Czy Kopari jest wolne od okrucieństwa i wegańskie?

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów mogą przynieść mi niewielką prowizję.

Wolne od okrucieństwa produkty Kopari można znaleźć w Sephora, Ulta, Nordstrom, Target i na Amazon.

Kopari jest wolne od okrucieństwa

Kopari potwierdziło, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach ani nie prosi innych o testowanie w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują na zwierzętach, ani nie zezwalają na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać testów na zwierzętach.

Według naszych standardów uważamy, że Kopari jest Cruelty-Free.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu tego, co obecnie znajduje się na stronie internetowej Kopari na temat polityki testowania na zwierzętach:

Co z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach?

Firma Kopari potwierdziła, że nie sprzedaje swoich produktów w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych, dlatego też nie jest zobowiązana do przeprowadzania testów na zwierzętach.

"Nie sprzedajemy również naszych produktów w Chinach kontynentalnych ani w żadnych innych krajach, które zgodnie z prawem wymagają przeprowadzania testów na zwierzętach".

Od 1 maja 2021 r. niektóre importowane zwykłe kosmetyki mogą być zwolnione z testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak w większości przypadków testy na zwierzętach są nadal prawnie wymagane w przypadku większości importowanych kosmetyków w 2022 roku.

Polityki wolne od okrucieństwa

Należy pamiętać, że nie ma prawnej definicji etykiety "Cruelty-Free". Może ona oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Określenie "Cruelty-Free" jest jednak zwykle używane w celu zasugerowania braku testów na zwierzętach. Mówiąc dokładniej, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie rozwoju produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę cruelty-free firmy za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Gwarantuje to, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały testów na zwierzętach.

Należy również pamiętać, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

Kopari nie jest w 100% wegańskie

"Wegański" w kosmetykach może odnosić się do całej marki, która jest w 100% wegańska lub konkretny produkt jest wegański.

W przypadku Kopari nie wszystkie ich produkty są wegańskie. Ale mają kilka produktów, które są odpowiednie dla wegan.

Jak sprawdzić, które produkty Kopari są wegańskie?

Wszystkie wegańskie produkty Kopari są wyraźnie oznaczone na ich stronie internetowej. Powiedzieli mi również, że wszystkie ich produkty są wegańskie, z wyjątkiem trzech, które zawierają wosk pszczeli (patrz odpowiedź poniżej).

"Dziękujemy za kontakt! Wszystkie nasze produkty są wegańskie z wyjątkiem Balsamu kokosowego, Kokosowego kremu do twarzy i Peelingu kokosowego! Produkty te zawierają wosk pszczeli, ale nadal są wolne od okrucieństwa".

Zasady wegańskie

Podobnie jak w przypadku "Cruelty-Free", nie ma standardowej ani prawnej definicji etykiety "Vegan". Jest ona jednak zwykle używana w kontekście opisywania czegoś, co nie zawiera żadnych składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre powszechne produkty pochodzenia zwierzęcego stosowane w kosmetykach obejmują karmin, lanolinę, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki perłowe lub jedwabne, glicerynę pochodzenia zwierzęcego, keratynę i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Dlatego najlepiej jest zapytać firmę i producentów, aby upewnić się, że składniki, które zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł niezwierzęcych.

Gdzie wytwarzane są produkty Kopari?

Zapytałem Kopari, gdzie wytwarzane są ich produkty, a oni powiedzieli mi:

"Wszystkie nasze produkty są wytwarzane z miłością i troską w USA".

Etyczna polityka wydobycia miki

Mika to minerał stosowany w kosmetykach w celu nadania im połysku. Jednak wydobycie naturalnej miki wiąże się z pracą dzieci i łamaniem praw człowieka.

Dopóki firma nie ujawni swojej polityki wydobycia miki, nie mamy możliwości dowiedzenia się, czy jej mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez pracy dzieci lub pracy przymusowej.

Zapytałem więc Kopari, czy ich mika jest pozyskiwana etycznie, bez wykorzystywania pracy dzieci, a oni odpowiedzieli, stwierdzając,

"Chcę podzielić się informacją, że etycznie pozyskujemy mikę z Indii, gdzie jest ona wydobywana i przetwarzana w stanach Jharkhand i Bihar.

Należy pamiętać, że w celu zwalczania pracy dzieci w górnictwie miki w Indiach, nasz dostawca nawiązał bezpośrednie relacje biznesowe z firmami przetwarzającymi mikę i wprowadził mechanizmy kontroli, które zapewniają kompleksowy przegląd całego łańcucha dostaw w celu zabezpieczenia wdrażania standardów społecznych".


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł ci zrozumieć status firmy Kopari jako cruelty-free i wegańskiej, a wybierając cruelty-free razem możemy pomóc raz na zawsze zakończyć testy kosmetyków na zwierzętach!

Powiązane artykuły

Profesjonalne kosmetyki mineralne dla Ciebie

Jeżeli poszukujesz sprawdzonych kosmetyków mineralnych wysokiej jakości odwiedź sklep internetowy firmy Earthnicity Minerals.

Produkty Earthnicity Minerals to znane na całym świecie kosmetyki mineralne, coraz bardziej popularne także w Polsce, głównie ze względu na ich naturalny skład i szeroką gamę oferowanych produktów. Na stronie producenta znajdziemy mineralne podkłady, korektory, pudry rozświetlające i matujące, róże, bronzery, cienie, pomadki czy pędzle kabuki.