Styl retro i makijaż na wesele

makijaż weselnyPodstawowym wymogiem przy wykonywaniu makijażu retro jest to, aby został on przygotowany nienagannie. Nawet niewielkie z pozoru niedociągnięcia takie jak źle namalowana kreska na powiece czy nie zakryte do końca niedoskonałości naszej skóry mogą całkowicie psuć tutaj efekt końcowy. Z tego też powodu lepiej nie zabierać się za jego wykonywanie samodzielnie – warto powierzyć to zadanie wykwalifikowanemu profesjonaliście, bowiem opanowanie związanych z tym umiejętności może nam zająć nawet kilka tygodni. Przed jego wykonaniem konieczne jest odpowiednie przygotowanie cery; warto pomyśleć o niej jak o płótnie, na które będziemy nanosili poszczególne warstwy naszego makijażu. Jeśli jednak na pierwszy rzut oka nasza cera nie znajduje się w najlepszym stanie, to nie oznacza to od razu, że nie będziemy mogli wykonać u siebie takiego makijażu.

makijaż na ślubBędziemy musieli przede wszystkim kupić odpowiednie kosmetyki, które pozwolą nam na zakrycie wszelkich ewentualnych niedoskonałości. Co ważne, na makijaż taki mogą zdecydować się również i kobiety posiadające nieco ciemniejszą karnację, choć powszechnie kojarzony jest on z jaśniejszymi kolorami i niemalże porcelanową cerą – trzeba jedynie odpowiednio dobrać podkład do naszego typu urody. Przed wykonywaniem makijażu należy dobrze nawilżyć skórę, przede wszystkim za pomocą peelingu oraz kremu nawilżającego. Po odczekaniu aż krem się wchłonie możemy przystąpić do nakładania bazy pod podkład. Za pomocą korektora należy zamaskować wszystkie ewentualnie niedoskonałości naszej skóry, szczególnie te w okolicach oczu. Po rozprowadzeniu podkładu przyprószamy twarz transparentnym pudrem – warto mieć go zawsze ze sobą. Policzki można podkreślić różem. Warto zadbać także o odpowiedni cień do oczu, bowiem razem z ustami stanowią one podstawowy element każdego rzeczywiście dobrze wykonanego makijażu retro.

Powiązane artykuły

Profesjonalne kosmetyki mineralne dla Ciebie

Jeżeli poszukujesz sprawdzonych kosmetyków mineralnych wysokiej jakości odwiedź sklep internetowy firmy Earthnicity Minerals.

Produkty Earthnicity Minerals to znane na całym świecie kosmetyki mineralne, coraz bardziej popularne także w Polsce, głównie ze względu na ich naturalny skład i szeroką gamę oferowanych produktów. Na stronie producenta znajdziemy mineralne podkłady, korektory, pudry rozświetlające i matujące, róże, bronzery, cienie, pomadki czy pędzle kabuki.