Czy Prada (L'Oreal) jest Cruelty-Free i Vegan?

Ten post może zawierać linki partnerskie, dzięki którym bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę zarobić niewielką prowizję.

Prada NIE jest Cruelty-Free!

Prada pozwala na testowanie swoich produktów lub składników na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo, w tym podczas sprzedaży w sklepach w Chinach.

Ponadto, Prada jest własnością L'Oreal, firmy macierzystej, która NIE jest wolna od okrucieństwa.

Polityka Prady dotycząca testów na zwierzętach

Na stronie internetowej Prady, podano politykę testowania zwierząt stosowaną przez ich firmę macierzystą, L'Oreal. I L'Oreal twierdzi, że nie testują już na zwierzętach, jednak "niektóre władze zdrowotne mogą mimo to zdecydować się na samodzielne przeprowadzanie testów na zwierzętach dla niektórych produktów kosmetycznych, jak to ma miejsce jeszcze w Chinach."

Zobacz poniżej zrzut ekranu tego, co jest obecnie stwierdzone na stronie internetowej Prady:

Na podstawie ich oświadczenia wiemy teraz, że L'Oreal jest właścicielem Prady. A Prada ma taką samą politykę testowania na zwierzętach jak L'Oreal, gdzie oboje stwierdzają, że nie testują swoich składników na zwierzętach, ale następnie podają chińskie przepisy dotyczące testowania na zwierzętach.

Polityka podająca chińskie przepisy dotyczące testowania na zwierzętach zazwyczaj sugeruje, że firma sprzedaje swoje produkty w Chinach kontynentalnych. To dlatego, że kosmetyki sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych są prawnie wymagane do testowania na zwierzętach.

Czy Prada jest sprzedawana w Chinach?

Według tego artykułu, zapachy Prady są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych.

Ale czy Chiny nie prowadzą już testów na zwierzętach?

Firmy mogą ominąć chińskie testy na zwierzętach, decydując się na produkcję swoich zwykłych lub ogólnych kosmetyków w Chinach, ale nie jest powiedziane, że Prada wybrała tę drogę.

Dodatkowo, możliwość przeprowadzenia testów na zwierzętach po wprowadzeniu produktu na rynek nie jest całkowicie wykluczona i może być przeprowadzana na niektórych kosmetykach sprzedawanych w sklepach fizycznych w Chinach.

Od 1 maja 2021 roku firmy kosmetyczne mogą również eksportować i sprzedawać swoje zwykłe lub ogólne kosmetyki w Chinach bez testów na zwierzętach, tylko jeśli najpierw spełnią zestaw warunków wstępnych. Jednak spełnienie tych warunków okazało się trudne i nadal nie jest jasne, co dokładnie jest akceptowane zgodnie z nowymi przepisami. Nie ma więc jeszcze słowa o żadnej firmie, która z powodzeniem tego dokonała.

Podążaj za podkreślonymi liniami na poniższej grafice, aby zobaczyć, dlaczego większość kosmetyków sprzedawanych w Chinach (jak Prada) jest nadal wymagana przez prawo do testowania na zwierzętach w 2022 roku.

Ponieważ Prada zdecydowała się na sprzedaż w sklepach w Chinach kontynentalnych, muszą wyrazić zgodę i zapłacić za to, aby ich produkty były testowane na zwierzętach. Dlatego większość marek kosmetycznych sprzedających w Chinach kontynentalnych nie może być uznana za cruelty-free w 2022 roku.

Chociaż Prada może nie przeprowadzać tych testów na zwierzętach samodzielnie, świadomie pozwalają chińskim władzom testować swoje produkty na zwierzętach, aby sprzedawać w Chinach.

Z tych powodów nie uznajemy Prady za firmę wolną od okrucieństwa według naszych standardów.

Polityka wolna od okrucieństwa

Wiele marek prawdziwie wolnych od okrucieństwa zdecydowało się nie sprzedawać swoich produktów w Chinach ze względu na obowiązujące tam prawo dotyczące testów na zwierzętach. Niestety, Prada odmawia zrobienia tego samego i dlatego nie może być uznana za wolną od okrucieństwa.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę firmy wolną od okrucieństwa za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach, także wtedy, gdy jest to wymagane przez prawo.

Zobacz poniżej naszą pełną listę kontrolną cruelty-free. Ponieważ Prada nie spełnia dwóch ostatnich warunków, nie możemy zaklasyfikować tej marki jako wolnej od okrucieństwa.

Czy Prada posiada certyfikat cruelty-free?

Prada nie posiada żadnych certyfikatów, takich jak Leaping Bunny czy PETA.

Ponieważ Prada nie jest certyfikowana jako wolna od okrucieństwa przez stronę trzecią, nikt nie bada ani nie potwierdza zobowiązań i twierdzeń Prady w tym zakresie.

Czy Prada jest własnością firmy macierzystej, która nie stosuje zasad cruelty-free?

Tak. Właścicielem Prady jest L'Oreal, korporacja macierzysta, która w 2022 roku nadal prowadzi testy na zwierzętach.

Niektórzy wolni od okrucieństwa konsumenci mogą zdecydować się na zakup i wspieranie wolnych od okrucieństwa marek należących do korporacji macierzystych testujących na zwierzętach, ponieważ mają nadzieję, że to przekona firmę macierzystą do stania się wolną od okrucieństwa.

Jednak w tym przypadku Prada NIE jest wolna od okrucieństwa, podobnie jak jej firma macierzysta, L'Oreal.

Czy Prada jest wolna od okrucieństwa?

Podsumowując, decydując się na sprzedaż w Chinach, Prada musi testować swoje produkty na zwierzętach. Dlatego NIE uważamy Prady za markę wolną od okrucieństwa.

Obecnie Prada znajduje się na naszej liście marek do uniknięcia - testowanych na zwierzętach.

Czy Prada jest wegańska?

Prada nie twierdzi ani nie reklamuje się jako marka oferująca jakiekolwiek opcje przyjazne dla wegan. A ponieważ Prada angażuje się w testy na zwierzętach, nie uważamy, aby cokolwiek sprzedawane lub produkowane przez Pradę było wegańskie.

Aby produkty mogły być uznane za wegańskie według standardów Ethical Elephant, produkty i ich składniki nie mogą być testowane na zwierzętach nigdzie na świecie. Nie mogą też zawierać żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych.

Wolne od okrucieństwa alternatywy dla Prady

Chcesz przestawić się na zapachy wolne od okrucieństwa? Sprawdź nasz przewodnik po Perfumach Cruelty-Free i Vegan w Sephora!

Powiązane artykuły

Profesjonalne kosmetyki mineralne dla Ciebie

Jeżeli poszukujesz sprawdzonych kosmetyków mineralnych wysokiej jakości odwiedź sklep internetowy firmy Earthnicity Minerals.

Produkty Earthnicity Minerals to znane na całym świecie kosmetyki mineralne, coraz bardziej popularne także w Polsce, głównie ze względu na ich naturalny skład i szeroką gamę oferowanych produktów. Na stronie producenta znajdziemy mineralne podkłady, korektory, pudry rozświetlające i matujące, róże, bronzery, cienie, pomadki czy pędzle kabuki.