Czy Leonor Greyl jest wegańska i wolna od okrucieństwa?

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów mogą przynieść mi niewielką prowizję.

Wolne od okrucieństwa produkty Leonor Greyl można znaleźć w Nordstrom, Saks Fifth Ave, Dermstore i na Amazon.

Leonor Greyl jest wolny od okrucieństwa

Leonor Greyl potwierdziła, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach ani nie prosi innych o testowanie w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują na zwierzętach, ani nie zezwalają na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać testów na zwierzętach.

Według naszych standardów uważamy, że Leonor Greyl jest wolna od okrucieństwa.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu tego, co obecnie znajduje się na stronie internetowej Leonor Greyl na temat polityki testowania na zwierzętach:

Ponadto, wysłałem e-mail do francuskiej marki kosmetyków do włosów z prośbą o więcej informacji na temat jej polityki testowania na zwierzętach. Poniżej znajduje się fragment odpowiedzi, którą otrzymałem od firmy:

"Nie testujemy naszych produktów na zwierzętach. Testowanie surowców lub produktów końcowych na zwierzętach jest nielegalne w Europie od około 10 lat. Ponieważ wszystkie nasze produkty są najpierw wypuszczane na rynek europejski, żaden z naszych produktów ani składników nie był testowany na zwierzętach. Nasi dostawcy są również kontrolowani przez Unię Europejską i muszą przestrzegać jej wytycznych".

Co z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach?

Leonor Greyl potwierdziła, że sprzedaje swoje produkty tylko online i w Hongkongu, a nie w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych; dlatego też nie są zobowiązani do testowania na zwierzętach.

"Nasze produkty są sprzedawane w Chinach za pośrednictwem programu transgranicznego z naszym dystrybutorem w Hongkongu. Nie będziemy sprzedawać bezpośrednio do Chin, chyba że zmienią swoje wytyczne dotyczące testów na zwierzętach".

Od 1 maja 2021 r. niektóre importowane zwykłe kosmetyki mogą być zwolnione z testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak w większości przypadków testy na zwierzętach są nadal prawnie wymagane w przypadku większości importowanych kosmetyków w 2022 roku.

Polityki wolne od okrucieństwa

Należy pamiętać, że nie ma prawnej definicji etykiety "Cruelty-Free". Może ona oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Określenie "Cruelty-Free" jest jednak zwykle używane w celu zasugerowania braku testów na zwierzętach. Mówiąc dokładniej, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie rozwoju produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę cruelty-free firmy za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Gwarantuje to, że marka, jej dostawcy ani osoby trzecie nie przeprowadzały testów na zwierzętach.

Należy również pamiętać, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

Leonor Greyl nie jest w 100% wegańska

"Wegański" w kosmetykach może odnosić się do całej marki, która jest w 100% wegańska lub do konkretnego produktu, który jest wegański.

W przypadku Leonor Greyl nie wszystkie ich produkty są wegańskie. Ale mają kilka produktów, które są odpowiednie dla wegan.

Jak sprawdzić, które produkty Leonor Greyl są wegańskie?

Wszystkie wegańskie produkty Leonor Greyl są wyraźnie oznaczone na ich stronie internetowej.

Gdzie wytwarzane są produkty Leonor Greyl?

Leonor Greyl stwierdza na swojej stronie internetowej,

"Czy wasze produkty są produkowane we Francji?
Tak, wszystkie produkty Leonor Greyl są wysyłane do naszego biura w USA bezpośrednio z naszego magazynu w Paryżu we Francji".


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł ci zrozumieć status produktów Leonor Greyl jako wolnych od okrucieństwa i wegańskich, a wybierając produkty wolne od okrucieństwa, możemy raz na zawsze położyć kres testowaniu kosmetyków na zwierzętach!

Powiązane artykuły

Profesjonalne kosmetyki mineralne dla Ciebie

Jeżeli poszukujesz sprawdzonych kosmetyków mineralnych wysokiej jakości odwiedź sklep internetowy firmy Earthnicity Minerals.

Produkty Earthnicity Minerals to znane na całym świecie kosmetyki mineralne, coraz bardziej popularne także w Polsce, głównie ze względu na ich naturalny skład i szeroką gamę oferowanych produktów. Na stronie producenta znajdziemy mineralne podkłady, korektory, pudry rozświetlające i matujące, róże, bronzery, cienie, pomadki czy pędzle kabuki.