasobów.

Polityka cruelty-free 2023

To, że dana marka twierdzi, że jest "Cruelty-Free", nie zawsze oznacza, że tak jest w rzeczywistości.

To dlatego, że nie ma prawnej definicji etykiety "Cruelty-Free". Może ona oznaczać różne rzeczy dla różnych ludzi. Ale Cruelty-Free jest generalnie używane do sugerowania braku testów na zwierzętach. Dokładniej mówiąc, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie rozwoju produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę firmy w zakresie cruelty-free za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy lub strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach.

Jak oceniamy politykę cruelty-free

Od 2015 roku, czyli od początku istnienia mojego bloga, wysyłałam maile do firm z pytaniem o ich politykę testowania na zwierzętach i zobowiązania cruelty-free.

I w oparciu o odpowiedzi, które otrzymuję od firm, badam, aby znaleźć wszelkie potrzebne fakty wspierające przed stwierdzeniem, czy marka powinna być sklasyfikowana jako "Cruelty-Free", "Animal-Tested" lub "Grey Area - Unclear Policies".

☕️ Każdego tygodnia, kontynuuję docieranie do nowych marek, jednocześnie starając się jak najlepiej, aby obecne marki były aktualizowane. Jeśli któryś z moich postów lub poradników okazał się pomocny, rozważ Kup Mi Kawę! Będę bardzo wdzięczny! ❤️

Co z weganizmem?

Tylko dlatego, że coś jest nazwane Cruelty-Free, nie zawsze oznacza, że jest wegańskie. I na odwrót.

Cruelty-Free odnosi się tylko do braku testów na zwierzętach, podczas gdy Vegan oznacza formułę bez produktów zwierzęcych.

Niektóre marki są Cruelty-Free, ale nie Vegan.

A niektóre są wegańskie, ale nie Cruelty-Free.

Innym ważnym rozróżnieniem jest to, że Vegan w kosmetykach może odnosić się do całej marki, która jest w 100% wegańska lub do konkretnego produktu, który jest wegański.

Czy Mario Badescu jest wegańskie?

⭐️ Mario Badescu NIE jest całkowicie wegańską marką. Ale Mario Badescu oferuje pewne wegańskie opcje, które są wolne od produktów zwierzęcych.

Jak dowiedzieć się, które z produktów Mario Badescu są wegańskie?

2023 Aktualizacja! Mario Badescu oznacza teraz, które z ich produktów są wegańskie w opisie produktu, w zakładce "Składniki". Zobacz poniżej przykład.

Gdzie kupić Mario Badescu? Sprawdź w Sephora, Ulta, Beauty Bay i Amazon!

Wegańskie zasady

Podobnie jak w przypadku "Cruelty-Free", nie ma standardowej lub prawnej definicji etykiety "Vegan". Wegańskie produkty oznaczają jednak, że nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre z produktów pochodzenia zwierzęcego występujących w kosmetykach to karmin, lanolina, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki pochodzące z pereł lub jedwabiu, gliceryna pochodzenia zwierzęcego, keratyna i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Jeśli jednak dana marka nie oznaczy wyraźnie swoich składników lub produktu jako wegański, często trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy produkt jest wegański, czytając jedynie listę składników.

Najlepiej więc zapytać firmę i producentów o to, czy wybrane przez nich składniki pochodzą ze źródeł innych niż zwierzęce.

Etyczna polityka wydobywania miki

Mika jest minerałem używanym w kosmetykach, aby dodać efekt mieniący się. Jednak wydobycie naturalnej miki wiąże się z pracą dzieci i łamaniem praw człowieka.

Jeśli firma nie ujawni swojej polityki wydobywania miki, nie mamy możliwości dowiedzieć się, czy jej mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez pracy dzieci lub pracy przymusowej.

Zapytałam więc Mario Badescu, czy ich mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez wykorzystania pracy dzieci, ale nigdy nie odpowiedzieli na żaden z moich e-maili ani wiadomości.


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zrozumieć status Mario Badescu jako produktu cruelty-free i wegańskiego, a wybierając cruelty-free razem, możemy pomóc zakończyć testowanie kosmetyków na zwierzętach raz na zawsze!

Jeśli uznałeś to za pomocne, rozważ kupienie mi kawy. Dzięki temu będę mogła kontynuować prowadzenie tej strony i jej aktualizację.

Powiązane artykuły

Profesjonalne kosmetyki mineralne dla Ciebie

Jeżeli poszukujesz sprawdzonych kosmetyków mineralnych wysokiej jakości odwiedź sklep internetowy firmy Earthnicity Minerals.

Produkty Earthnicity Minerals to znane na całym świecie kosmetyki mineralne, coraz bardziej popularne także w Polsce, głównie ze względu na ich naturalny skład i szeroką gamę oferowanych produktów. Na stronie producenta znajdziemy mineralne podkłady, korektory, pudry rozświetlające i matujące, róże, bronzery, cienie, pomadki czy pędzle kabuki.