Jak poprawnie wykonać makijaż mineralny? - Cz. II

wykonywanie makijażuPrzy nieodpowiednim nałożeniu podkład mineralny może w niezbyt estetyczny sposób podkreślać suche skórki na twarzy. Aby temu zapobiec, należy zadbać o odpowiednie nawilżenie oraz złuszczenie cery – konieczne będzie zatem regularne wykonywanie peelingów oraz korzystanie z kremów nawilżających. Osoby z suchą cerą powinny także nakładać podkład w nieco inny sposób; zamiast kolistych ruchów lepiej będzie robić to dłuższymi pociągnięciami pędzelka. Oprócz tego warto po prostu pamiętać, że bez odpowiedniej pielęgnacji nawet najlepszy makijaż nie będzie w stanie na stałe zapewnić nam faktycznie pięknej cery.

nakładanie podkładu mineralnegoCzasami zdarza się również, że stosowany przez nas podkład nie daje nam tak mocnego krycia, jakbyśmy oczekiwali. Problem ten można rozwiązać poprzez wymieszanie go z mineralnym cielistym i nakładanie na twarz jako całość. Nadal będziemy dzięki temu korzystali z w pełni mineralnych kosmetyków, a równocześnie podkład stanie się znacznie lepiej kryjący. Niektóre osoby zwracają uwagę na fakt podkreślania porów przez podkład. Problem często nie tkwi jednak w kosmetykach, a w naszej cerze; aby móc go rozwiązać, należy przede wszystkim regularnie złuszczać swoją skórę i nawilżać ją, a także stosować specjalnie do tego stworzone maseczki. Trzeba dobrze dobrać krem i stosować peelingi, aby poprawić stan swojej skóry. Jeśli chodzi o kosmetyki mineralne, to warto sięgnąć po puder wykańczający i użyć go jako bazę na podkład. Wypełnia on pory sprawiając, że stają się one mniej widoczne, przy okazji znacznie ułatwiając całą aplikację podkładu. Do skóry tłustej i mieszanej można użyć pudru matującego. Podobnie jak i w przypadku wielu innych problemów tego typu, również i tutaj absolutną podstawą jest jednak jak najlepsza pielęgnacja skóry.

Powiązane artykuły

Profesjonalne kosmetyki mineralne dla Ciebie

Jeżeli poszukujesz sprawdzonych kosmetyków mineralnych wysokiej jakości odwiedź sklep internetowy firmy Earthnicity Minerals.

Produkty Earthnicity Minerals to znane na całym świecie kosmetyki mineralne, coraz bardziej popularne także w Polsce, głównie ze względu na ich naturalny skład i szeroką gamę oferowanych produktów. Na stronie producenta znajdziemy mineralne podkłady, korektory, pudry rozświetlające i matujące, róże, bronzery, cienie, pomadki czy pędzle kabuki.