Czy Lottie London jest wegańska i wolna od okrucieństwa?

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów mogą przynieść mi niewielką prowizję.

Wolne od okrucieństwa produkty Lottie London można znaleźć w Ulta, Target, ASOS, Feelunique i Amazon.

Lottie London jest wolna od okrucieństwa

Lottie London potwierdziło, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, ani nie prosi innych o testowanie w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują na zwierzętach, ani nie zezwalają na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać testów na zwierzętach.

Według naszych standardów uważamy, że Lottie London jest wolna od okrucieństwa.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu z oficjalnego oświadczenia Lottie London dotyczącego testów na zwierzętach:

Co z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach?

Od 1 maja 2021 r. niektóre importowane zwykłe kosmetyki mogą być zwolnione z testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak w większości przypadków testy na zwierzętach są nadal prawnie wymagane w przypadku większości importowanych kosmetyków w 2022 roku.

Ale Lottie London potwierdziła, że nie sprzedaje swoich produktów w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych; dlatego nie są zobowiązani do testowania na zwierzętach.

"Nie sprzedajemy jeszcze żadnych naszych produktów w sklepach w Chinach kontynentalnych".

Polityka wolna od okrucieństwa

Należy pamiętać, że nie ma prawnej definicji etykiety "Cruelty-Free". Może ona oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Określenie "Cruelty-Free" jest jednak zwykle używane w odniesieniu do braku testów na zwierzętach. Mówiąc dokładniej, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie rozwoju produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę firmy w zakresie cruelty-free, korzystając z naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Gwarantuje to, że sama marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały testów na zwierzętach.

Należy również pamiętać, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

Lottie London nie jest w 100% wegańska

"Wegański" w kosmetykach może odnosić się do całej marki, która jest w 100% wegańska lub do konkretnego produktu, który jest wegański.

W przypadku Lottie London nie wszystkie ich produkty są wegańskie. Ale mają kilka produktów, które są odpowiednie dla wegan.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu tego, co obecnie znajduje się na oficjalnej stronie Lottie London na temat jej wegańskich produktów:

Jak sprawdzić, które produkty Lottie London są wegańskie?

Zobacz wszystkie wegańskie produkty Lottie London na ich stronie internetowej tutaj. Ponadto możesz również dowiedzieć się, które z ich produktów są wegańskie, ponieważ wszystkie są odpowiednio oznaczone na ich stronie internetowej pod każdym opisem produktu. Poniżej znajduje się przykład.

Wegańska lista produktów Lottie London

Od 2021 roku nie będę już regularnie aktualizować tej listy wegańskich produktów Lottie London, ponieważ wszystkie ich wegańskie produkty są teraz wyraźnie oznaczone. Sprawdź ich stronę internetową, aby uzyskać najbardziej aktualne i dokładne informacje o tym, które produkty są wegańskie, a które nie.

Poniższe produkty Lottie London są odpowiednie dla wegan i nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych.

Twarz - Lottie London Vegan

Oczy - Lottie London Vegan

Usta - Lottie London Vegan

Paznokcie - Lottie London Vegan


Zasady wegańskie

Podobnie jak w przypadku "Cruelty-Free", nie ma standardowej ani prawnej definicji etykiety "Vegan". Jest ona jednak zwykle używana w kontekście opisywania czegoś, co nie zawiera żadnych składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre powszechne produkty pochodzenia zwierzęcego stosowane w kosmetykach obejmują karmin, lanolinę, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki perłowe lub jedwabne, glicerynę pochodzenia zwierzęcego, keratynę i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy dany produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Dlatego najlepiej jest zapytać firmę i producentów, aby upewnić się, że składniki, które zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł niezwierzęcych.

Gdzie wytwarzane są produkty Lottie London?

"Nasze produkty nie są wytwarzane w jednym konkretnym kraju, więc zależy to od produktu, który chcesz kupić. Większość naszych produktów jest wytwarzana we Włoszech lub Chinach. Mamy nadzieję, że to pomoże!"

*Uwaga: Kosmetyki wyprodukowane w Chinach nie muszą być testowane na zwierzętach. Tylko kosmetyki importowane i sprzedawane w sklepach stacjonarnych w Chinach kontynentalnych muszą być testowane na zwierzętach zgodnie z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach.

Etyczna polityka wydobycia miki

Mika to minerał stosowany w kosmetykach w celu nadania im połysku. Jednak wydobycie naturalnej miki wiąże się z pracą dzieci i łamaniem praw człowieka.

Dopóki firma nie ujawni swojej polityki wydobycia miki, nie mamy możliwości dowiedzenia się, czy jej mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez pracy dzieci lub pracy przymusowej.

Zapytałem więc Lottie London, czy ich mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez wykorzystywania pracy dzieci, a oni odpowiedzieli, stwierdzając,

"Zapewniamy, że każda naturalna mika, która jest używana, pochodzi wyłącznie z etycznych łańcuchów dostaw, które nie obejmują pracy dzieci, i zbieramy deklaracje od naszych dostawców, aby to potwierdzić. Tam, gdzie nie używamy naturalnej miki, używamy syntetycznej. Częścią postępowania naszej firmy jest niedopuszczanie do stosowania miki pochodzącej z nieetycznych źródeł. Niestety nie jesteśmy w stanie fizycznie ujawnić, z jakiej części świata pochodzi".


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł ci zrozumieć, że Lottie London jest wolna od okrucieństwa i wegańska, a wybierając razem cruelty-free, możemy raz na zawsze położyć kres testowaniu kosmetyków na zwierzętach!

Powiązane artykuły

Profesjonalne kosmetyki mineralne dla Ciebie

Jeżeli poszukujesz sprawdzonych kosmetyków mineralnych wysokiej jakości odwiedź sklep internetowy firmy Earthnicity Minerals.

Produkty Earthnicity Minerals to znane na całym świecie kosmetyki mineralne, coraz bardziej popularne także w Polsce, głównie ze względu na ich naturalny skład i szeroką gamę oferowanych produktów. Na stronie producenta znajdziemy mineralne podkłady, korektory, pudry rozświetlające i matujące, róże, bronzery, cienie, pomadki czy pędzle kabuki.