Czy MyChelle jest wolna od okrucieństwa i wegańska?

Ten post może zawierać linki partnerskie, za które bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę otrzymać niewielką prowizję.

Produkty MyChelle cruelty-free można znaleźć w Ulta i Amazon.

MyChelle jest wolne od okrucieństwa

Firma MyChelle potwierdziła, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, ani nie prosi innych o przeprowadzanie testów w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują na zwierzętach, ani nie zezwalają na testowanie ich produktów na zwierzętach, jeśli jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać przeprowadzania testów na zwierzętach.

Według naszych standardów, uważamy firmę MyChelle Dermaceuticals za Cruelty-Free.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu z informacjami na temat polityki firmy MyChelle w zakresie przeprowadzania testów na zwierzętach na jej stronie internetowej:

Co z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach?

Firma MyChelle potwierdziła, że nie sprzedaje swoich produktów w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych, dlatego nie jest zobowiązana do przeprowadzania testów na zwierzętach.

"Wykazujemy, że TMALL jest internetowym dystrybutorem produktów MyCHELLE w Chinach".

Firma MyChelle sprzedaje swoje produkty online wyłącznie za pośrednictwem TMall, strony internetowej z zakupami online dla chińskich konsumentów. Dopóki firma MyChelle nie sprzedaje swoich produktów w fizycznych sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych, dopóty nie jest zobowiązana do przeprowadzania testów na zwierzętach.

Od 1 maja 2021 r. niektóre importowane zwykłe kosmetyki mogą być zwolnione z testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak w 2022 roku większość importowanych kosmetyków będzie nadal wymagała przeprowadzania testów na zwierzętach.

Polityka wolna od okrucieństwa

Należy pamiętać, że nie istnieje prawna definicja oznaczenia "Cruelty-Free". Może ono oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Zwykle jednak określenie Cruelty-Free oznacza brak testów na zwierzętach. Mówiąc dokładniej, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie powstawania produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę cruelty-free firmy, korzystając z naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu możemy mieć pewność, że marka, jej dostawcy lub strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach.

Pamiętaj też, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

MyChelle nie jest w 100% wegańska

Określenie "wegański" w kosmetyce może odnosić się do całej marki, która jest w 100% wegańska lub do konkretnego produktu, który jest wegański.

W przypadku MyChelle, nie wszystkie ich produkty są wegańskie. Mają jednak kilka produktów, które są odpowiednie dla wegan.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu przedstawiający informacje o ofercie produktów wegańskich na stronie internetowej MyChelle:

Jak sprawdzić, które z produktów MyChelle są wegańskie?

Wszystkie wegańskie produkty MyChelle są wyraźnie oznaczone na stronie internetowej.

Zasady dotyczące produktów wegańskich

Podobnie jak w przypadku oznaczenia "Cruelty-Free", nie istnieje standardowa lub prawna definicja etykiety "Vegan". Zazwyczaj jednak oznacza ona, że w kosmetykach nie stosuje się składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre z powszechnie stosowanych w kosmetykach produktów pochodzenia zwierzęcego to karmin, lanolina, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki pochodzenia perłowego lub jedwabnego, gliceryna pochodzenia zwierzęcego, keratyna i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy dany produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Dlatego najlepiej zapytać firmę i producentów o to, czy składniki, których zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł niezwierzęcych.

Etyczna polityka wydobywania miki

Mika jest minerałem stosowanym w kosmetykach, aby nadać im efekt połysku. Jednak wydobycie naturalnej miki jest związane z pracą dzieci i łamaniem praw człowieka.

Jeśli firma nie ujawni swojej polityki wydobywania miki, nie mamy możliwości sprawdzenia, czy jej mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez pracy dzieci lub pracy przymusowej.

Zapytałam więc firmę MyChelle, czy ich mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez wykorzystywania pracy dzieci, a oni odpowiedzieli mi stwierdzeniem,

"Dziękuję za skontaktowanie się z nami. Badam tę kwestię z naszym zespołem ds. rozwoju produktów i przekażę Pani informacje dotyczące pozyskiwania naszej miki tak szybko, jak tylko będę mogła".

Niestety, firma nigdy więcej się do mnie nie odezwała.


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zrozumieć, że MyChelle jest firmą cruelty-free i wegańską, a wybierając cruelty-free razem, możemy pomóc raz na zawsze skończyć z testowaniem kosmetyków na zwierzętach!

Powiązane artykuły

Profesjonalne kosmetyki mineralne dla Ciebie

Jeżeli poszukujesz sprawdzonych kosmetyków mineralnych wysokiej jakości odwiedź sklep internetowy firmy Earthnicity Minerals.

Produkty Earthnicity Minerals to znane na całym świecie kosmetyki mineralne, coraz bardziej popularne także w Polsce, głównie ze względu na ich naturalny skład i szeroką gamę oferowanych produktów. Na stronie producenta znajdziemy mineralne podkłady, korektory, pudry rozświetlające i matujące, róże, bronzery, cienie, pomadki czy pędzle kabuki.