Czy Gucci (Coty) jest Cruelty-Free i Vegan?

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę zarobić małą prowizję.

Gucci NIE jest Cruelty-Free!

Gucci pozwala na testowanie swoich produktów lub składników na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo, w tym podczas sprzedaży w sklepach w Chinach kontynentalnych.

Ponadto Gucci Beauty jest licencjonowany przez Coty, firmę macierzystą, która NIE jest wolna od okrucieństwa.

Polityka Gucci dotycząca testów na zwierzętach

Podczas badań, aby dowiedzieć się więcej o statusie Gucci cruelty-free, nie mogłam znaleźć oficjalnej polityki marki dotyczącej testów na zwierzętach nigdzie na jej stronie internetowej.

Zwróciłam się więc do Gucci z prośbą o więcej informacji na temat ich polityki dotyczącej testów na zwierzętach. Dokładniej, chciałem wiedzieć, czy zlecają lub pozwalają innym testować swoje produkty/składniki na zwierzętach, w tym podczas sprzedaży w krajach, które wymagają testów na zwierzętach (jak w Chinach).

A Gucci odpowiedziało, mówiąc:

"Dziękuję za kontakt z Gucci Client Services.

Uprzejmie informuję, że dla naszej kolekcji piękności, wybraliśmy uprzywilejowanego partnera, Coty, który jest odpowiedzialny za produkcję, rozwój i umieszczenie produktów Gucci Beauty na rynkach, na całym świecie. Coty nie testuje naszych produktów na zwierzętach i jest zaangażowana w zakończenie testów na zwierzętach w całym przemyśle kosmetycznym. Wszystkie nasze produkty są bezpieczne i zostały opracowane, wyprodukowane i zapakowane zgodnie z prawem, przepisami i wytycznymi obowiązującymi w każdym kraju, w którym są sprzedawane.

Eksperci Coty ds. bezpieczeństwa ludzi analizują nasze składniki, jak również gotowe produkty, stosując najlepsze metody naukowe, oparte na wykorzystaniu uznanych alternatyw dla testów na zwierzętach, istniejących danych dotyczących bezpieczeństwa oraz, w coraz większym stopniu, dzieląc się takimi danymi z innymi stronami i branżami. W ramach swojego zobowiązania do zakończenia testów na zwierzętach w przemyśle kosmetycznym, Coty poszło o krok dalej niż nietestowanie na zwierzętach i utworzyło strategiczne partnerstwo z Cruelty Free International (CFI), wiodącą organizacją działającą na rzecz zakończenia testów na zwierzętach w kosmetykach na całym świecie.

W celu uzyskania dalszych informacji, uprzejmie zapraszamy do odniesienia się do naszego partnera Coty, wypełniając formularz kontaktowy, w celu uzyskania odpowiedniej pomocy: https://coty.cotyconsumeraffairs.com/"

Na podstawie ich odpowiedzi okazuje się, że kolekcja kosmetyków Gucci jest licencjonowana przez Coty. I Gucci Beauty ma taką samą politykę testowania zwierząt jak Coty. Ale to, czego brakuje w odpowiedzi Gucci, to pełna polityka Coty dotycząca testowania na zwierzętach, gdzie Coty stwierdza, że pozwala, aby niektóre z jego produktów były testowane na zwierzętach, gdy wymaga tego prawo.

"Obecnie niektóre rządy i agencje nadal wymagają testowania niektórych produktów na zwierzętach, zgodnie z ich lokalnymi wymogami prawnymi i regulacyjnymi. Sporadycznie, aby zachować zgodność z przepisami, upoważnione przez rząd placówki testują niektóre produkty i składniki, których używamy, na zwierzętach"

Zasady stwierdzające "niektóre rządy i agencje nadal wymagają testowania niektórych produktów na zwierzętach" zazwyczaj sugerują, że firma sprzedaje swoje produkty w Chinach kontynentalnych. To dlatego, że kosmetyki sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych są prawnie wymagane do testowania na zwierzętach.

Czy Gucci jest sprzedawany w Chinach?

W moich badaniach odkryłem, że produkty Gucci są rzeczywiście sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu lokalizatora sklepów Gucci pokazujący wyniki ich produktów kosmetycznych dostępnych w Chinach kontynentalnych:

But Doesn't China No Longer Tests on Animals?

Firmy mogą ominąć chińskie testy na zwierzętach, decydując się na produkcję swoich zwykłych lub ogólnych kosmetyków w Chinach, ale nigdzie nie jest powiedziane, że Gucci obrał tę drogę.

Dodatkowo, możliwość przeprowadzania testów na zwierzętach po wprowadzeniu produktu na rynek nie jest całkowicie wykluczona i może być przeprowadzana na niektórych kosmetykach sprzedawanych w sklepach fizycznych w Chinach.

Od 1 maja 2021 roku firmy kosmetyczne mogą również eksportować i sprzedawać swoje zwykłe lub ogólne kosmetyki w Chinach bez testów na zwierzętach, tylko jeśli najpierw spełnią zestaw warunków wstępnych. Jednak spełnienie tych warunków okazało się trudne i nadal nie jest jasne, co dokładnie jest akceptowane zgodnie z nowymi przepisami. Nie ma więc jeszcze słowa o żadnej firmie, która z powodzeniem tego dokonała.

Podążaj za podkreślonymi liniami na poniższej grafice, aby zobaczyć, dlaczego większość kosmetyków sprzedawanych w Chinach (jak Gucci) jest nadal wymagana przez prawo do testowania na zwierzętach w 2022 roku.

Ponieważ Gucci zdecydował się na sprzedaż w sklepach w Chinach kontynentalnych, muszą wyrazić zgodę i zapłacić za to, aby ich produkty były testowane na zwierzętach. Dlatego większość marek kosmetycznych sprzedających w Chinach kontynentalnych nie może być uznana za cruelty-free w 2022 roku.

Chociaż Gucci może nie przeprowadzać tych testów na zwierzętach samodzielnie, świadomie pozwalają chińskim władzom testować swoje produkty na zwierzętach, aby sprzedawać w Chinach.

Z tych powodów nie uznamy Gucci za firmę wolną od okrucieństwa według naszych standardów.

Polityka cruelty-free

Wiele prawdziwie wolnych od okrucieństwa marek zdecydowało się nie sprzedawać swoich produktów w Chinach ze względu na obowiązujące tam przepisy dotyczące testów na zwierzętach. Niestety, Gucci odmawia zrobienia tego samego i dlatego nie może być uznany za cruelty-free.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę firmy wolną od okrucieństwa za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach, także wtedy, gdy jest to wymagane przez prawo.

Zobacz poniżej naszą pełną listę kontrolną cruelty-free. Ponieważ Gucci nie spełnia już dwóch ostatnich, nie możemy zaklasyfikować tej marki jako wolnej od okrucieństwa.

Czy Gucci posiada certyfikat Cruelty-Free?

Gucci nie posiada certyfikatu cruelty-free przyznawanego przez strony trzecie, takie jak Leaping Bunny czy PETA.

Ponieważ Gucci nie posiada certyfikatu cruelty-free wydanego przez stronę trzecią, nikt nie bada ani nie uzasadnia zobowiązań i roszczeń Gucci w zakresie cruelty-free.

Czy Gucci jest własnością spółki dominującej, która nie stosuje zasad cruelty-free?

Tak. Gucci posiada licencję Coty, spółki macierzystej, która w 2022 roku nadal prowadzi testy na zwierzętach.

Niektórzy wolni od okrucieństwa konsumenci mogą zdecydować się na zakup i wspieranie wolnych od okrucieństwa marek należących do korporacji macierzystych testujących na zwierzętach, ponieważ mają nadzieję, że przekona to firmę macierzystą do stania się wolną od okrucieństwa.

Jednak w tym przypadku Gucci NIE jest wolny od okrucieństwa, podobnie jak jego firma licencyjna, Coty.

Czy Gucci jest wolny od okrucieństwa?

Podsumowując, decydując się na sprzedaż w Chinach kontynentalnych, Gucci musi mieć swoje produkty testowane na zwierzętach. Dlatego też NIE uznajemy Gucci za markę cruelty-free.

Obecnie Gucci znajduje się na naszej liście marek do uniknięcia - testowanych na zwierzętach.

Czy Gucci jest wegańska?

Gucci nie twierdzi ani nie sprzedaje się, aby oferować jakiekolwiek opcje przyjazne dla wegan. A ponieważ Gucci angażuje się w testy na zwierzętach, nie uważalibyśmy niczego sprzedawanego lub produkowanego przez Gucci za wegańskie w każdym razie.

Aby produkty mogły być uznane za wegańskie według standardów Ethical Elephant, produkty i ich składniki nie mogą być testowane na zwierzętach nigdzie na świecie. Nie mogą też zawierać żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych.

Wolne od okrucieństwa alternatywy dla Gucci

Chcesz przejść na produkty cruelty-free? Oto kilka wolnych od okrucieństwa marek, które warto sprawdzić:

lub sprawdź nasz przewodnik po wysokiej klasy markach cruelty-free!

Powiązane artykuły

Profesjonalne kosmetyki mineralne dla Ciebie

Jeżeli poszukujesz sprawdzonych kosmetyków mineralnych wysokiej jakości odwiedź sklep internetowy firmy Earthnicity Minerals.

Produkty Earthnicity Minerals to znane na całym świecie kosmetyki mineralne, coraz bardziej popularne także w Polsce, głównie ze względu na ich naturalny skład i szeroką gamę oferowanych produktów. Na stronie producenta znajdziemy mineralne podkłady, korektory, pudry rozświetlające i matujące, róże, bronzery, cienie, pomadki czy pędzle kabuki.