Sekrety kosmetyków mineralnych

Kosmetyki mineralne wzbudzają coraz większe zainteresowanie i nie można nie zgodzić się z tym, że jest to zainteresowanie w pełni uzasadnione. Na pierwszy plan wysuwa się to, że są one nie tylko lekkie, ale również trwałe, z pewnością jednak nie zdobyłyby sobie tak dużego grona zwolenników, gdyby nie okazało się, że na skórze prezentują się naturalnie.

Makijaż mineralny Co więcej, mogą je stosować nawet osoby o cerze delikatnej i wrażliwej, nie trzeba bowiem obawiać się o podrażnienia, choć są one charakterystyczne dla wielu klasycznych kosmetyków. Same kosmetyki mineralne wcale nie powstały przez przypadek. Są odpowiedzią na zapotrzebowanie na rozwiązania na tyle delikatne, aby możliwe było nakładanie ich nawet na skórę szczególnie wrażliwą. O tym, że wspomniane poszukiwania zakończyły się sukcesem najlepiej świadczy to, że wspomniane kosmetyki mogą stosować nawet osoby po mikrodermabrazji, botoksie i peelingu laserowym, a nawet te, które były poddawane naświetleniom radiologicznym.

Wyjaśnienie fenomenu wspomnianych kosmetyków nie jest jednak przesadnie skomplikowane. Naprawdę dobre kosmetyki tego typu są wolne od różnego rodzaju środków konserwujących, substancji zapachowych, wosków oraz olejków. Stawia się przede wszystkim na ich naturalność wierząc, że właśnie na tym powinna bazować ich siła. Wśród minerałów, które wchodzą w ich ślad znajduje się między innymi tlenek cynku oraz dwutlenek tytanu, często mamy jednak również do czynienia z tlenkami żelaza, chromu oraz magnezu, miką oraz z kolorowymi pigmentami naturalnego pochodzenia. Nie trudno zresztą domyślić się, że żadna część składowa kosmetyków mineralnych nie pojawia się w ich składzie w sposób przypadkowy.

Pigment mineralnych kosmetyków Na pierwszy plan wysuwa się biel cynkowa i tytanowa, która przesądza o natężeniu koloru, warto jednak podkreślić również, że tlenek cynku ma nie tylko skuteczne działanie antybakteryjne, ale również przyczynia się do regulacji działania sebum. Osoby, które sięgają po kosmetyki mineralne zwracają uwagę i na to, że charakteryzuje je bezwonność oraz to, że nie posiadają one tłuszczów. Dzięki temu nie trzeba obawiać się, że będą stanowiły znakomitą pożywkę dla bakterii. Chwalona jest również ich niezwykła trwałość, jeśli więc przechowuje się je we właściwy sposób, można je stosować przez lata. Co ciekawe, również ich naturalny wygląd często jest uważany za jedną z najważniejszych ich cech. Kosmetyki szybko się wchłaniają, a to sprawia, że o makijażu mineralnym mogą myśleć nie tylko kobiety, ale również mężczyźni.

Powiązane artykuły

Profesjonalne kosmetyki mineralne dla Ciebie

Jeżeli poszukujesz sprawdzonych kosmetyków mineralnych wysokiej jakości odwiedź sklep internetowy firmy Earthnicity Minerals.

Produkty Earthnicity Minerals to znane na całym świecie kosmetyki mineralne, coraz bardziej popularne także w Polsce, głównie ze względu na ich naturalny skład i szeroką gamę oferowanych produktów. Na stronie producenta znajdziemy mineralne podkłady, korektory, pudry rozświetlające i matujące, róże, bronzery, cienie, pomadki czy pędzle kabuki.